Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

4-dňový letecký zájazd na Sicíliu s ubytovaním, raňajkami a službami sprievodcu.

12
Popis ponuky

1. deň

Voliteľný transfer z Bratislavy na letisko Viedeň, odlet v doobedňajších hodinách na Sicíliu. Po prílete transfer do bájnych Syrakúz, ktoré boli celé stáročia vojenským, politickým a kultúrnym centrom starovekého sveta. Pôsobili tu osobnosti ako Platón, Archimedes, či Aischylos. Prezriete si prameň nymfy Arethúzy, sladkovodný prameň kde rastú papyrusy, zvyšky Apollónovho chrámu zo 6.st. p.n.l. Navštívite archeologický areál s pozostatkami z rôznych období, napr. obetné miesto s oltárom Dia, grécke divadlo vytesané do skaly, Rímsky amfiteáter, Rímske kameňolomy, legendárne „Dionýzovo ucho“, pohrebiská z helénskej a rímskej doby a mnoho ďalšieho. Prehliadku zakončíte pri monumentálnom chráme "Plačúcej matky božej", kde sa odohral jeden z novodobých zázrakov, počas ktorého soška Matky Božej ronila slzy niekoľko dní po sebe, vďaka čomu toto miesto navštevujú pútnici z celého sveta. Chrám vysvätil sám Ján Pavol II. V podvečerných hodinách transfer na hotel, ubytovanie, voľný program, nocľah.

2. deň

Raňajky, transfer na najmohutnejšiu činnú sopku v Európe - Etnu. Etna vďaka svojej aktivite neustále narastá a dnes sa týči úctyhodných 3 330 m.n.m. Je to jedno z mála miest v Európe, kde máte možnosť dotknúť sa lávových kameňov, či ucítiť na vlastnej koži teplo lávy ukrývajúcej sa v hlbinách sopky. Na sopku sa vyveziete lanovkou a ďalej môžete v prípade záujmu pokračovať terénnym minibusom. V poobedňajších hodinách transfer do romantickej Taorminy, ktorá patrí k najstarším a najvyhľadávanejším miestam Sicílie. Prezriete si dominanty mestečka - antické divadlo, korzo Umberto a námestie 9 apríla nad ktorými sa týči stará pevnosť, kostol sv. Kataríny. Nebudú chýbať ani nádherné výhľady na Jónske more a Etnu. V podvečerných hodinách transfer na hotel, nocľah.

3. deň

Raňajky, prehliadka mesta Catania, ktorá bola v období Rímskej ríše najväčším mestom na Sicílii. Catania bola niekoľko krát zničená zemetrasením a zaliata lávou. Uvidíte preto veľké množstvo budov postavených z čiernych blokov lávy, tehiel a mramoru. Určite neprehliadnete motív slona, ktorý sa často objavuje na budovách a fontánach, ktorý bol symbolom národného obrodenia. Prehliadka mesta - Piazza dell Duomo, dóm sv. Agáty, Fontana dell\'Elefante, ktorá bola vytvorená z lávového kameňa,hrad Castello Ursino, zbytky amfiteátru, návšteva miestneho trhu možnosť nákupov, voľný program, v podvečerných hodinách návrat na hotel.

4. deň

Raňajky, v skorých ranných hodinách transfer na letisko, odlet do Viedne, voliteľný transfer do Bratislavy.

*zmena programu vyhradená

Regina Margherita Hotel ***

Hotel ponúka 24-hodinovú recepciu, bezplatné WiFi pripojenie, bar a reštauráciu. Nachádza sa v centre mesta 15 minút chôdze od najznámejších pamiatok. Izby sú vybavené vlastnou kúpeľňou a toaletou. Raňajky formou bufetu.
229 €
259 €

Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
229 €
259 €

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

37
Práve prezerá 45 ľudí
43
Práve prezerá 53 ľudí
41
Práve prezerá 40 ľudí
38
Práve prezerá 39 ľudí