Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Kráľovský luxus v zámockom hoteli The Grand Vígľaš**** v Detve. Pobyt s polpenziou a wellness.

44
Popis ponuky

Zámocký hotel The Grand Vígľaš**** je miestom, kde sa spája história spolu s luxusnými službami. Oddýchnite si v hotelovom wellness centre, alebo sa zúčastnite prehliadky zámku s odborným výkladom.

Dvojlôžková izba kategórie Classic nachádzajúca sa na druhom poschodí poskytuje výhľad na historické nádvorie alebo okolité prostredie. Rozmery izby sú 30 - 37 m².

Vybavenie izby:

 • individuálne nastaviteľná klimatizácia alebo kúrenie
 • bezdrôtové pripojenie na internet
 • viac ako 30 prémiových satelitných kanálov, minibar
 • fén, župany a papučky

Veľkoryso riešená reštaurácia nazvaná podľa kráľovského rodu Anjou, ktorého prítomnosť vyjadrujú všadeprítomné rodové ľalie. Príjemné prostredie reštaurácie dopĺňa grandiózny krb, nad ktorým sa vyníma reliéfna rezba predstavujúca uhorského a českého kráľa a rímsko-nemeckého cisára Žigmunda pri audiencii poslov Rádu nemeckých rytierov.

Pripravovaný jedálny lístok v reštaurácii „A la carte“ ponúka výber jedál z čerstvých domácich surovín vyberaných starostlivým okom šéfkuchára a pripravených s ohľadom na nové gastronomické trendy. V jednoduchosti je krása a v kuchyni to platí dvojnásobne. Miestni dodávatelia kvalitnej diviny sú dobrým základom pre pochúťky z poľovníckej kuchyne.

Štýlovú reštauráciu Ava Simone nájdete v historickej sále, ktorej klenby podopierajú mohutné oporné piliere. Vstup do reštaurácie je priamo zo vstupného nádvoria ale aj z vnútorných priestorov zámku. Priestor je vhodný pre menšie rodinné i firemné podujatia ako aj pre neubytovaných hostí denne.

Wellness kráľovnej Barbary, honosne pomenované po rímsko-nemeckej cisárovnej a českej a uhorskej panovníčke z 15. storočia, sa rozprestiera na troch poschodiach s výhľadom na súkromnú terasu hotela.

Vybavenosť zámockého wellness centra prispieva pozitívnymi účinkami na vašu fyzickú a psychickú kondíciu:

 • 10-metrový bazén s protiprúdom posilňuje správne držanie tela, formuje problémové partie, zlepšuje imunitu a obranyschopnosť, okysličí organizmus a prispieva k tvorbe endorfínov
 • vo vírivke prenechajte stres a napätie všadeprítomným bublinkám
 • hĺbkové svetlo v infrasaune posilňuje váš krvný obeh, rozširuje cievy a pomáha pri liečení poškodených tkanív
 • už niekoľko minút v príjemnom teple Fínskej sauny sa vyrovná výdatnej masáži z pohľadu uvoľnenia nervového a svalového napätia. Fínska sauna v kombinácií s ochladzovacou kaďou prispieva k prevencii rôznych chorôb práve striedaním tepla a chladu, prekrvuje organizmus a okrem zdravotného má aj kozmetický význam
 • objednajte si maséra, ktorý zregeneruje vaše telo. V ponuke klasická masáž čiastková i klasická masáž celotelová. Hotel takisto ponúka športovú, bankovú masáž či masáž lávovými kameňmi.

Ubytovaní hostia majú voľný prístup k službám wellness centra denne od 9:00 - 21:00 hod.

Hotel je perfektne vybavený na firemné podujatia, eventy, obrady, svadby či oslavy. Kongresová sála kráľa Žigmunda a kráľa Mateja Korvína, k tomu salóniky, Malá a veľká rytierska sála a Kaplnka sú aristokratické priestory s modrou krvou a vybavením 21. storočia.

Zámok Vígľaš je výnimočným historickým miestom s ozajstnou stredovekou atmosférou a príjemným prostredím štvorhviezdičkového hotela The Grand Vígľaš. Na vstupnom nádvorí nájdu aj neubytovaní návštevníci príjemnú kaviareň, cukráreň, prístupné hradby s výhľadom na okolie, obchod so suvenírmi ako aj historické delo.

Vnútorné nádvorie je ideálne najmä na veľké súkromné podujatia, ako napríklad koncerty a rôzne vystúpenia. Nad nádvorím je situovaná priestranná terasa využiteľná na rôzne spoločenské ako aj gastronomické podujatia.

Pre ubytovaných hostí a skupiny hotel zabezpečí historické programy od výmyslu sveta vrátane dobovej muziky a tancov, živých atrakcií, sokoliarov, šermiarov či celého vojska rytierov.

Hotelu záleží aj na lokálnych tradíciách. Podporuje ľudovú muziku, remeslá a taktiež podujatia z regiónu - všetkých poctivých umelcov z Podpoľania a okolia.

Zo športových aktivít hotel vie zabezpečiť:

 • tenis na kurtoch priamo vo Vígľaši
 • jazdu na koňoch v novovybudovanom areáli v Pstruši
 • golf na 18-jamkovom ihrisku Tri duby Sliač
 • adrenalínové a vyhliadkové lety na Sliači
 • cyklovýlety do okolia

Poľovačky

Zámok Vígľaš ležiaci v strede Slovenska obklopený horami a dolinami je ideálnym miestom aj pre náročnú poľovnícku klientelu. Organizuje tiež poľovačky vo viacerých okolitých revírov.

Poľana

Banská Štiavnica – kultúrna pamiatka UNESCO -mestská pamiatková rezervácia reprezentujúca banskú tradíciu na Slovensku (43 km/35 min.).

Kremnica – Kremnická minciareň - najstaršia mincovňa na svete (47 km/35 min.).

Špania dolina – pamiatková rezervácia ľudovej architektúry (45 km/35 min.).

Zvolenský zámok – gotický zámok s renesančným opevnením z roku 1360 - národná kultúrna pamiatka (15 km/18 min.).

Čiernohronská železnica – národná kultúrna pamiatka, úzkokoľajná lesná železnica.

www.grandviglas.com
199 €
356 €

Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
199 €
356 €

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

33
40
Práve prezerá 37 ľudí
62
Práve prezerá 40 ľudí
37