Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Penzión Malužiná v pokojnom prostredí pod lesom, len 25 km od aquaparku Tatralandia.

23
Popis ponuky

Penzión je osadený v tichom prostredí pod lesom v obci Malužiná. Mapa vás zavedie do severnej časti Nízkych Tatier, priamo do Bockej doliny neďaleko mesta Liptovský Mikuláš.

  • Kapacita ubytovania: 24 lôžok + 4 lôžka TOP apartmán.
  • Typy izieb: 2x Rodinný apartmán, 3x Samostatná izba a 1x TOP apartmán

Hostia majú k dispozícii parkovanie pred penziónom, priestrannú kuchyňu, obývaciu miestnosť so spoločenskými hrami, TV-SAT, PC, projektorom a krbom, vonkajší priestranný altánok s posedením a grilom, miestnosť na odkladanie bicyklov a lyží, otvorené ohnisko, WIFI v celom objekte. Pre najmenších hostí je k dispozícii detskú postieľku.

Izby a apartmány majú vlastné sociálne zariadenia a TV. Pre psíčkarov je vyhradená jedna izbu s prístupom na dvor.

Aquapark Tatralandia

termálne kúpalisko, najväčší zábavný vodný park na Slovensku, ponúka 30 tobogánov, 14 bazénov s liečivou minerálnou vodou s teplotou od 26°C do 38°C, detské bazény, bazén „tropický raj“, wellness a rôzne vodné atrakcie. Termálny prameň je jedinečný, pretože obsahuje časť morských vôd z mora, ktoré bolo na území Liptovskej kotliny zhruba pred 40 mil. rokov. Blahodárne pôsobí na pohybové a dýchacie ústrojenstvo.

25 km od Malužinej

Thermal Park Bešeňová

termálne kúpalisko, ponúka nerezové bazény s vodnými tryskami, 9 vonkajších bazénov s liečivou minerálnou vodou a 4 vnútorné bazény s čírou vodou, teplota vody je od 26°C do 39°C, detské bazény, množstvo tobogánov, bazén „divoká rieka“, wellness, relax centrum a ďalšie atrakcie. Termálny prameň obsahuje vápnik, horčík, sodík, draslík, železo, mangán, draslík, mimoriadne množstvo síranov a ďalšie minerály. Blahodárne pôsobí na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, urologické problémy a má priaznivé kozmetické účinky. Pozitívne účinky na psychiku sa prejavia takmer okamžite, vďaka prvku lítium.

39 km od Malužinej

Kúpalisko Liptovský Ján

termálne kúpalisko so 4 bazénmi s liečivou minerálnou vodou od 26°C do 28°C, detský bazén, tenisový kurt, plážový volejbal, minigolf, detské ihrisko, fitness, sauna, masáže. Termálny prameň má vysoký obsah síry, čo mu dodáva priaznivé liečivé účinky. Lieči kožné choroby, pohybové ústrojenstvo, látkovú výmenu, ženské, nervové choroby a choroby srdca a ciev.

13 km od Malužinej

Kaďa Liptovský Ján

prírodný termálny prameň, „Kaďa“ je malé prírodné sedacie jazierko vystavané okolo vyvierajúceho prameňa, ktorý pôsobí ako prírodný perličkový kúpeľ. Teplota vody je 20°C. Prameň je vysoko mineralizovaný. Jeho účinok sa vďaka vysokému obsahu síry prejavuje ako mierne štipkanie na pokožke. Je vhodný najmä na liečbu kožných a ženských chorôb, reumatického, pohybového ústrojenstva. Pár metrov od „Kade“ sa nachádza altánok v ktorom vyviera pitná, silne mineralizovaná liečivá voda. Tento prameň sa volá Teplica obsahuje hlavne sírany, vápnik, horčík a železo. Po požití priaznivo pôsobí na látkovú výmenu, lieči žalúdočné a črevné choroby, ochorenia žalčníka a pečene. Minerálka má špecifický zápach po síre a svoju perlivosť si udrží aj niekoľko dní po jej načerpaní.

13 km od Malužinej

Liptovská Mara

priehrada má rozlohu 22 km2 a max. hĺbku 43 m. Ponúka možnosti kúpania, surfovania, jachtingu, wakeboardingu, škola windsurfingu, člnkovanie, vodné bicyklovanie, vodné skútre, rybárčenie, minigolf, plavba vyhliadkovou loďou - to všetko poskytuje autocamping Liptovský Trnovec na severnom brehu Liptovskej Mary. V Trnovci sa tiež nachádza plážové kúpalisko, autocamping, bufety, ubytovacie bunky, požičovňa športových potrieb, minigolf, volejbalové a tenisove ihrisko, prístav jácht a lodnej dopravy, požičovňa člnov, vodná záchranná služba, výcvikové stredisko potápačov a trávnatá pláž. Od jari do jesene sa tu konajú významné športové podujatia s medzinárodnou účasťou.

30 km od Malužinej

Ďumbier

(2043 m) je najvyšší vrch v Nízkych Tatrách. Jeho vrchol poskytuje rozsiahly kruhový rozhľad na všetky pohoria stredného a severného Slovenska.Pod vrchom sa nachádza chata M.R.Štefánika (1740 m). Chata je najlepším ubytovaním na hrebeni, prespáva v nej mnoho turistov. Pešo sa k nej dá dostať od chaty Kosodrevina, z Trangošky, z Vyšnej Boce aj z Mýta pod Ďumbierom či z Čertovice. Počas 2. svetovej vojny sa odohrali v sedle medzi Ďumbierom a Králičkou ústupové boje medzi partizánmi a Nemcami. Na pamiatku bol v roku 1944 neďaleko od chaty postavený pomník padlím partizánom.

20 km od Malužinej

Chopok

(2024m)druhý najvyžší vrch v Nízkych Tatrách. Pri jeho vrchole sa nachádza televízna a meteorologická stanica a Kamenná chata pod Chopkom (2010 m). Z vrcholu je veľmi rozsiahly výhľad do okolia. Chopok je dostupný lanovkou z Demänovskej alebo Bystrej doliny. V Bystrej doline sa nachádza turistrické stredisko Tále, kde je k dyspozícii 5 lyžiarskych vlekov a je možné lyžovať až do nadmorskej výšky 2000 m.n.m. Nad strediskom Tále sa nachádza chata Kosodrevina (1510 m) pri vrcholovej stanici lanovky Srdiečko-Kosodrevina. Je vhodným východiskom na túry na vrcholy Chopok, Ďumbier a hrebeň Nízkych Tatier.

40 km od Malužinej

Ohnište

(1538 m) horský masív s početnými priepasťami, pod hlavným vrcholom sa nachádza 125m hlboká Veľká ľadová priepasť a neďaleko vrchu 10m vysoký skalný otvor Okno. Z vrcholu je jeden z najkrajších výhľadov na Nízke Tatry.

10 km od Malužinej

Tarzánia Hrabovo

lanový park Tarzánia sa nachádza v blízkosti nástupnej stanice lanovky na Malinô Brdo. Je určená pre všetkých s výškou od 150 cm a dokonalé vyžitie tu nájdu jednotlivci aj kolektívy. V areáli nájdete červenú, modrú a detskú trasu a 50m lanovku.

49 km od Malužinej

Bike Park Malinô Brdo Ružomberok

patrí medzi top bike parky na Slovensku. Dĺžka trás viac ako 10km odstupňovaných podľa náročnosti. Najťažšia – downhill-ová zjazdovka spĺňa aj medzinárodné kritériá a v dĺźke 2200 m prekoná výškový rozdiel približne 400 m. Okrem trás pre zjazdové bicyklovanie sú súčasťou parku aj úseky vhodné pre jazdu na horských terénnych kolobežkách. Bicykel resp. kolobežku Vám na štart pohodlne vyvezieme na 8-miestnej kabínkovej lanovke. Pre milovníkov adrenalínu sú k dispozícii trasy pre horské terénne kolobežky a káry. K dispozícii sú kolobežky pre dospelých ako aj pre deti od 6 rokov, súčasťou výbavy je ochranná prilba a cyklistické rukavice.

49 km od Malužinej

Skanzen Vlkolínec

obec Vlkolínec sa nachádza vo výške 718 m.n.m., pod vrchom Sidorovo nad Revúckou dolinou. Predstavuje najzachovalejšiu rezerváciu ľudovej architektúry na Slovensku. Od roku 1993 zapísaná do zoznamu Svetového prírodného a kultúrneho dedičstva UNESCO. Ako jediná obec na Slovensku nie je narušená novou výstavbou. Dominantou obce je drevená zvonica. Drevenice a priľahlé hospodárske objekty sú ideálne zachovalým obrazom niekdajšej slovenskej horskej obce s celým jej svojrázom. Je to živý skanzen slovenského horského bývania na pôvodnom mieste. Vlkolínec je trvalo obývaná obec, v súčasnosti s 29 obyvateľmi v 18 domoch z celkového počtu 55 domov.

53 km od Malužinej

Likavský hrad

zrúcaniny Likavského hradu stoja na jednom zo skalnatých štítov Chočských vrchov na pravom brehu Váhu. Obdobie i objednávatel' výstavby hradu sú nejasné. Podľa niektorých ho postavili templárski rytieri, iní za jeho budovateľa pokladajú majstra Tomáša Csókakőiho, kráľovského vrátnika a liptovského išpána. Verejnosti je sprístupnená Hunyadyho veža, v ktorej je umiestnená expozícia dejín hradu, fotografická dokumentácia hradu, reprodukcie dobových rytín, drevorytov, kresieb a malieb, kreslená dokumentácia archeologických nálezov, stavebných prvkov a detailov, trojrozmerné exponáty, ktoré sprítomňujú dobu, ľudí a život Likavského hradu v priebehu štyroch storočí jeho existencie.

50 km od Malužinej

Liptovský hrad

zvyšky niekdajšieho hradu stoja na vrchu Sestrč (999,9 m n. m.) v Chočských vrchoch, nad obcami Kalameny a Bukovina. Liptovský hrad bol najvyššie položeným hradom na Slovensku a zároveň jeden z najvyššie položených v strednej Európe. V roku 1262 ho dal postaviť kráľ Belo IV. V roku 1471 ho nechal úplne zničiť Matej Korvín. Dochovala sa z neho len časť múra pod previsom zatrávnenej zeminy. V súčasnosti z neho možno obdivovať nielen krásy Liptova, ale aj bohatú archeologickú expozíciu v prírode. Vstup do areálu hradu je bez poplatkov.

49 km od Malužinej
62 €
80 €

Vyprší
29.5.2020
Poskytuje
Tagy
Prejsť na ponuku
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
62 €
80 €

Vyprší
29.5.2020
Poskytuje
Tagy
Prejsť na ponuku
Zdielať ponuku

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

50
50
48
41