Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Pobyt v hoteli Galicja*** len pár krokov od slávnej soľnej bane Wieliczka a kúsok od Krakova.

47
Popis ponuky

Prežite 3 dni v príjemnej atmosfére hotela Galicja*** nachádzajúceho sa v tesnom susedstve historickej soľnej bane a len 10 km od historického centra Krakova. Vysoký štandard spolu s výhodami rodinného hotela umocnia jedinečný pocit z vašej dovolenky v "soľnom mestečku" Wieliczka.

Hotel je ideálnym miestom pre každého, kto hľadá príjemný relax. Svojou výbornou lokalitou je ideálnym nielen pre turistov navštevujúcich Krakov, ale aj pre objavovanie všetkých zaujímavostí, ktoré toto jedinečné miesto ponúka. Zamilujete si jeho dokonalé umiestnenie a blízkosť mnohých zaujímavostí, akou je napríklad soľná baňa Wieliczka.

Hotel ponúka 20komfortne zariadených izieb s vlastnou kúpeľňou, sušičom vlasov, telefónom, TV-SAT, pripojením na internet zdarma a minibarom.

Hotel ponúka aj služby reštaurácie Solna Grota (Soľná jaskyňa), kde si môžete pochutnať na kulinárskych špecialitách miestnej kuchyne i tradičných poľských jedlách. V letných mesiacoch môžete využiť aj záhradu reštaurácie a hotelový altánok.

V klimatizovanej reštaurácii Solna Grota je badateľný aj nádych galérie, v ktorej môžete obdivovať maľby vytvorené miestnymi umelcami.

Okrem toho hotel ponúka svojim hosťom príjemnú saunu, požičovňu bicyklov, shop, biliard, počítač s prístupom na internet, knižnicu a ďalšie služby na vyžiadanie.

Zároveň hotel sprostredkúva návštevy niektorých miestnych zaujímavostí ako Osvienčim, Wadowice a podobne. Ďalej vám môžu zabezpečiť vstupenky do divadla, kina, múzea, ako aj prehliadku Soľnej bane Wieliczka a môžu vám sprostredkovať sprievodcu po Krakove.

Krakov je jedným z najdôležitejších poľských turistických centier s cennými pamiatkami z rôznych epoch. V Krakove sa nachádza vyše 6-tisíc historických objektov.

Kráľovský hrad Wawel je symbolom samotného Poľska a od roku 1320 na tomto mieste začali korunovať poľských kráľov. Miestni vám určite radi porozprávajú príbeh o drakovi, ktorý sa udomácnil za jeho hradbami. Plyšových zelených dráčikov tu predávajú na každom kroku.

Staré Mesto je od roku 1978 zapísané do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO ako „korunovačné miesto poľských kráľov a svedectvo významnej stredovekej mestskej architektúry“.

Jedno z najkrajších európskych námestí je Rynek Główny. Je najväčším stredovekým trhoviskom v Poľsku a celej strednej Európe. Doposiaľ ostalo najdôležitejším uzlom Starého mesta.

Mariánsky kostol je po Wawelskej katedrále druhý najvýznamnejší kostol Krakova. Ide o dvojvežový gotický šperk z roku 1223. Červenou tehlovou fasádou pripomína skôr kostoly zo Škandinávie. Skutočným pokladom je však jeho neskorogotický oltár pripomínajúci vrcholné práce z dielne Majstra Pavla z Levoče.

Jagelovská univerzita bola založená v roku 1364 Kazimírom III. Veľkým podľa vzoru talianskych univerzít v Boloni a Padove. Je druhou najstaršou univerzitou v strednej Európe (po Karlovej univerzite v Prahe).

Kazimierz – kedysi samostatné mesto, dnes súčasť Krakova známa svojou židovskou štvrťou.

Koncentračný tábor Auschwitz-Birkenau bol najväčším nemeckým vyhladzovacím táborom v dobe nacizmu. Bol zriadený roku 1941 asi 3 km od zajateckého tábora Auschwitz I, v dedine Brezinka - neďaleko poľského mestečka Osvienčim, asi 60 km západne od Krakova. Do koncentračného tábora Auschwitz-Birkenau bolo deportovaných približne 1,3 milióna ľudí. „Auschwitz“ sa stal symbolom holokaustu, genocídy európskych Židov a ďalších obetí. V roku 1979 bol koncentračný tábor zapísaný do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ako postupovať pri registrácii:


  • Na ľavej strane obrázka je zobrazenie stránky, ktorá sa vám otvorí po kliknutí na http://register-zlavadna.hotelvoucheronline.com  • Do prvého okna zhora vyplníte číslo kupónu, ktorý vám prišiel po dokončení objednávky na ZlavaDna.sk (z políčka vyznačeného ružovou na spodku pravej strany obrázka)  • Do druhého okna zhora vyplníte heslo kupónu, ktorý vám prišiel po dokončení objednávky na ZlavaDna.sk (z políčka vyznačeného modrou na spodku pravej strany obrázka)  • Následne vyplníte svoje kontaktné údaje  • Do predposledného políčka napíšte názov portálu, na ktorom ste daný pobyt kúpili, čiže: ZLAVADNA.SK  • Do posledného políčka uveďte názov hotela a počet nocí, podľa toho aký pobyt ste si zakúpili.  • Napokon zadajte bezpečnostný kód do políčka v spodnej časti stránky a potvrďte rezerváciu kliknutím na slovo Send (v červenom rámiku úplne dole)


102 €
193 €

Kúpené
6x
Poskytuje
Tagy
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
102 €
193 €

Kúpené
6x
Poskytuje
Tagy

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

34
Práve prezerá 37 ľudí
42
Práve prezerá 41 ľudí
Práve prezerá 41 ľudí