Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Kokosová voda plná vitamínov pre spaľovanie tukov a hydratáciu. Vhodná pre ľudí, ktorí potrebujú chudnúť a pre ľudí bez energie.

50
Popis ponuky

Kokosová voda je číra tekutina, ktorá vzniká filtrovaním dažďovej vody cez škrupinu orechov. Pri tomto procese sa prirodzene obohacuje o vitamíny, minerály, elektrolyty, aminokyseliny a enzýmy. Tento nápoj je nielen veľmi zdravý, ale i chutný!Kokosová voda neobsahuje žiadne umelé dochucovadlá
a farbivá alebo chemické prísady, je prirodzene bez cholesterolu. Ide o prirodzene izotonický nápoj, ktorý zvyšuje v tele koncentráciu iónov. Tá zaisťuje lepšiu hydratáciu a lepšie spaľovanie tukov. Je destilovaná prírodou, a teda dokonale pripravená pre príjem ľudským organizmom.

Kokosová voda je takmer identická s krvnou plazmou, ktorá tvorí súčasť ľudskej krvi, preto vzhľadom na rozpustné častice dokáže rýchle doplniť zásoby životodarných látok v organizme. Práve preto sa používala počas druhej svetovej vojny ako náhrada krvnej transfúzie pre zranených vojakov. Obsahuje množstvo biologicky aktívnych enzýmov, ktoré sú nevyhnutné pre život. Pri starnutí enzýmov ubúda, a tak zákonite tiež ubúda životných síl. Enzýmy taktiež spúšťajú detoxikáciu a sú prospešné pre tráviaci trakt.

Kokosová voda obsahuje elektrolyty, ktoré nenájdeme inde v prírode. Odporúča sa pre udržanie štíhlej postavy. Udržiava správnu teplotu tela, chráni srdce, má antibakteriálne a antivírusové účinky. Sila kokosovej vody vás o svojich pozitívnych účinkoch presvedčí.Pre koho je kokosová voda určená?


 • Diabetici
 • Deti, dojčiace a tehotné ženy
 • Cestovatelia a dovolenkári
 • Ľudia v ťažkých stresových situáciách
 • Ľudia s črevnými infekciami a s inými tráviacimi ťažkosťami
 • Športovci a fyzicky aktívni ľudia
 • Ženy, ktoré vyhľadávajú anti-aging produkty
 • Ľudia, ktorí potrebujú chudnúť a udržať si štíhlu líniu
 • Ľudia bez energie

Zdravotné účinky kokosovej vody

 • Hydratácia organizmu
Kokosová voda dopĺňa v organizme chýbajúce minerály a tekutiny hlavne počas fyzických aktivít. Preto je vhodná ako súčasť denného pitného režimu. Hydratuje organizmus 2x rýchlejšie ako voda. Ak telu dodáme iba vodu bez potrebných elektrolytov, hydratácia neprebehne s takým účinkom. Kokosová voda sa často používa na liečbu dehydratácie, pri hnačkách a žalúdočnej chrípke. Má prirodzený obsah sodíka, draslíka, vápnika a horčíka, čo z nej robí zdravý a svieži nápoj hlavne počas horúcich letných dní. • Prekyslenie organizmu
Kokosová voda je zásaditá, preto zabraňuje prekysleniu organizmu, ktoré je veľmi častou príčinou rôznych chorôb. Pomôže tiež pri upokojení prekysleného žalúdka.

 • Zdroj elektrolytov
Elektolyty sú roztoky s obsahom iónov a sú zodpovedné za vedenie signálov v tele. Kokosová voda je prírodným elektrolytom a izotonickým nápojom. Ide o horčík, vápnik, draslík, sodík a fosfor. Jedna porcia kokosovej vody obsahuje viac draslíku ako banán. Vďaka vysokému obsahu draslíka kokosová voda zabezpečuje lepšiu hydratáciu ako iné fitness nápoje. Draslík spolu so sodíkom pomáhajú v regulácii telesných tekutín. Čím viac sodíka telo prijme, tým viac draslíka potrebuje,,0 aby neutralizoval účinky vyššieho príjmu sodíka. Horčík je nevyhnutný pre činnosť svalov, pomáha pri únave a tiež pri ukladaní vápnika v organizme. Vápnik je základným prvkom pre zdravú štruktúru kostí. Kokosová voda obsahuje dokonalú rovnováhu elektrolytov a je tak ideálnym nápojom na vytvorenie rovnováhy elektrolytov v ľudskom organizme.

 • Anti-Ageing vlastnosti
Kokosová voda obsahuje cytokíny (rastlinné hormóny) a kyselinu laurovú - dva dôležité prvky, ktoré sa používajú v procese bunkového rastu a ich regulácie. Tieto látky majú významné anti-aging vlastnosti, pomáhajú minimalizovať starnutie kože, vyvažujú hladinu pH a udržujú spojivové tkanivá hydratované a silné. Kokosová voda teda významne zamedzuje vzniku vrások, akné alebo ekzémov.

 • Kardiovaskulárne zdravie
Kokosová voda je bohatá na horčík a draslík, je vhodná pre ľudí, ktorí trpia nízkym krvným tlakom. Jej pravidelné pitie znižuje riziko infarktu. Kokosová voda reguluje krvný obeh. Jej pravidelné pitie prispieva k zvýšeniu dobrého cholesterolu a udržania si zdravého kardiovaskulárneho systému v organizme.

 • Zvýšenie metabolizmu
Kokosová voda obsahuje menej sodíka a viac draslíka ako iné energetické nápoje. Pravidelné pitie kokosovej vody zvyšuje rýchlosť nášho metabolizmu, pomáha pri spaľovaní cukrov a tukov oveľa rýchlejšie. Ľudia, ktorí pijú pravidelne kokosovú vodu, majú viac energie, cítia sa svieži, vitálni, a to bez kofeínu!

 • Obličkové kamene
Kokosová voda pomáha pri rozpúšťaní obličkových kameňov z dôvodu prítomnosti draslíka, ktorý hrá kľúčovú úlohu v prevencii proti vytváraniu obličkových kameňov. Kokosová voda prečistí obličky a močové cesty prirodzenou cestou.

 • Trávenie
Kokosová voda sa skladá z biologicky aktívnych enzýmov, ako je kyselina listová, fosfatázy, katalázy, dehydrogenázy, amyláza, peroxidázy, RNA polymerázy a podobne. Tieto enzýmy podporujú trávenie a pozitívne vplývajú na metabolizmus. Je tiež dobrým zdrojom vitamínov skupiny B, ako napríklad riboflavín, tiamín, pyridoxín, a zdrojom folátov. Ľudské telo často trpí nedostatkom týchto vitamínov, preto potrebuje ich doplnenie z vonkajších zdrojov. Kokosová voda obsahuje kyselinu laurovú, ktorú v tele premieňa na monolaurín. Monolaurín má veľmi silné antivírusové, protizápalové a antibakteriálne vlastnosti. Je účinný pri črevných baktériách a parazitoch, vírusoch a iných infekciách tráviaceho traktu u dospelých aj u detí. Pôsobí ako prírodné antibiotikum a je jednoduchým a bezpečným doplnkom pitného režimu pri problémoch s črevnými parazitmi. Ideálne je zobrať si vodu napríklad na dovolenky, keďže črevné problémy často skomplikujú situáciu a pohodu hlavne počas dovolenkových letných mesiacov a pri komplikáciách s cudzokrajnými ochoreniami.

Jedným z ďalších zdravotných výhod kokosovej vody je liečba nadúvania. Pravidelným pitím sa problémy s nadúvaním minimalizujú a zvyšuje sa pocit pohodlia.

 • Unikátny nápoj na "opicu"
Každý z nás pozná nepríjemný ranný pocit po alkoholickom večierku. Výborným receptom je dať si pohár kokosovej vody pred spaním a následne hneď ráno. Kokosová voda vám zaručí doplnenie živín a počas dňa sa tak budete cítiť oveľa lepšie.

 • Svalové kŕče
Jednou z ďalších mnohých výhod kokosového vody je, že zabraňuje svalovým kŕčom, a to vďaka vysokému obsahu draslíka, ktorého nedostatok vedie k svalovým kŕčom.

 • Diabetes
Kokosová voda pomáha pri cukrovke. Je bohatá na živiny, ktoré sú pre diabetikov veľmi dôležité na udržanie hladiny cukru v norme.

 • Silné kosti
Kokosová voda je vďaka vysokému obsahu kalcia ideálna pre zdravé kosti, svaly a tkanivá ľudského organizmu.

 • Proti stresu
Kokosová voda obsahuje množstvo derivátov vitamínov B ako riboflavín, tiamín a kyselinu pantoténovú, ktoré pomáhajú znižovať stres, úzkosť a pôsobia tiež proti depresii. Voľné radikály sa v organizme tvoria s každou stresovou reakciou v organizme. Antioxidanty v kokosovej vode pomáhajú v boji práve proti voľným radiálom.

 • Chudnutie
Kokosová voda je veľmi účinná pri znižovaní hmotnosti a udržaní štíhlej línie. Pitie nápoja je popri vyváženej strave jedným z najzdravších spôsobov ako schudnúť. Tento prírodný nápoj neobsahuje žiadne konzervanty a množstvo štúdií potvrdzuje pozitívne výsledky pri chudnutí. Ideálne je pitie kokosovej vody ráno nalačno. Ďalším pozitívom je, že neobsahuje žiadny tuk, takže ju môžete piť bez obáv o svoju postavu. Kokosová voda navodzuje pocit sýtosti vďaka vyváženému pomeru živín a prirodzene sladkej chuti a tiež znižuje chuť na príjem ďalších zbytočných kalórií.

 • Zvýšenie energie
Kokosová voda je úžasný energetický a ideálny prírodný športový nápoj. Športové nápoje väčšinou obsahujú rafinované cukry alebo náhradné umelé sladidlá, čo je ich nevýhodou. Kokosová voda obsahuje menší obsah cukru a sodíka a má vysoký obsah draslíka a vápnika, pomáha doplniť energiu a tekutiny. V priebehu zvýšenej športovej aktivity ľudské telo stráca minerály potením. Jedna porcia kokosovej vody vás po každom tréningu výborne vzpruží. Doprajte si ju počas intenzívneho cvičenia, športových výkonov ako aj pri ťažkej fyzickej práci.

 • Detoxikácia
Pečeň je hlavný filter tela, naša chemická továreň. Aby správne fungovala, potrebuje vitamíny skupiny B, najmä B 12, kyselinu listovú, dostatočný prísun vitamínu C a tiež antioxidanty. Pravidelným pitím kokosovej vody výrazne podporujete očistu pečene, pretože obsahuje kyselinu laurovú. Jej pitie je vhodné aj na liečbu niektorých pečeňových ochorení.

 • Vysoký krvný tlak
Podľa výskumov ľudia s vysokým krvným tlakom majú zvyčajne nízku hladinu draslíka. Taktiež neprimeraná hladina elektrolytov v tele je častou príčinou vysokého krvného tlaku. Preto pravidelné pitie kokosovej vody má veľmi dobré účinky na reguláciu krvného tlaku. Obsahuje adekvátne množstvo najdôležitejších elektrolytov. Pomáha tiež zvýšiť hladinu dobrého cholesterolu (HDL), čo z nej robí prírodnú liečbu pre udržanie zdravého kardiovaskulárneho systému. Odporúčame jednu porciu každé ráno ako ideálne naštartovanie organizmu do nového dňa.

 • Zvlhčovač pokožky
Krása ide zvnútra. Kokosová voda je ideálnym doplnkom v starostlivosti o pokožku. Vďaka cytokínom a kyseline laurovej zabezpečuje hydratáciu a pružnosť tkaniva. Jej pravidelné pitie dáva suchej a smädnej pokožke stratenú žiaru a život.

 • Kyslík
Každá bunka v tele potrebuje dostatočné množstvo kyslíka, čo je možné iba prostredníctvom riadneho krvného obehu, ktorý prenáša kyslík po celom tele. Kokosová voda je veľmi účinná pri zvyšovaní správnej cirkulácie v tele, čo umožňuje koži dýchať, a to umožňuje stav zdravej a bezchybnej pleti.

 • Proti vráskam
Starnutie kože a celkovo organizmu je častým problémom mnohých z nás, príčinou nie je iba vek, ale aj znečistené prostredie, používanie chemických látok v kozmetike a pod. Prítomnosť cytokinínov v kokosovej vode zabraňuje starnutiu pokožky. Ak chcete vyzerať mladšie, pite kokosovú vodu pravidelne a vaša pleť bude svieža a zdravá.

 • Elixír pre vlasy
Aj tu platí, že krása našich vlasov ide zvnútra. Zbytočne vyhadzujeme peniaze za drahú vlasovú kozmetiku. Kokosová voda je bohatým zdrojom živín ako je vitamín K alebo železo. Tieto živiny sú nevyhnutné pre udržanie lesku vlasov. Kyselina laurová, ktorá je prítomná v kokosovej vode, chráni vlasové bielkoviny a taktiež korienky vlasov.

 • Tehotenstvo
Vďaka tak širokému spektru prospešných látok, niet divu, že kokosová voda je pre ženy počas tehotenstva veľmi prospešná. Je významným zdrojom vitamínov skupiny B - napríklad kyseliny listovej, ktorá má veľký význam pre rast a vývoj plodu v maternici. Kokosová voda taktiež zvyšuje hladinu plodovej vody a zlepšuje tak celkové zdravie nielen matky, ale aj plodu. Kokosová voda je prirodzene sterilná, je teda obzvlášť vhodná pre tehotné ženy, pretože pomáha zlepšiť imunitu a zdravie matky aj dieťaťa. Antibakteriálne a protihubové vlastnosti pomáhajú zabrániť možným infekciám a iným ochoreniam v priebehu tehotenstva. Tehotné ženy často trpia počas tehotenstva pálením záhy. Väčšina medikamentov je počas tehotenstva neodporúčaná a nevhodná. Práve preto je pravidelné pitie kokosovej vody pri prejavoch pálenia záhy veľmi prospešné.

 • Aký je vlastne rozdiel medzi kokosovým mliekom a kokosovou vodou?
Ľudia si často tieto dva rozdielne nápoje mýlia. Kokosové mlieko sa vyrába zo zrelých hnedých kokosov. Kokosová voda je číra a pochádza z mladých kokosov, ktoré majú zelenú farbu.

 • Je kokosová voda vhodná aj pre alergikov (alergia na orechy)?
Kokosová voda je hypoalergénna a veľmi dobre ju znášajú aj citlivé osoby, ktoré trpia potravinovými alergiami.

Balenie: 80 g alebo 160 g

Odporúčaná príprava: 8 g na 300 až 500 ml chladenej vody
6,99 €
13,98 €

Kúpené
20x
Poskytuje
Tagy
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
6,99 €
13,98 €

Kúpené
20x
Poskytuje
Tagy

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

75
75
23
13