Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Proteínová diéta 7days pre ženy aj mužov - box pre týždenný diétny program.

Prodietix
0 / 5
Popis ponuky

Prodietix 7days je svojím konceptom proteínová diéta, známa tiež ako bielkovinová, ketogénna, Ketónová či keto diéta. Ide o lekársku metódu, ktorá bola prvýkrát popísaná profesorom Blackburnom na Harvardovej univerzite v USA. Zakladá sa na fakte, že ak sa ľudskému organizmu v strave dodá dostatočné množstvo bielkovín a zároveň sa obmedzí sacharidy a tuky, tak sa v tele navodí stav zvaný ketóza.

Ketóza prináša redukciu hmotnosti a to predovšetkým na úkor vlastnej tukového tkaniva. Svalová hmota však vďaka bielkovinám zostáva zachovaná. A to je tiež dôvodom, prečo nedochádza k jo-jo efektu, teda k opätovnému priberaniu po ukončení diéty.

Prodietix 7days má dve varianty: pre mužov a pre ženy. V oboch variantoch je klient 5 proteínových jedál denne v predpísanom rozmedzí.

Ako si zostaviť jedálniček

Jedlá si vyberá veľmi jednoducho, počas dňa z každej kategórie vyberie na konzumáciu jedno jedlo (raňajky, desiata, obed, olovrant a večera). Jedlá sú si nutrične veľmi podobná, nezáleží teda na tom, či si na raňajky dáte koktail s príchuťou vanilky alebo koktail s príchuťou čokolády, stačí dodržať len to, že zjete jedlo z kategórie raňajkami. "

Povolená zelenina

Povolenú zeleninu je možné konzumovať tak v surovom, tak po tepelnej úprave (dusením, restovaním, či pečením). Môže sa stať prílohou proteínových jedál, prílohou normálnych jedál, alebo tiež samostatným jedlom či viac jedlami (přikusování počas celého dňa).

K úprave zeleniny, ale aj "normálnych" jedál, používajte denne dve polievkové lyžice za studena lisovaného oleja (olivový, repkový, sezamový, ľanový, konopný). Dochucovať je možné pomocou soľou, korením, rascou a bylinkami, ďalej tiež 1 lyžica sójovej omáčky, 1 PL citrónovej šťavy, 1 lyžica dijonskej horčice (nesladené), octu (bez obmedzenia množstva a druhu s výnimkou jablčného octu a octu balsamico) a náhradného rastlinného sladidlá zo stévie.

Povolená zelenina: brokolica, karfiol, cuketa, čakanka, reďkovky, reďkev, uhorka, špenát, mangold, fazuľové struky, kapusta, kel, stopkový zeler i buľva, fenikel, huby, špargľa, baklažán, patizón, žerucha, artičok, kvaka, všetky druhy šalátu , všetky bylinky, sušená cibuľa, sušený cesnak.

Tri pravidlá

  • pitný režim: najmenej 2l - 3l denne neochutenej vody, prípadne zeleného či čierneho čaju bez cukru. Pokiaľ holdujete káve, tak je možno dvakrát denne konzumácia iba čiernej zrnkovej kávy (turek či espresso) bez mlieka a cukru. Vhodná je tiež káva bez kofeínu, ktorý spomaľuje ketózu.
  • konzumácia zeleniny: najmenej 300 g - 500 g vybraných druhov "povolenej" zeleniny, najviac však 1000 g denne. Zeleninu možno konzumovať ako prílohu k proteínovým jedlám, normálnym jedlám, alebo medzi jedlami.
  • pravidelnosť v jedle: odstup medzi jednotlivými proteínovými jedlami by mal byť približne 3 - 4 hodiny. Prvé jedlo dňa do pol hodiny po prebudení a posledná maximálne dve hodiny pred spaním.

5,90 €
5,90 €

Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
5,90 €
5,90 €

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

80
80
80
80