Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

2 nezabudnuteľné noci v unikátnom stredovekom hoteli Dětenice**** s dobovou show a ochutnávkou piva.

40
Popis ponuky

Stlačte kovanú kľučku a vojdite do levanduľou a sušenými bylinami prevoňanej izby s dreveným stropom. Toaleta, ktorá zdanlivo vyzerá ako suchá latrína (ale nedajte sa oklamať), sprchovací kút s kanvou na teplú vodu miesto sprchy, kamenné koryto na umývanie rúk... určite vás prekvapia, ale všetko je čisté a voňavé. O tom, že minulosť tu dýcha z každej komnaty, však nemôže byť pochýb.

Unikátne interiéry tohto hotela vás úplne očaria a prežijete noc, ktorá sa pre vás stane nezabudnuteľným zážitkom.

Možno sa budete aj trochu báť, pretože v hoteli vo dne aj v noci straší. Obklopí vás tajomná energia a na chvíľu sa vrátite do dôb dávno minulých, ktoré poznáte iba zo starých filmov a historických románov.

Zažite kúsok nepoznanej histórie a vyskúšajte si stredovek na vlastnej koži.

Stredoveký hotel bol v Děteniciach otvorený v decembri 2009, rozširuje koncept Stredovekej krčmy a ponúka novú dimenziu zážitkovej turistiky.

Hotel ponúka 41 veľmi štýlovo vybavených izieb pre až 81 hostí. Každá má vlastné sociálne zariadenie. Cena izby zahŕňa aj bohaté stredoveké raňajky. Za Stredovekým hotelom je návštevníkom k dispozícii veľké parkovisko.

Veľkoryso riešený je vstupný priestor recepcie s galériou z masívneho dreva a otvorený priehľad na strop. Dominantou týchto priestorov je určite oheň v otvorenom krbe, ktorý vnáša do atmosféry hotela to pravé stredoveké teplo. Za sprievodu svetlonosa vyjdete po starých drevených schodoch na poschodie, kde na vás dýchne vôňa dreva a horiacich sviec, doba temna v naskutočnejšom slova zmysle.

Nenechajte si ujsť stredoveký program v krčme. Svoje umenie vám predvedie fakír s hadom, dych sa vám zatají pri veľkolepej ohňovej show či súboji ťažkoodencov. Nechajte sa vtiahnuť do deja a zabudnite na dvadsiate prvé storočie. Čakajú na vás šermiari, tanečnice aj žobráci, po celý večer hrá živá hudba.

Jediným krokom cez prah krčmy sa prenesiete z 21. storočia do stredoveku. So zatajeným dychom budete vnímať energiu, ktorá sála z klenutých a starých kamenných múrov. Každá veta výraznej obsluhy a tóny stredovekých piesní sa vám dostanú pod kožu.

Usaďte sa na drevené lavice k masívnym stolom. Zabudnite na všedné starosti a staňte sa súčasťou stredoveku. Tunajšou špecialitou je mäso pečené na otvorenom ohni a ďalšie jedlá, ktoré len tak niekde neochutnáte.

Razom ste obklopení skupinou krásnych tanečníc, šermiarov, ktorí sa postarajú o zábavu a rozptýlenie. Žobráci prosia o ohryzené kosti, hudba láka k tancu, ani neviete, čo skôr sledovať. To je stredovek.

Spoznajte tradičnú výrobu Dětenického piva podľa legendárneho postupu lúpežného rytiera Artura a navštívte zreštaurovanú budovu pivovaru. Môžete obdivovať nádherné historické pivnice vrátane pamätnej Starej pivnice, kde boli druhotne vložené barokové klenby a je tu zriadená stredoveká krčma.

Ochutnajte pivo také, aké bolo pred stovkami rokov!

Na zámku Dětenice sa konajú historické programy, rokokové plesy a stredoveké hostiny. V parku sa zachoval rad sôch z obdobia klasicizujúceho baroka. Dnes na zámku nájdeme dochované gotické, renesančné a barokové fresky, nástenné maľby a rokokovú a klasicistickú štukovú výzdobu. Okrem toho je tu umiestnená zbierka obrazov, historických zbraní a poľovníckych trofejí. Súčasťou Zámockého rezortu Dětenice je aj originálna stredoveká krčma Dětenice. V susedstve zámku je zámocký pivovar, dnes múzeum.

Dětenice sa nachádzajú v okrese Jičín na okraji Českého raja, neďaleko Mladej Boleslavi a sú vzdialené 69 km od Prahy.

Súčasťou Zámockého rezortu Dětenice je neskorobarokový zámok, Stredoveká krčma, Zámocký pivovar, hotel Rustikal, Stredoveký hotel, stajne a vínna pivnica Malá Morava.

Najprv sa začalo s opravou zámku a následne s pivovarom, kde teraz môžete navštíviť múzeum piva a priamo ochutnať lahodný pivný mok. V roku 2003 bola otvorená prvá Stredoveká krčma v Českej republike, kde sa jedným krokom cez jej prah prenesiete z 21. storočia do stredoveku.

Nasledovalo vybudovanie hotela Rustikal a v roku 2009 bol otvorený Stredoveký hotel. V neposlednom rade boli opravené stajne a vybudované kolbiská, kde sa v lete pravidelne usporadúvajú rytierske turnaje. Zatiaľ posledným miestom, ktoré spríjemní návštevu zámockého rezortu, je vínna pivnica Malá Morava.

Prachovské skaly

Prachovské skaly sú skalné zoskupenia pieskovcových útvarov rôznych tvarov. V okolí je prehistorické nálezisko, svedčiace o osídlení v 10. - 7. storočí p. n. l. Teraz sú tu pre turistov vytvorené dva prehliadkové okruhy. Turistická sezóna trvá od 1. apríla do konca októbra. Prístup do skál je spoplatnený.

Trosky

Trosky sú symbolom Českého raja a jedným z najnavštevovanejších hradov v Česku. V horných častiach vrchu leží chránené územie prírodnej pamiatky Trosky. Vrch je najvyšším bodom Vyskeřskej vrchoviny. Výška najvyššieho bodu hradu (veža Panna) je 514 metrov. Hrad je otvorený od apríla do septembra.
185 €
310 €

Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
185 €
310 €

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

45
40
41
38