Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Za krásami južného Talianska: Rím, Neaopol, Capri, Pompeje a výstup na sopku Vezuv.

38
Popis ponuky

1. deň: Odchod zo Slovenska

Odchod zo Slovenska a ČR, nočný prejazd cez Nemecko a Rakúsko.

2. deň: Antický Rím

Počas dňa prídete do Ríma a prehliadku začnete v miništáte Vatikán. V rámci osobného voľna navštívite Baziliky sv. Petra alebo vystúpite na Michelangelovu kupolu, odkiaľ je nádherný výhľad do okolia.

Rím v sebe spája mnoho umeleckých smerov - dostanete možnosť vydať sa za antikou, renesanciou i barokom. Vkročíte na námestie Navona, kde stojí Fontána štyroch riek, prezriete si Pantheon, chrám všetkých bohov, a Fontánu di Trevi, do ktorej nezabudnite vhodiť mincu pre šťastie.

Deň môžete zakončiť návštevou Kolosea, kde sa vžijete do predstavy gladiátorských zápasov, ktoré sa tu za vlády cisárov odohrávali. Nasleduje prejazd na hotel.

3. deň: Vezuv, Pompeje, Herculaneum

Presuniete sa autobusom na Vezuv a absolvujete peší výstup ku kráteru sopky do výšky 1 270 m, odkiaľ zažijete prekrásny výhľad na celý Neapolský záliv. Potom vás čaká prehliadka Pompejí - antického mesta, ktoré bolo v r. 79 n. l. zasypané popolom po výbuchu Vezuvu.

Pompeje stvárňujú jedinečný archeologický areál zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO. Uvidíte Venušin, Jupiterov a Apollonov chrám, Stabijské kúpele, Veľké a Malé divadlo, preslávené fresky v dome s pozlátenými Amorkami, Dom Vettiovcov, Faunov dom a fresky v budove nevestinca Lupanare.

Ak nebudete mať záujem Pompeje navštíviť, môžete individuálne prejsť vlakom do Herculanea, ktoré zaniklo spoločne s Pompejami pri tragickom výbuchu sopky. Po prehliadke návrat na hotel.

4. deň: Neapol, Capri

Individuálne môžete navštíviť mesto Neapol, z ktorého budete pokračovať plavbou loďou na ostrov Capri, oplývajúcom skalnatým pobrežím a pôvabnými zákutiami. Ostrov Capri je tiež známy ako Modrý ostrov vďaka krištáľovo priezračnej modrej vode. Je preto považovaný za jeden z najkrajších ostrovov v Tyrhénskom mori. Budete mať možnosť si vyjsť podzemnou lanovkou do hlavného mesta Capri, kde si prejdete Augustove záhrady, odkiaľ sa medzi omamnými kvetinami ponúka naozaj krásny výhľad do krajiny.

Prípadne je možné prejsť autobusom do Anacapri, kde navštívite vilu spisovateľa a lekára Axela Muntheho. Odtiaľ lanovkou vyjdete na najvyššiu horu ostrova Monte Solaro (589 m) s kruhovým výhľadom na pobrežie aj priľahlé ostrovy Ischia a Procida.

V prípade priaznivého počasia využite ponuku okružnej plavby alebo návštevy úchvatnej Modrej jaskyne. Po prehliadke miestnych pamätihodností a prírody sa zrelaxujete na pláži a okúpete sa v mori. Odchod späť do ČR a na Slovensko.

5. deň: Príchod do ČR a na Slovensko

Príchod do ČR v popoludňajších/večerných hodinách.
158 €
254 €

Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
158 €
254 €

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

32
53
48
34