Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Oddych v známom kúpeľnom Sanatóriu Dr. Guhra s wellness, polpenziou a možnosťou procedúr.

20
Popis ponuky

Tatranská klíma je balzamom na vaše pľúca, Sanatórium Dr. Guhra v Tatranskej Polianke zas rokmi overeným miestom nielen na liečbu dýchacích ciest. Trpíte obezitou, cukrovkou, osteoporózou či vysokým krvným tlakom? Sanatórium Dr. Guhra je to správne miesto pre vás. U nás si môžete osvojiť jedinečnú techniku vertikálnej chôdze a zlepšiť základné stereotypy dýchania a stoja.

Vertikálna chôdza je určená ako prevencia rozvoja civilizačných zmien v spojení so sedavým spôsobom života. Vďaka nej dosahujeme reguláciu krvného tlaku, zlepšenie dýchania, redukciu hmotnosti, zvýšenie odolnosti voči stresu a celkové psychické preladenie organizmu. Aktiváciou „vnútorných svalov“ tela počas vertikálnej chôdze dosahujeme správnu „pulzáciu“ organizmu. Dostaňte gravitáciu pod kontrolu! Pobyt vám tu spríjemní polpenzia aj oddych vo wellness centre. Všetky balíčky okrem klasického sú navyše obohatené procedúrami - zábal, masáž, možno aj vstup do aerosólovej jaskyne či magnetoterapia. Po pár dňoch budete z Polianky odchádzať ako úplne nový človek.

Odborná inštruktáž vertikálnej chôdze a správneho dýchania:

Pod vedením fyzioterapeuta si osvojíte techniku stoja a chôdze s odľahčením kĺbov a chrbtice pri chôdzi. Inštruktáž je zameraná na zlepšenie (dynamizáciu) základných stereotypov dýchania, stoja a vertikálnej chôdze. Súčasťou výučby je nácvik chôdze v rôznom prevýšení a rôznych druhoch terénu s nastavením záťaže.

Po zvládnutí techniky chôdze môžete efektívne pokračovať v tréningu v domácom prostredí s palicami alebo bez palíc. Vertikálna chôdza má pozitívny účinok na imunitu, metabolizmus, osteoporózu cukrovku i vysoký krvný tlak. Stačí 40 minút vertikálnej chôdze minimálne 5x v týždni a prvé zmeny spozorujete už po mesiaci.

Lyžovanie a turistika

Vysoké Tatry ponúkajú vyše 600 km značených turistických chodníkov, ktoré návštevníkom umožňujú spoznávať tie najkrajšie miesta našich veľhôr. Vaše kroky môžu zamieriť nielen do nádherných dolín, na horské chaty, k brehom tatranských plies s krištáľovo čistou vodou ale rovnako tak aj na vysokohorské sedlá a tatranské vrcholy s magickými výhľadmi.

Tatranská Lomnica je najvyššie položené lyžiarske stredisko na Slovensku. Na úpätí Lomnického štítu sú upravované terény až do nadmorskej výšky 2196 m. Stredisko ponúka najväčšie prevýšenie na Slovensku (1308 m) a podľa vlastných meraní OnTheSnow tiež najdlhšiu zjazdovku na Slovensku (5500 m).

PARK SNOW ŠTRBSKÉ PLESO (1350 m. n. m)

Najvýznamnejšie tatranské stredisko zimných športov a mekka severských lyžiarskych disciplín. Medzinárodne uznávaný športový komplex FIS, kde sa v roku 1970 uskutočnili Majstrovstvá sveta v severských disciplínach a každý rok je dejiskom významného športového podujatia.

Pobyt v sanatóriu obohatí napríklad aj návšteva kežmarských pamiatok, exkurzie na Spišskom a Ľubovnianskom hrade, podzemné zákutia Demänovskej a Važeckej jaskyne, túry po tatranských lesoch i zábava vo vodách Tatralandie a AquaCity Poprad. Sanatórium je tiež ideálnym východiskovým bodom pre túru na Sliezky Dom.
103 €
129 €

Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
103 €
129 €

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

50
36
50
13