Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Prejdite si prvú slovenskú Via ferratu v Malej Fatre pri Martine s horským sprievodcom.

29
Popis ponuky

Pozbierajte sily, odvahu, turistické oblečenie i obuv a vydajte sa prežiť neobyčajný deň plný nových skúseností a nezabudnuteľných zážitkov. Pocity a výhľad budú určite stáť za to.

Okrem toho, že vás naučia pohybovať sa po Via ferratách, naučia vás aj niečo z ich histórie, klasifikácie, metodiky a to všetko v praxi. Nakoľko je výstup ferratou naplánovaný v zimných podmienkach, okrem štandardnej výstroje, zoberú so sebou aj stúpacie železá – mačky. Čaká vás množstvo nových zážitkov a dobrodružstiev. A to všetko v nádhernom prostredí Malej Fatry.

Z praxe už majú odskúšané, že po oboznámení a predvedení, ako sa lezie po Via ferratách, zvládnu všetci účastníci Via ferraty od náročnosti A až po C. Čo predstavuje najťažšie úseky na Ferrate HZS. Pre každý prípad bude mať horský sprievodca pri sebe lano, ktorým vás v prípade potreby zaistí.

Ide o stredne náročnú túru, pri ktorej prekonáte 800 výškových metrov. Vyžaduje si primeranú fyzickú kondíciu, turistickú obuv a oblečenie.

V jednoduchosti sú to zaistené cesty – horské chodníky, ktoré sa nachádzajú v skalnom teréne: skalné steny, hrebene, rokliny, tiesňavy, jaskyne... Zaistené sú oceľovým lanom, ku ktorému je lezec pripojený pomocou tlmiču pádov. Je to z dôvodu bezpečnosti, nakoľko Via ferraty majú rôznu obtiažnosť (od A až po F) od veľmi ľahkých až po extrémne náročné v kolmých a previsnutých skalných terénoch. Postup často uľahčujú umelé pomôcky, ako sú kovové kramle, stupačky, rebríky, mostíky...

Outdoorová cestovná kancelária, ktorá sa zameriava na pohyb v horách po celý rok. Turistika, alpinizmus, horolezectvo, expedície, skialpinizmus, lyžovanie a samozrejme Via ferraty sú ich hlavné aktivity.

Túru vedie skúsený medzinárodný horský sprievodca, ktorý ovláda omnoho viac ako vás môže za jeden deň naučiť a tak sa ho neváhajte pýtať na čokoľvek, čo sa týka hôr a pohybu v nich.

Prvoradá je pre vaša bezpečnosť a spokojnosť. Každý účastník bude poistený. Poistenie zahŕňa cestovné poistenie a poistenie do hôr vrátane krytia zachraňovacích nákladov.
49 €
69 €

Vyprší
10.7.2020
Poskytuje
Tagy
Prejsť na ponuku
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
49 €
69 €

Vyprší
10.7.2020
Poskytuje
Tagy
Prejsť na ponuku
Zdielať ponuku

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

80
50
18
19