Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

FIRST MINUTE: Provensalsko (Marseille, Cannes, Monako) s návštevou najväčšieho kaňonu Európy.

38
Popis ponuky

1. deň - Odchod z Bratislavy v ranných hodinách.

2. deň - Marseille, plavba loďou, ostrov If

Prídete do Marseille a prezriete si prístavné pevnosti a staré časti prístavu s uličkami plnými typických krčmičiek, v ktorých ochutnáte plody mora alebo miestnu rybiu špecialitu bouillabaisse. Turistickým vláčikom možno vyjsť nad mesto k bazilike Notre-Dame de la Garde a tam sa pokochať fascinujúcim pohľadom na mesto i priľahlé ostrovy. Za videnie stojí aj neďaleký ostrov If, na ktorý sa môžete vydať. Alexander Dumas sem zasadil ústrednú dejovú linku vo svojom románe Gróf Monte Christo. Navštívite práve onú pevnosť, v ktorej bol Edmond Dantes roky väznený, a potom loďou doplávate na Frioulské ostrovy a okúpete sa v priezračnom mori. Odchod na hotel vo večerných hodinách.

3. deň - Grand Canyon du Verdon, jazero Lac de Sainte-Croix, Cannes

Presuniete sa do národného parku Verdon v prímorských Alpách, ktorým preteká rovnomenná rieka. Následne prejdete malebnou provensálskou krajinou s levanduľovými poľami (kvitnú v mesiacoch jún/júl) až k prekrásnemu jazeru Lac de Sainte-Croix, v ktorom sa môžete vykúpať a zapožičať kanoe alebo vodné bicykle a vplávať tak do Grand Canyon du Verdon, najväčšieho kaňonu v Európe, ktorý je dlhý 21 km a hlboký až 700 m.

Navštívite ateliéry a butiky vyrábajúce fajánsový porcelán, potom odídete do Cannes, známeho letoviska na Francúzskej riviére, kde si prezriete Festivalový palác. V ňom je každoročne udeľovaná Veľká cena medzinárodného filmového festivalu Zlatá palma. Odchod na hotel.

V jesenných termínoch bude program upravený podľa počasia - event. bez kúpania v jazere a možnosti zapožičania vodných bicyklov. Navyše uvidíte Moustiers-Sainte-Marie, malebné horské mestečko a známe pútnické miesto s kostolíkom panny Márie a prameňom tzv. "živej vody".

4. deň - Skalné mestečko Eze, Monacké kniežatstvo, Monte Carlo

Odídete do Eze, mestečka na skalách, kde navštívite parfumériu Fragonard s možnosťou zakúpenia francúzskych parfumov za výrobné ceny. Potom zamierite do Monackého kniežatstva, krásou žiariaceho kúta Európy, v ktorom si prehliadnete katedrálu kniežacej rodiny, Kniežací palác a v Monte Carle svetoznáme kasíno. Ponúka sa tiež návšteva vyhláseného monackého Oceánografického múzea alebo botanickej záhrady. Popoludňajšie voľno využijete podľa ľubovôle, napríklad na kúpanie v mori. Vo večerných hodinách odchod späť na Slovensko.

5. deň - Príchod do Bratislavy.
158 €
253 €

Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
158 €
253 €

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

32
53
48
34