Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Vlastný hrad, to teda nemá len tak hocikto! Sklabinský hrad na predaj, teraz za cenu 4-izbového bytu.

Popis ponuky

Vlastný hrad, to teda nemá len tak hocikto! Takéto originálne bývanie ocenia všetci milovníci histórie, ale napríklad aj filmoví nadšenci. Veď kto by nechcel mať vlastný Zimohrad ako z Hry o tróny? :)

Možnosti využitia sú nekonečné a fantázií sa medze nekladú. Len si to predstavte: strašidelný hrad, stredoveká escape room, historický hostel... Vlastná mučiareň tiež príde sem-tam vhod :) Alebo Sklabinský hrad vystavajte na svoje luxusné sídlo. Strážneho psa vám môže robiť drak (aj keď sa ťažšie zoháňajú) alebo vlastná kompánia rytierov.

Skladinský hrad leží nad obcou Sklabinský Podzámok, len 9 km od Martina, na okraji pohoria Veľkej Fatry. Hrad vyrástol na mieste starého hradiska v prvej polovici 13. storočia. Bol kráľovským hradom a sídlom Turčianskej stolice. Niekoľkokrát ho navštívil aj panovník Matej Korvín. V 15. storočí hrad podľahol ničivému požiaru, no podarilo sa ho obnoviť. Postupne vtedajší majitelia postavili kaplnku, hradné bašty alebo renesančný kaštieľ na nádvorí. Kedysi sa tu nacadzal aj archív a župné väzenie. Sklabinský hrad bol obývateľný až do 2. svetovej vojny, kedy ho v roku 1944 podpálili nemecké vojská. V súčasnosti je hrad zrúcaninou.

Hoci je Hrad Sklabiňa v súčasnosti ruinou, jeho pôdorys je veľmi dobre čitateľný. Môžete vidieť niektoré múry pôvodných budov. Pri vstupe do hradu bola zrekonštruovaná Bašta na hradnej bráne. Ak by ste sa chceli pustiť okamžite do obnovy svojho nového hradu, dobrá správa: sú vydané stavebné povolenia pre ďaľšiu rekonštrukciu určitých častí hradu.
250 000 €
250 000 €

Poskytuje
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
250 000 €
250 000 €

Poskytuje

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

74
56
61
47