Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Jednodňový zájazd do Genussmeile pre milovníkov dobrého vína, jedla a zábavy.

20
Popis ponuky

Odchod z Bratislavy (Trnavské mýto pri Istropolise) o 8.00 hod., aby sme približne o 9.30 boli v Mödlingu pri Viedni. Samostatné okresné mesto Mődling s približne 20 000 obyvateľmi vyzerá byť s Viedňou úplne spojené, začína vlastne hneď za jej hranicami.

Mesto sa spomína prvýkrát v roku 903 a v predhabsburskom stredovekom období patrilo k najdôležitejším miesta, dokonca ako sídlo vedľajšej vetvy vládnuceho rodu Babenbergovcov. Mesto v 16. storočí poničili turecké nájazdy, svoje na obyvateľstve dokonala aj morová epidémia, ktorú pripomína morový stĺp zo 17. storočia. Na prehliadke mesta uvidíme gotický kostol sv. Othmara, starú radnicu a iné pamiatky v historickom centre, ale aj akvadukt z druhej polovice 19. storočia. Ten vybudovali ako súčasť vodovodu do Viedne, ktorý mal zásobovať Viedeň pitnou vodou z predhorí Álp. V Mödlingu nájdeme viacero múzeí a my zavítame do asi najdôležitejšieho z nich, v samotnom Thonetschloss, teda v Thonetovom zámku. Expozícia sa venuje dejinám mesta a okolitej krajiny, nájdeme v ňom napr. jednu z prvých rakúskych zbierok nálezov z avarského obdobia, ale aj niečo zo života Japonky Mitsuko Coudenhove-Kalergi – manželky rakúsko-uhorského diplomata grófa Henricha von Coudenhove-Kalergi, ktorá v Mödlingu dožila.

Popoludní sa odvezieme na okraj mesta, kde nastúpime na Genussmeile smerom k dedine Gumpoldskirchen. Na ceste vinohradmi bude mnoho príležitostí na občerstvenie. V tejto časti Genussmeile minieme aj statok a vinárstvo Thallern, ktorý patrí kláštoru v Heiligenkreuzi (darované Leopoldom IV).

Kto bude chcieť, môže zavítať aj tam a pozrieť si tamojšiu kaplnku. Skončiť plánujeme v tradičnej vinárskej dedine Gumpoldskirchen, ktorá tiež skrýva viacero pamätihodností, napr. renesančnú radnicu s arkádami, historické dvory z tohto obdobia, gotický kostol a zámok rádu nemeckých rytierov. Autobus nás vyzdvihne práve tu, takže spiatočnú cestu do Mödlingu už nemusíme absolvovať. Návrat do Bratislavy o cca 20.00 hod.
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

33
30
Práve prezerá 36 ľudí
50
32