Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Slnečné Chorvátsko na 8 dní s ubytovaním v luxusnej Ville Starigrad I alebo II len 50 m od mora.

20
Popis ponuky

Ieálna pre všetkých, ktorí nechcú robiť kompromisy. Jeden deň na pláži, druhý deň objavovanie Národného parku Paklenica. Krištáľovo čisté more, oddych na pláži, vodné športy či dobrodružné výlety. Riviéra Paklenica je na akčnú letnú dovolenku ako stvorená.

Prekrásne prostredie Paklenickej riviéry vám ponúka odpočinok v príjemnom prostredí. Vila Santa Maria sa nachádza v Národnom parku Paklenica 350 m od mora, s výhľadom priamo na more.

Šibenik

Mesto a prístav v Severnej Dalmácii neďaleko ústi rieka Krka do mora, v Šibenickom zálive. Šibenik je významné stredisko cestovného ruchu s veľkým množstvom pamiatok. Šibenická katedrála sv. Jakuba bola v roku 2000 zapísana do listiny svetového dedičstva organizácie UNESCO.

Krka

je rieka v Chorvátsku. Pramení v pohorí Dinara, na svahoch najvyššej hory Sinjal

a ústi do Jadranského mora pri Šibeniku. Počas celého toku vytvára množstvo vodopádov a kaskád, vďaka ktorým patrí medzi najvyhľadávanejšie rieky v krajine.

Národný park Plitvické jazerá

Je najznámejší národný park v Chorvátsku, ktorý leží v Licko-senjskej župe. Nachádza sa na hornom toku rieky Korana medzi horskými vápencovými masívmi Velká a Malá Kapela a Pleševica medzi mestami Karlovac a Zadar v blízkosti hranice s Bosnou a Hercegovinou. Krasové jazerá sú terasovito rozložené a spojené prietokmi. Nachádza sa tu 140 vodopádov, 20 jaskýň a žriedel. Označenie Plitvické jazerá ako prvé použil v roku 1777 kňaz Dominik Vukasovič. 8. apríla 1949 bol založený národný park na ochranu unikátnej kaskády (prevýšenie 156 m) a v roku 1979 bol zaradený na zoznam Svetového dedičstva UNESCO. Do roku 1958 bol pre turistov neprístupný.

Zadar

je mesto v Chorvátsku pri Jadranskom mori. V Zadare sa nachádzajú pozostatky z rímskeho obdobia, sú to najmä časti opevnenia, z ktorých bola väčšina zbúraná za čias rakúskej nadvlády. Zachovalo sa rímske fórum, chrám sv. Donáta z 9. storočia, vedľa neho veža a zvonica, bazilika sv. Anastázie z 12. storočia a niekoľko kostolov a kláštorov zo stredoveku. Novodobé pamiatky sú najmä Morský organ a Pozdrav slnku. Morský organ sa nachádza na brehu mora v západnej časti mesta a sú to vlastne biele schody, ktoré ukrývajú trúbky a pri najmenšom pohybe vĺn a vetra vydávajú príjemnú a zvláštnu melódiu. Vedľa Morského organu, tiež na brehu mora sa nachádza umelecké dielo Pozdrav slnku od architekta Nikolu Bašiča. Táto zaujímavosť – kruh s priemerom 22 metrov, ktorý je zapustený do zeme je postavená na základe hry svetla.

Pag

je piaty najväčší chorvátsky ostrov, nachádzajúci sa v Kvarnerskej časti Jadranského mora. Pri Pagu sa nachádzajú rozsiahle saliny,kde sa na ploche viac ako 3 km² získava soľ odparovaním morskej vody. Ročne sa tu získa až 33 000 ton soli.
199 €
250 €

Vyprší
2.6.2020
Poskytuje
Tagy
Prejsť na ponuku
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
199 €
250 €

Vyprší
2.6.2020
Poskytuje
Tagy
Prejsť na ponuku
Zdielať ponuku

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

53
36
Práve prezerá 46 ľudí
48