Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Zimný pobyt s wellness a polpenziou v známom kúpeľnom Sanatóriu Dr. Guhra.

65
Popis ponuky

Tatranská klíma je priam balzamom pre pacientov s pľúcnymi chorobami. Tatranská Polianka leží v nadmorskej výške 1005 m, v pásme lesa v mierne chladnej oblasti a miestne sanatórium Dr. Guhra predstavuje tradíciu v liečbe ochorení dýchacích ciest, ktorá siaha až do 19. storočia.

Suchý vzduch, priaznivé pomery slnečného žiarenia, znížený tlak vzduchu, znížený parciálny tlak kyslíka a mierna denná teplota bez väčšieho kolísania sú znakmi tatranskej klímy.

Až 5 % obyvateľov Slovenska trpí astmou a ďalších 10 % populácie má problémy s alergiami. Mnohí z nich sa chodia pravidelne liečiť do Sanatória Dr. Guhra.

Sanatórium poskytuje:

  • ústavnú liečebnú starostlivosť
  • kúpeľnú starostlivosť
  • rekondičné pobyty
  • relaxačné pobyty
  • dovolenkové pobyty
  • poskytovanie sociálnych služieb
  • ubytovanie
  • turistické ubytovanie pre nenáročných
  • kongresy, semináre, konferencie
  • stužkové, svadby a rodinné oslavy

V súčasnosti sanatórium poskytuje svoje služby na 213 lôžkach, z toho 147 lôžok slúži na ústavnú liečebnú starostlivosť a 66 lôžok slúži na poskytovanie kúpeľnej starostlivosti, rekondičných, relaxačných a dovolenkových pobytov. Napriek tomu, že budova sanatória bola postavená ešte v r. 1907, rekonštrukciou pôvodných priestorov sa vedenie sanatória snaží neustále zlepšovať kvalitu pobytu svojich klientov.

Ubytovaný budete v dvojlôžkových izbách. Súčasťou zariadenia izieb je farebný televízor, telefón, chladnička, niektoré izby sú aj s balkónom.

Lyžovanie a turistika

Vysoké Tatry ponúkajú vyše 600 km značených turistických chodníkov, ktoré návštevníkom umožňujú spoznávať tie najkrajšie miesta našich veľhôr. Vaše kroky môžu zamieriť nielen do nádherných dolín, na horské chaty, k brehom tatranských plies s krištáľovo čistou vodou ale rovnako tak aj na vysokohorské sedlá a tatranské vrcholy s magickými výhľadmi.

Tatranská Lomnica je najvyššie položené lyžiarske stredisko na Slovensku. Na úpätí Lomnického štítu sú upravované terény až do nadmorskej výšky 2196 m. Stredisko ponúka najväčšie prevýšenie na Slovensku (1308 m) a podľa vlastných meraní OnTheSnow tiež najdlhšiu zjazdovku na Slovensku (5500 m).

PARK SNOW ŠTRBSKÉ PLESO (1350 m. n. m)

Najvýznamnejšie tatranské stredisko zimných športov a mekka severských lyžiarskych disciplín. Medzinárodne uznávaný športový komplex FIS, kde sa v roku 1970 uskutočnili Majstrovstvá sveta v severských disciplínach a každý rok je dejiskom významného športového podujatia.

Pobyt v sanatóriu obohatí napríklad aj návšteva kežmarských pamiatok, exkurzie na Spišskom a Ľubovnianskom hrade, podzemné zákutia Demänovskej a Važeckej jaskyne, túry po tatranských lesoch i zábava vo vodách Tatralandie a AquaCity Poprad. Sanatórium je tiež ideálnym východiskovým bodom pre túru na Sliezky Dom.
69 €
199 €

Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
69 €
199 €

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

26
40
Práve prezerá 38 ľudí
50
44
Práve prezerá 40 ľudí