Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Liečivé bio čaje zo Strážovských vrchov. Box 10 kusov čajov Village Herbal Tea v 100 % bio kvalite.

52
Popis ponuky

Rastú v srdci Slovenska v chránenej prírodnej oblasti Strážovských vrchov - v neporušenej prírode na voňavých lúkach a v hlbokých lesoch. Bylinky, ktoré poznali už rodičia našich prarodičov. Doba sa zmenila, no ich liečivé účinky pretrvali až dodnes.

Vzácne bylinky zbierajú skúsení bylinkári od jari do jesene. Každá bylinka sa však zbiera v inom období kvôli jej maximálnym účinkom. Po nazbierajú nasleduje proces sušenia, mletia či drvenia a nakoniec balenia. Čaje v bio kvalite napomáhajú pri liečbe mnohých chorôb. Presvedčte sa o tom sami...

Používa sa pri chorobách močových ciest, do urologických čajov s močopudnými účinkami, pri chorobách dýchacích ciest, na zvýšenie tvorby mlieka, povzbudenie látkovej výmeny a jarné prečis­tenie organizmu, zvonka na popáleniny, vredy, preležaniny, ekzémy, vyrážky.

V medicíne a ľudovom liečiteľstve sa využívajú najmä jej potopudné, močopudné a odhlieňovacie účinky pri chrípkach a iných ochoreniach dýchacích ciest, na zníženie teploty a vykašliavanie, pri močových a obličkových ťažkostiach.

Prvosienka jarná je vhodná pri prechladnutí spojenom s horúčkou, bolesťou hlavy a upchatým nosom. Pomáha pri zápale dutín, ale aj pri stareckom a fajčiarskom kašli.

Pomáha pri poruchách traviacej sústavy, pri žlčových ťažkostiach, pri poruchách cievneho obehu (upravuje krvný obeh a tlak), zastavuje krvácanie (pri silnej menštruácii, alebo z rán), dezinfikuje ústnu dutinu, pomáha pri paradentóze, vyrážkach a ranách na koži.

Pomocný liek pri chorobách tráviacej sústavy, pri poruchách močových ciest a pečene, pri kĺbových a zápalových ochoreniach, zvonka na hnisavé vyrážky a chronické ekzémy, rany a popáleniny, ako kloktadlo pri zápaloch ústnej dutiny a pri poruchách hlasiviek.

V medicíne aj ľudovom liečiteľstve sa užíva ako bohatý zdroj vitamínov, ktorý priaznivo ovplyvňuje zdravotný

stav a imunitu organizmu. Priaznivo pôsobí na látkovú premenu pri jarnej únave, pri infekčných chorobách, spojených najmä s ho­rúčkami a pri intoxikáciách, preventívne na zvýšenie odolnosti proti chrípke, lámavosti kapilár, paradentóze, ateroskleróze, na hojenie zlomených kostí, zlehojacich sa rán atď.

Trezalka/Ľubovník sa oddávna pokladá za výnimočnú rastlinu, pretože má širokospektrálne liečivé použitie. Veľmi priaznivo účinkuje pri chorobách tráviacej sústavy (najmä žalúdka, žlčníka a pečene), pri poruchách močových ciest, nervových poruchách (nervová vyčerpanosť, nespavosť, predráždenosť, migrény, depresie),

zlepšovaní krvného obehu, zvonka v obkladoch na rany, popáleniny, hemoroidy a pod.

Harmanček zbavuje organizmus jedovatých látok. Znižuje aj obsah cholesterolu v krvi. Uplatňuje sa pri žaludočných a črevných ťažkostiach, chrípke, nádche, vonkajších zápaloch a kožných ekzémoch, popáleninách, hemoroidoch.

Baza čierna priaznivo pôsobí pri všetkých chorobách z prechladnutia. Vyvoláva potenie, ničí hnilobné baktérie, čistí zahlienené priedušky.

Levanduľa má pozitívne účinky na liečbu úzkosti, kvasinkových infekcií, rán a má tiež blahodarné účinky proti vypadávaniu vlasov.
12,90 €
27 €

Kúpené
89x
Poskytuje
Tagy
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
12,90 €
27 €

Kúpené
89x
Poskytuje
Tagy

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

15
30
36
53