Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Deň plný zábavy v čarovnom Rabkolande s neobmedzeným využívaním atrakcií a dlhou platnosťou.

Rabkoland
0 / 5
26
Popis ponuky

Rabkoland je kúzelným miestom pre celú rodinu, mnohými odborníkmi z oblasti zábavných parkov je považovaný za najsympatickejší a najlepšie zorganizovaný zábavný park v Poľsku. Okrem rôznych kolotočov a atrakcií môžete navštíviť múzeum rekordov a zvláštností, múzeum smiechu, strašidelný hrad, vyviesť sa horskou dráhou či autodrómom, spoznať tajomstvá čarov v akadémii kúzel a ilúzií či si vychutnať nádhernú panorámu z ruského kola.

V minulom roku navštívilo Rabkoland viac ako 150 000 ľudí. Takmer 20 % všetkých zákazníkov predstavovali Slováci, pre ktorých je to často prvý kontakt s touto krajinou. Hostia prichádzajúci do parku sa často zdržia v meste dlhšie a využívajú aj iné atrakcie v obci.

Rabkoland sa v tomto roku otvorí pre hostí 28. apríla, hneď pred výnimočne dlhým májovým víkendom.

Rabkoland sa nachádza v Malopoľskom vojvodstve, v meste Rabka-Zdrój, asi 1 kilometer od „zakopianky“ (hlavnej cesty z Krakova do Zakopaného). Hosť môže v deň vstupu odísť z parku a v priebehu toho istého dňa sa vrátiť. Kompletný zoznam atrakcií nájdete TU.

V roku 2004 európsky časopis „Park and Gamex Industry” vyhlásil Rabkoland za najlepší zábavný park v Poľsku.

Malí a veľkí hostia objavia v tomto roku úplne novú krajinu obývanú divokými zvieratami a neobyčajnými cudzincami. Horská džungľa, to je nová tematická zóna, ktorou sa začína cyklus obrovských zmien v Rabkolande. Čakajú na vás skaluchy, krokodíl Oskar, nosorožec Romuald a mnoho iných neobyčajných tvorov, s ktorými sa deti veľmi rýchlo skamarátia! Vlak vás prevezie po viac ako 100-metrovej trase plnej exotických, v kameni zakliatych zvierat, aby ste na konci vošli do tunela… Chcete vedieť, aký osud postretol zakliate zvieratá? V tuneli, vďaka technológii 2D mappingu, si pozriete krátky film – šťastný koniec celého príbehu!

Ďalšou novou atrakciou Horskej džungle je 10-metrová veža voľného pádu. Máte odvahu spoznať silu Veľkého Duch-Ducha?

Hostia budú môcť prvýkrát použiť aj nové toalety a ochutnať úžasnú pizzu v zmodernizovanej pizzerii. Príjemný tieň vám poskytnú nové rastliny, umelé palmy a strecha z Palmexu (taká istá, akú nájdete v novootvorenej Krajine Avatara v americkom Disney World). Tí, ktorí čakali na vodné atrakcie, budú očarení – tryskajúce fontány a chrliace totemy nás v tomto roku ochladia počas všetkých horúcich dní. Zmien sa dočkala aj Dolina Čmeliaka, ktorá bude teraz rozšírená o nové miesta na oddych, a taktiež bazén s loptičkami.

Prvou jedinečnou atrakciou sa stalo Muzeum Orderu Uśmiechu (Múzeum úsmevu) – jediného na svete, ktoré vyznamenáva dospelých na návrh detí.

Ďalším špecifikom je Múzeum rekordov a zvláštností, taktiež jediné takéto miesto v Poľsku. Nachádza sa tam dokumentácia súvisiaca s rekordmi Poliakov a zvláštnosťami Poľska. Od roku 2001 tu sídli Towarzystwo Kontroli Rekordów Niecodziennych (Spolok kontroly nevšedných rekordov), ktorý každý rok vydáva Knihu Rabkolandu čiže Poľské rekordy a zvláštností, ktorá je tzv. poľskou knihou rekordov. S touto knihou sa tiež spájajú nevšedné zvláštne akcie.

V Rabkolande sa organizujú Mistrzostwa Polski w dojeniu sztucznej krowy (Majstrovstvá Poľska v dojení umelej kravy) alebo Mistrzostwa w dmuchaniu balona z gumy do żucia (Majstrovstvá Poľska vo fúkaní balóna zo žuvačky).

Rabkoland sa skladá zo 16 ulíc a 6 námestí, ktoré sú označené ako v meste. Mágiu tohto mestečka vytvárajú pohyblivé sochy, ktorých sa tu nachádza takmer 265. Vo Veselej farme na námestí môžete nájsť farmára hrajúceho na banjo a spievajúceho pesničku starého McDonalda. Alebo sa prejdite strašidelným kaštieľom a o zážitok máte postarané. Pri vchode, na námestí pod Basztami, vás privíta verklikár Lucek v goralskom odeve, ktorý krúti kľukou a rozpráva veselé príbehy.

V zábavnom lunaparku sa rozhodne nudiť nebudete, na každom kroku vás čaká nová aktivita, ktorá stojí za objavenie. V obchode „Świat Pozytywek” (Svet hracích skriniek) si môžete pozrieť nielen krásne oblečene zvieratiek, ale aj miniatúrny zábavný park s 18 pohyblivými zariadeniami, stánkami, gastronomickými pavilónmi a dvomi tisícmi sošiek.

V areáli sa nachádzajú i detské hracie automaty, ktoré sú na mince (hojdací koník, hokej, atď.)

V areáli sú 2 bufety s rýchlym občerstvením (vynikajúce gofry) a mini stánky so zmrzlinou, chipsami na paličke a podobnými chuťovkami. Návštevníkov isto poteší aj celkom nová talianska reštaurácia Pod Młynem, ktorá má v ponuke cestoviny a pizzu pečenú na dreve. Je otvorená každý deň. Reštaurácia má aj vyhliadkovú terasu, z ktorej budete mať nielen pekný výhľad, ale aj príjemný zážitok.

K už beztak obrovskej rodine atrakcií pribudla ďalšia - "Latrina Wikingów" (zóna Vikingov). O Vikingoch počul snáď každý. Ich boje a dobrodružstvá sa stali témou legiend, príbehov, filmov aj kníh. Avšak nie každý vie, že jedného dňa sa Kráľ Vikingov svojimi ďalekými cestami unavil, a preto vyhlásil oddych. Dlho hľadal vhodné miesto, až nakoniec natrafil na Rabkolandu a zriadil si v ňom svoju dedinku. V zóne Vikingov nájdete obrovskú 10-metrovú loď Kráľa Vikingov, v ktorej do Rabkolandu priplával.

Okrem toho sa môžete tešiť zo šmýkačky s magickým majákom, škandinávskej hojdačky, piesku s pokladom a na mnoho mnoho ďalšieho. Majú najmenšiu horskú dráhu v Poľsku, kde si deti môžu jazdiť od 85 cm výšky.

 • Dom naopak - bez zákonu gravitácie
 • Horská dráha pre deti od 85 cm
 • Preslávená autodráha pre deti
 • Safari Train - jazda vláčikom medzi zvieratami na safari
 • Veselá farma - pohyblivé postavičky zvierat tancujú na známu pesničku "Starý farmár farmu mal..."
 • Vodné delá - bludisko pod prúdom vody
 • Jungle veža - voľný pád z veže s výškou 8 metrov
 • Drak tŕstie - vzrušujúca vodná jazda pre deti
 • Detské kolotoče
 • Jazda na koni
 • Motokárová dráha
 • Kŕmenie živočíkoch
 • Strašidelný dom smiechu
 • Palác strachu
 • Mlynské koleso s výškou 28 m
 • Horské dráhy
 • Údolie Čmeliaka
 • Suché bazény
 • Potrubie dom - budova v štyroch úrovniach plná prekvapení pre deti vo veku 2 až 10 rokov

Goracy Potok

Akciu na vstup do termálnych kúpeľov Goracy Potok nájdete TU.

V komplexe nájdete viac ako tucet bazénov s liečivou termálnou vodou, suché a parné sauny aj bahenné kúpele. Každý si vie vybrať niečo pre seba. Fontány, vodotrysky, vodné masáže a gejzíry zaručujú skvelú zábavu pre deti i dospelých. Deti si to v aquaparku maximálne užijú, je pre nich pripravených množstvo atrakcií.

Voda v bazénoch je ošetrovaná pomocou UV lampy, takže sa do nej nepridávajú žiadne chemické látky. V ponuke nájdete aj suché a parné sauny. Blízko strediska je i lanový park.

Terma Bania

Akciu na vstup do SPA komplexu Terma Bania nájdete TU.

Terma Bania je komplex bazénov, ktorý kombinuje výhody aquaparku a termálnych kúpeľov. Vnútorné i vonkajšie bazény sú naplnené termálnou vodou, pričom sa teplota udržiava medzi 34 - 38 °C po celý rok. Je rozdelená do niekoľkých zón a saunária (fínska sauna, parný kúpeľ, kamenná jaskyňa, old style highland sauna, ruská sauna, ochladzovací bazén, tepidárium).

Fun Zóna pre milovníkov vody, ideálna pre rodiny s deťmi. Nájdete tu 2 vnútorné bazény a 1 vonkajší bazén s termálnou vodou s teplotou 34 °C - 38 °C, celoročné šmýkačky, vodný kolotoč, delá a kaskády, bazén s falošnými vlnami, jaskyňu s gejzírom, vodopád, masážne lavice, masážne stanovištia, 2 vírivky, vnútorný detský bazén so samonafukovacími vedierkami, vodným ježkom, vodným dáždnikom a vodné detské ihrisko

Relaxation Zóna s výhľadom na krásnu panorámu Vysokých Tatier. Sú tu 2 vnútorné bazény spojené s 2 vonkajšími bazénmi s termálnou vodou s teplotou 34 °C - 38 °C, široká škála zariadení pre vodné masáže: gejzíry, masážne stanovištia, vodné delá, kaskády, vodné lehátka, vodné trysky, protiprúdy, vírivka po celej dĺžke vnútorných a vonkajších bazénov

Chocholowskie Termy

Akciu na aquapark Chocholowskie Termy nájdete TU.

Areál Chocholowskie Termy je s rozlohou vodnej plochy 3000 m² najväčším kúpeľným komplexom v regióne Podhale. Voda v bazénoch je čerpaná z hĺbky takmer 3 600 metrov a obsahuje mnoho zdraviu prospešných látok, ako je síra (S), vápnik (Ca), horčík (Mg) či sodík (Na). Čaká vás veľké množstvo atrakcií, vonkajšie aj vnútorné bazény, v susedstve trávnaté plochy. Deti sa tu dosýta vybláznia a ani chvíľu sa nebudú nudiť.

Atrakcie v aquaparku:

 • Bazénová zóna - vírivky, vonkajšie bazény, šmykľavky...
 • Liečivá zóna - tepelné sudy s liečivou termálnou sírnou vodou alebo termálny bazén so slanou jódovou vodou
 • Saunová zóna - sauna s vyhliadkovou terasou, BIO sauna s borievkou, suchá sauna s vodným mlynom, parné kúpele
 • Zóna Wellness & Spa - vodné procedúry, bahenné zábaly i masáže

Rabkoland nie je jediný spôsob, ako tráviť voľný čas v Rabke Zdrój - zaujímavosti v okolí uspokoja všetky vekové kategórie. Deti sa v Rabke rozhodne nebudú nudiť. Rozhľadňa, tanečná fontána, múzeum Orkana, bábkové divadlo Rabcio, lesné turistické trasy vrátane špeciálnych výukových chodníkov sú len časťou atrakcií, ktoré ponúka mesto.

Tipy na aktivity:

Múzeum horalov a zbojníkov - komplex múzeí, kde sa každý hosť dozvie o živote, kultúre a zvykoch reálnych zbojníkov alebo si vyskúša život skutočného horáka žijúceho v horskej chate. Múzeum chodí s dobou. Plus rôzne multimediálne prezentácie a interaktívne výstavy

Skanzen v Chabowke - elektrické a dieselové lokomotívy, vagóny, špeciálne koľajové vozidlá, ako sú žeriavy, pluhy, atď. Niektoré exponáty sú ešte plne funkčné. Skansen v Chabowke je nielen najväčšia a najnavštevovanejšia výstava svojho druhu v Poľsku

Hrnčiarske dielne - v Rabke nájdete dve takéto tradičné dielne. Misy, taniere, džbány, poháre, hrnčeky... najprv vytvarovať, a potom šup s tým do pece. Adresy: GARNCARNIA Edward Gacek, ul. Garncarska 8 alebo GARNCARNIA Adam Kościelniak, ul. Podhalańska 9

Divadlo Rabcio - existuje od roku 1949 a bolo založené ako amatérske divadlo pre deti, ktoré bývajú v sanatóriách v Rabke. V súčasnosti repertoár divadla zahŕňa také vystúpenia ako "Tomcio Paluszek", "Miś Tymoteusz", "Popoluška" a "Tygrysek Pietrek"

Múzeum Orkana - známa atrakcia v Rabke s vysokou historickou hodnotou. Múzeum sa nachádza v kostole sv. Márie Magdalény zo začiatku 17. storočia. Vo vnútri stojí za zmienku starožitné rokokové varhany z roku 1778. Oltár pochádza z druhej polovice 19. storočia, bočné oltáre, a organový zbor tiež z roku 1778

Fontána v kúpeľnom parku - pri tunajšej prechádzke budete zo vzduchu vdychovať minerály a stopové prvky, ktoré sú pre sliznicu dýchacích ciest mimoriadne prospešné. Častice aerosólu majú tiež baktericídny účinok, preto sú nápomocné pri chronických infekciách. Rozprávková veža je jedným z najnavštevovanejších miest v meste Rabka Zdrój

Lesná vzdelávacia cesta - ak sa zaujímate o prírodu, navštívte lesnú vzdelávaciu cestu. Trasu dlhú vyše dvoch kilometrov zvládnete za hodinu. Je na nej osem zastávok, kde sa môžu návštevníci dozvedieť, aké druhy stromov rastú v neďalekých lesoch, aké vtáky, plazy a obojživelníky tu bývajú. Nachádza sa tu aj rybník, močiar, prameň a studňa. To všetko v oblasti Krzywoń len 15 minút chôdze od Rabkolandu

Kino "Śnieżka" - srdečne vás pozývame do kina "Śnieżka", ktoré bolo otvorené v roku 2015. Nová kinosála s profesionálnym vybavením zaručí vynikajúci zážitok zo sledovania filmov. Vstupenky kúpite aj online

Bazén - mestský bazén je zárukou oddychu a vytúženého osvieženia počas horúceho leta. Od Rabkolandu je vzdialený len 10 minút chôdze, obe atrakcie preto stihnete navštíviť aj v jeden deň
6,99 €
9,50 €

Kúpené
13890x
Poskytuje
Tagy
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
6,99 €
9,50 €

Kúpené
13890x
Poskytuje
Tagy

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

30
13
20
90