Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

6-dňový zájazd do Talianska: Rím, Benátky, Verona, Florencia aj Lago di Garda v jednom výlete.

28
Popis ponuky

1. deň: Odchod zo Slovenska a z ČR

2. deň: Antický Rím

Vydáte sa po stopách antiky, renesancie i baroka. Zbadáte Koloseum, v ktorého blízkosti leží centrum antického Ríma, Forum Romanum. Navštívite legendárny antický chrám Pantheon aj Fontánu di Trevi. Prezriete si Španielske námestie s fontánou a slávnymi schodmi. Odchod na hotel.

3. deň: Florencia, Palazzo Vecchio, Boboli

Prejdete k Florencii, do centra toskánskej metropoly sa dopravíte vlakom. Nasleduje prehliadka mesta so sprievodcom. Počas nej budete mať možnosť zhliadnuť námestie S. Lorenzo s rovnomennou bazilikou, katedrálu S. Maria del Fiore, námestie Signoria s otvorenou galériou sôch, radnicu Palazzo Vecchio, kláštorný komplex S. Croce a most Ponte Vecchio. Popoludní, v čase osobného voľna, môžete vstúpiť do interiérov vyššie uvedených kostolov (za poplatok), zájsť si na Piazzale Michelangelo s vyhliadkou, popr. navštíviť niektorú z preslávených tunajších galérií (Uffizi, Accademia, Pitti). Odchod na hotel vo večerných hodinách.

4. deň: Lago di Garda, Malcesine, Verona

Odídete k nádhernému jazeru Lago di Garda. Prezriete si mestečko Malcesine, kde máte možnosť výletu lanovkou na najvyššiu horu Monte Baldo vysokú 2 218 m n. m Zažijete prekrásny výhľad na celé jazero (cena za lanovku: 22 €).

Po brehu sa vydáte na južnú časť jazera k polostrovu Sirmione, kde absolvujete krátku prehliadku. V Sirmione budete mať voľný program. Navštívite mesto lásky Verona, kde strávite približne 2 hodiny. Počas prehliadky uvidíte Arena di Verona a slávny Júliin balkón. Odchod na hotel.

5. deň: Benátky, ostrovy

Preplávate loďou do centra Benátok, mesta rozkladajúceho sa na 118 ostrovoch. Na Námestí Svätého Marka uvidíte hneď niekoľko dominánt, napríklad Dóžov palác a úchvatnú baziliku San Marco. V srdci mesta sa nachádza aj jeho najstarší most - Ponte di Rialto, ktorý vedie cez Canal Grande. Budete mať jedinečnú príležitosť prejsť sa na gondole.

V letnej sezóne prejdete na ostrov Lido, kde si oddýchnete na nádhernej piesčitej pláži a okúpete sa v mori alebo sa prejdete po promenáde a posedíte na výbornej talianskej káve. V sezóne jar/jeseň pôjdete na ostrovy Burano a Murano. Ostrov Burano je plný farebných rybárskych domčekov a na ostrove Murano vás zoberú do miestnej sklárne. Odchod späť do ČR.

6. deň: Príchod do ČR v popoludňajších hodinách
209 €
290 €

Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
209 €
290 €

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

36
Práve prezerá 45 ľudí
39
Práve prezerá 42 ľudí
20
Práve prezerá 42 ľudí
50