Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Zájazd do kúzelných štúdií Harryho Pottera a za najväčšími pamiatkami Londýna.

30
Popis ponuky

A) Po pamiatkach Londýna s návštevou ateliérov Harryho Pottera

1. deň: Odchod zo Slovenska a ČR

2. deň: Londýn - Greenwich, časť City, ateliéry Harryho Pottera

Prídete do francúzskeho prístavu Calais, odkiaľ vás bude čakať plavba ranným trajektom cez kanál La Manche až do Londýna. Zamierite ku Greenwich, kde sa nachádza observatórium, ktorým prechádza slávny nultý poludník.

Uvidíte plachetnicu Cutty Sark alebo sa vydáte do Námorného múzea. Potom vás bude čakať návšteva ateliérov Harryho Pottera, na ktorú bude dostatok voľného času.

Po návšteve ateliérov sa vrátite späť do Londýna, do časti City, k starej pevnosti Tower, ktorá je miestom, kde sú uložené kráľovské korunovačné klenoty. Naviac sa tu stretnete s tzv. "Beefeatry", strážcami pevnosti.

Navštíviť môžete aj múzeum zbraní a určite sa nezabudnite zájsť pozrieť k symbolu Londýna Tower Bridge, pri ktorom je zakotvený aj známy krížnik HMS Belfast. Spoločne budete pokračovať v pešej prehliadke k Southwarskej katedrále. Potom sa presuniete metrom k autobusu. Večer prejdete na hotel.

3. deň: Londýn - časť Westminster

Vydáte sa preskúmavať krásy Londýna. Začnete v časti Westminster, kde sa môžete zviesť na London Eye a pokochať sa výhľadmi na mesto. Ďalej uvidíte budovu parlamentu Westminsterský palác sa zvonom Big Ben. Pešo sa prejdete po Westminster Abbey aj Downing Street, kde má rezidenciu ministerský predseda. Samozrejme, nezabudnite preskúmať ani St. James Park a kráľovský Buckinghamský palác.

Zastavíte sa na slávnych námestiach Trafalgar Square, Leicester Square (priestor na obed v časti Soho alebo čínskej štvrti) alebo Piccadilly Circus. Prehliadku zakončíte návštevou múzea voskových figurín Madame Tussauds a nákupmi na Oxford Street. Metrom sa presuniete späť k autobusu. Večer zamierite späť na Slovensko.

4. deň: Príchod na Slovensko a do ČR

B) To najlepšie z Londýna

1. deň: Odchod zo Slovenska a ČR

2. deň: Londýn - Greenwich, časť City

Prídete do francúzskeho prístavu Calais, odkiaľ vás čaká plavba ranným trajektom cez kanál La Manche. Autobusom pôjdete do Londýna.

V hlavnom meste Veľkej Británie zamierite ku Greenwich, kde sa nachádza observatórium so slávnym nultým poludníkom. Ďalej uvidíte plachetnicu Cutty Sark alebo sa vydáte do Námorného múzea. Po prechádzke sa loďou presuniete k slávnemu London Bridge, kde si prezriete Southwarskú katedrálu, pri Temži sa prejdete okolo divadla Globe, Taten Modern a cez Millenium Bridge dôjdete ku Katedrále sv. Pavla, kde bude vyhradený priestor na prehliadku.

Vydáte sa smerom ku storočné pevnosti Tower, ktorá je miestom, kde sú uložené kráľovské korunovačné klenoty. Naviac sa tu stretnete s tzv. "Beefeatry", strážcami pevnosti. Navštíviť môžete aj múzeum zbraní. Zamierite k Tower Bridge a k zakotvenému krížniku HMS Belfast. Metrom sa potom presuniete k autobusu. Večer prejdete na hotel.

3. deň: Londýn - časť Westminster

Vypravíte sa preskúmavať krásy Londýna. Začnete v časti Westminster, kde budete mať priestor na jazdu na bicykli London Eye, z ktorého sa pokocháte nádhernými výhľadmi na mesto. Zbadáte budovu parlamentu Westminsterský palác sa zvonom Big Ben a pešo sa prejdete po Westminster Abbey aj Downing Street, kde má rezidenciu ministerský predseda. Nezabudnite preskúmať ani St. James Park a kráľovský Buckinghamský palác.

Zastavíte sa na slávnych námestiach Trafalgar Square, Leicester Square, kde bude vyhradený priestor na obed v časti Soho alebo čínskej štvrti, a Piccadilly Circus. Prehliadku zakončíte návštevou múzea voskových figurín Madame Tussauds a nákupmi na Oxford Street. Presun metrom späť k autobusu. Večer zamierite späť na Slovensko a do ČR.

4. deň: Príchod na Slovensko a do ČR
162 €
230 €

Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
162 €
230 €

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

32
53
48
34