Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Pobytové balíčky v penzióne Príjemný oddych v Banskej Štiavnici. Vhodné pre rodiny s deťmi aj pre dvojice.

28
Popis ponuky

Názov penziónu je netradičný, ale vystihuje presne to, čo väčšina návštevníkov penziónu očakáva - cítiť sa príjemne a oddýchnuť si. Je zároveň vážnym záväzkom voči návštevníkom penziónu, ktorý vychádza z filozofie robiť si svoju prácu tak, aby si tu každý klient príjemne oddýchol, znovu sa sem vrátil a podelil sa o svoje pocity s ďalšími ľuďmi.

Nachádza sa v objekte národnej kultúrnej pamiatky na Starozámockej ulici, ktorú pri prechádzke mestom nemôžete minúť, keďže je spojnicou medzi Nám sv. trojice a Starým zámkom, ktoré patria k hlavným dominantám mesta. V bývalom meštianskom dome z obdobia neskorej renesancie sa aj napriek pamiatku devastujúcim úpravám v čase socialistického režimu zachovali viaceré pôvodné prvky, čo návštevníci určite ocenia. Pôvodné schodisko s renesančným zábradlím, pôvodný oporný múr v záhrade, architektonické detaily ako časti okenných výplní, kamenná šambrána okna, klenbové stropy v 1. nadzemnom podlaží, to všetko sú stopy šikovnosti a umu pôvodných obyvateľov Banskej Štiavnice. Viaceré dôkazy "vzťahu minulého režimu ku kultúrnemu dedičstvu" má návštevník Banskej Štiavnice možnosť zhliadnuť v meste aj dnes.

Celková ubytovacia kapacita predstavuje 30 miest v 5 izbách a 4 apartmánoch. Z celkového počtu 30 lôžok je 12 prísteliek formou pohodlného rozťahovacieho kresla. Všetky izby majú vlastnú kúpeľňu s WC (v piatich je sprchový kút, v dvoch vaňa). Každá izba, alebo apartmán je priestranný, útulne zariadený s domácky vyrobenými dekoráciami. Súčasťou každej izby je predsieň s úložnými priestormi. V izbách je umiestnený TV. Izby sú situované na I. poschodí a v podkroví budovy a oddelené od stravovacej a školiacej časti. V prípade požiadavky klienta vieme umiestniť na izbu detskú postieľku. Na izbách a v spoločenských priestoroch penziónu je k dispozicii WiFi prístup na internet.

Ubytovaní hostia majú prístup do penziónu 24 hodín denne prostredníctvom vlastných kľúčov. Hostia sa môžu ubytovať do 20.00 hod. prihlásením sa na recepcii. Pri odchode je nutné opustiť izbu najneskôr do 10.00 hod. Plus je možné v penzióne uskladniť bicykle.

Pre ubytovaných hostí sa podávajú raňajky formou švédskych stolov.

Pre spríjemnenie pobytu hostí v penzióne, ako aj vyplnenie voľného času v prípade nepriaznivého počasia ponúkame tipy na rôzne výlety - sfáranie do skutočnej bane, kúpanie v prírodnej termálnej jaskyni, v zime možnosť lyžovania na upravených bežkárskych tratiach alebo v Ski centre Salamandra resort, možnosť rybárčenia, návštevy múzeí, pamiatok, ale aj možnosť príjemne si posedieť pri ohnisku na záhrade, alebo ochutnať rôzne špeciality na grile.

Pre regeneráciu ubytovaných klientov je určená priamo v penzióne kvalitná sauna.

Ubytovaní hostia, ale najmä deti privítajú možnosť zhliadnuť rôzne filmy a rozprávky, premietané na veľkoplošnej obrazovke ako alternatívu využitia voľného času v prípade zlého počasia, alebo stráviť určitý čas na detskom ihrisku priamo v záhrade penziónu.

Pre ubytovaných hostí a hostí využívajúcich služby prenájmu školiacich priestorov ponúkame možnosť bezplatného parkovania v blízkosti penziónu.
41 €
57 €

Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
41 €
57 €

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

57
37
39
28