Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Ubytovanie v centre poľského Krakova v hoteli Armon Residence kúsok od hradu Wawel.

31
Popis ponuky

Ak plánujete odísť od rušných barov a klubov, Armon Residence je vynikajúcou voľbou. Nachádza sa 64 m od Starej synagógy a ulice Szeroka pri zelenom námestí, zaručuje súkromie potrebné pre skutočný oddych. Súčasný objekt sa nachádza v blízkosti mnohých atrakcií.

Veľa kaviarní a reštaurácií, napríklad na ul. Szeroka, očarujúca jedinečná atmosféra okresu Kazimierz. Do 2 minút chôdze sa nachádza Židovské múzeum Galicja a veľmi zaujímavé Múzeum mestského inžinierstva v Krakove. Nákupní nadšenci môžu dosiahnuť veľké nákupné centrum v priebehu 11 minút pešo - Galeria Kazimierz.

Armon znamená "gaštan" v hebrejčine. Ide o krásny gaštan, ktorý sa nachádza priamo pri vchode do zariadenia.

Vybavenie izieb:

  • Klimatizácia
  • Čaj káva alebo čaj, cukor, smotana
  • Mini-chladnička
  • Trezor
  • Posedenie
  • Telefón
  • Viacjazyčná TV
  • Uteráky a hotelová kozmetika
  • Bezplatné bezdrôtové pripojenie na internet
  • V záujme životného prostredia je zavedené zapnutie/vypnutie energetickej karty

Raňajky sú podávané formou teplého bufetu v neďalekej reštaurácii Kazimir v Aparthotel Spatz (7 minút chôdze od hotela Armon) v čase od 7:00 do 12:00.

Neďaleko, na ul. Dajwór, je zabezpečené 24-hodinové parkovisko (cena je 50 PLN na deň).

Krakov je jedným z najdôležitejších poľských turistických centier s cennými pamiatkami z rôznych epoch. V Krakove sa nachádza vyše 6-tisíc historických objektov.

Kráľovský hrad Wawel je symbolom samotného Poľska a od roku 1320 na tomto mieste začali korunovať poľských kráľov. Miestni vám určite radi porozprávajú príbeh o drakovi, ktorý sa udomácnil za jeho hradbami. Plyšových zelených dráčikov tu predávajú na každom kroku.

Staré Mesto je od roku 1978 zapísané do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO ako „korunovačné miesto poľských kráľov a svedectvo významnej stredovekej mestskej architektúry“.

Jedno z najkrajších európskych námestí je Rynek Główny. Je najväčším stredovekým trhoviskom v Poľsku a celej strednej Európe. Doposiaľ ostalo najdôležitejším uzlom Starého mesta.

Mariánsky kostol je po Wawelskej katedrále druhý najvýznamnejší kostol Krakova. Ide o dvojvežový gotický šperk z roku 1223. Červenou tehlovou fasádou pripomína skôr kostoly zo Škandinávie. Skutočným pokladom je však jeho neskorogotický oltár pripomínajúci vrcholné práce z dielne Majstra Pavla z Levoče.

Jagelovská univerzita bola založená v roku 1364 Kazimírom III. Veľkým podľa vzoru talianskych univerzít v Boloni a Padove. Je druhou najstaršou univerzitou v strednej Európe (po Karlovej univerzite v Prahe).

Kazimierz – kedysi samostatné mesto, dnes súčasť Krakova známa svojou židovskou štvrťou.

Koncentračný tábor Auschwitz-Birkenau bol najväčším nemeckým vyhladzovacím táborom v dobe nacizmu. Bol zriadený roku 1941 asi 3 km od zajateckého tábora Auschwitz I, v dedine Brezinka - neďaleko poľského mestečka Osvienčim, asi 60 km západne od Krakova. Do koncentračného tábora Auschwitz-Birkenau bolo deportovaných približne 1,3 milióna ľudí. „Auschwitz“ sa stal symbolom holokaustu, genocídy európskych Židov a ďalších obetí. V roku 1979 bol koncentračný tábor zapísaný do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO.
129 €
188 €

Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
129 €
188 €

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

37
Práve prezerá 40 ľudí
42
40
34