Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Unikátna expedícia Pobaltím: Spoznajte Litvu, Lotyšsko, Estónsko aj Helsinki.

12
Popis ponuky

6-dňová expedícia Litva a Lotyšsko

1. deň - Odchod zo Slovenska v dopoludňajších hodinách. Prejazd cez Poľsko a Litvu.

2. deň - V Rige:

V ranných hodinách príchod do Rigy, kde bude prehliadka stredovekého historického jadra mesta so sprievodcom. Uvidíme hanzové domčeky, najväčšiu katedrálu v Pobaltí, bojovnícke múzeum, centrálne tržnice aj Pamätník slobody. Zostane dostatok priestoru pre voľný program. V popoludňajších hodinách presun na ubytovanie na okraji mesta.

3. deň - Na Kurskej kose:

Po raňajkách sa vydáme smerom k moru, a to presne do mesta Klaipéda, ktoré je jediným prístavom v krajine. Ďalej nás čaká návšteva národného parku Nerija, čiže Kurskej kosy s unikátnou prírodnou scenériou. Tá je tu tvorená až 50 metrov vysokými piesočnými dunami. Na pobreží je z mora vyplavované tzv. baltské zlato - jantár. Najkrajšie kúsky jantáru je možné zhliadnuť v múzeu v Palanze. Večer odchod na ubytovanie do Vilniusu.

4. deň - Vo Vilniuse:

Po raňajkách odchod do Národného parku Trakai, ktorého dominantou je hrad na ostrove uprostred jazera Galvé, čo je niekdajšie sídlo litovských veľkokniežat. Potom prejdeme do metropoly Vilnius. Centrum mesta je zapísané na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. So sprievodcom uvidíme Gediminasov hrad, Katedrálne námestie, staré mesto s krivolakými uličkami a židovskou štvrťou. Večer odchod na včerajšie ubytovanie.

5. deň - V Kaunase:

Po raňajkách sa presunieme do centra mesta Kaunas, čo je bývalé hlavné mesto Litvy, ktoré leží na sútoku dvoch najväčších litovskí riek - Nerisu a Nemenu. Nasleduje prehliadka pamiatok mesta: hrad nad sútokom, Chrám sv. Petra a Pavla - najskoršia gotická stavba v Litve a baroková radnica. Tá sa pre svoju farbu a 53 m vysokú vežu nazýva Biela Labuť. Bude možnosť výletu do kláštora Pazaislis, ktorý leží na brehu priehrady Kuanaského mora a patrí k najkrajším cirkevným stavbám v severnej Európe. V popoludňajších hodinách odchod na Slovensko.

6. deň - Príchod na Slovensko v popoludňajších hodinách.

7-dňová expedícia Pobaltím s návštevou Helsínk

1. deň - Odchod zo Slovenska v dopoludňajších hodinách. Nočný prejazd cez Poľsko do Litvy.

2. deň - Vo Vilniuse:

V ranných hodinách prídeme do Vilniusu, hlavného mesta Litvy, ktorého staré mesto patrí k najrozsiahlejším mestským jadrám v Európe. Čaká nás tu prechádzka historickým centrom. Večer odídeme na hotel pri Vilniuse.

3. deň - V NP Trakai a v Rige:

Po raňajkách prejdeme do Národného parku Trakai, ktorého dominantou je hrad na ostrove uprostred jazera Galvé. Ide o niekdajšie sídlo litovských veľkokniežat. Potom navštívime Horu krížov. Ako už samotný názov napovedá, nachádza sa tu niekoľko tisíc krížov symbolizujúcich utrpenie Krista i prostých Litovcov. Nasleduje prejazd do Lotyšska a jeho hlavného mesta Rigy. Tu pôjdeme rovno na ubytovanie a prehliadku si necháme na ďalšie dni.

4. deň - V Rige:

Po raňajkách nás bude čakať prechádzka historickým centrom Rigy. Uvidíme napríklad Dom Černohlavcov, trojicu domov Traja bratia a secesnú štvrť. Z ďalších pamiatok môžete navštíviť Dóm, kostol sv. Petra a jeho vežu s úchvatným výhľadom. Okrem historických pamiatok v meste nájdete i mnoho pouličných predavačov jantáru, trhovísk, kaviarní, ale aj vynikajúcich reštaurácií.

Nasleduje prejazd do Estónska so zastávkou na morskom pobreží v kúpeľnom mestečku Parnu. Večer príchod do Tallinu na ubytovanie.

5. deň - V Helsinkách:

Po raňajkách nás čaká lodná preprava trajektom z prístavu v Talline do fínskych Helsínk. Tu bude prehliadka historickej časti mesta so sprievodcom, kde budeme mať možnosť vidieť a preskúmať napríklad prezidentský palác, parlament, Sibeliov pamätník a olympijský štadión, kde triumfoval Emil Zátopek. Pri dostatku času bude fakultatívny výlet k námornej pevnosti Suomenlinna (na zozname UNESCO). Nasleduje voľno k individuálnym prehliadkam a nákupom. Vo večerných hodinách návrat loďou do Tallinnu a odchod späť na hotel.

6. deň - V Talline:

Po raňajkách bude prehliadka malebného historického jadra Tallinnu. Postupne objavíme Staré mesto a jeho Radničné námestie s mestskými hradbami. Potom sa presunieme na Horné mesto, kde je k videniu napríklad Hradné námestie, pravoslávna katedrála Alexandra Nevského, hrad Toompea a kostol sv. Mikuláša. Ostane čas aj na individuálne voľno. Večer odjazd späť na Slovensko.

7. deň - Príchod na Slovensko v popoludňajších hodinách.
233 €
264 €

Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
233 €
264 €

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

44
Práve prezerá 40 ľudí
21
54
38
Práve prezerá 40 ľudí