Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Putovanie Pobaltím: Litva, Lotyšsko, Estónsko a fínske Helsinki počas 6-dňového výletu.

15
Popis ponuky

1. deň:

Odchod autobusom zo Slovenska z jednotlivých nástupných miest.

2. deň:

V ranných hodinách príchod do Litvy, do jednej z najväčších pobaltských krajín. Prehliadnete si Vilnius - hlavné mesto Litvy, z ktorého história priam dýcha. Známa je aj legenda o založení mesta, ktorá hovorí o veľkom kniežati Gediminasovi. Vilnius je akoby učebnicou stavebných slohov, keďže tu nájdete klasicistickú katedrálu, renesančný palác Litovských kniežat, ktorý bol nedávno znovu postavený, barokový univerzitný areál, neskorogotický kostol sv. Anny,... a rôzne iné zaujímavé historické pamiatky. Individuálne voľno. Po návšteve Vilniusu sa zastavíte pri vodnom hrade Trakai, ktorý leží na ostrove uprostred jazera Galvé a patrí k najnavštevovanejším miestam Európy. Hrad obklopuje nádherná príroda a viac ako 200 jazier. Vo večerných hodinách odchod na hotel. Ubytovanie. Nocľah.

3. deň:

Po raňajkách odchod do Šiauliai – mesta, ktoré je preslávené neďalekou Horou krížov, kde sa nachádzajú desiatky tisíc krížov, ktoré boli počas Sovietskeho zväzu niekoľkokrát zlikvidované.Neskôr budete pokračovať do Estónska. Navštívite hlavné mesto Estónska Tallin, prehliadnete si stredoveké hradby a mestské brány, Dolné mesto – unikátne zachovalá stredoveká štvrť s mnohými gotickými meštianskymi domami a radnicou. Horné mesto má úzke romantické uličky a skvelé výhľady na mesto pod ním, individuálne voľno... Odchod na ubytovanie. Nocľah.

4. deň:

Po raňajkách plavba z Tallinu do Helsínk, hlavného mesta Fínska, ktoré je moderné kultúrne mesto s kozmopolitným životným štýlom v perfektnej harmónii s prírodou. Farebnú históriu je v Helsinkách vidieť na každom kroku, prehliadnete si historické centrum mesta, ktoré Vás privedie k fascinujúcej minulosti. Prehliadka mesta: Uspenská katedrála – chrám ortodoxných Rusov žijúcich vo Fínsku, Luteránsky dóm, parlament, Hala Finlandia, ktorá je majstrovským dielom Alvara Alta, Kiasma– ultramoderné múzeum moderného umenia..., individuálne voľno. Plavba z Helsínk do Tallinu. Odchod na ubytovanie. Nocľah.

5. deň:

Po raňajkách navštívite Rigu, hlavné mesto Lotyšska a najväčšie mesto Pobaltia. Už v minulosti bola centrom obchodu pre celé Pobaltie. So sprievodcom si prehliadnete mesto a začnete kostolom sv. Petra – z ktorého veže je najkrajší výhľad na mesto. Ďalej uvidíte mestskú radnicu, dom Čiernych hláv, Katedrálu – najväčší kostol v Pobaltí, mohutný organ pozostávajúci zo 4000 píšťal, robiacich z neho 4. najväčší organ na svete. Neobídete ani kostol sv. Jakuba, ktorý je pre zmenu zaujímavý svojím zvonom. Hovorí sa, že ak okolo neho prejde neverná žena, zvon zazvoní... Dozviete sa, že typickým suvenírom a symbolom mesta je socha mačky, ktorá ukrýva za svojou existenciou úsmevnú historku. Večer odchod autobusom na Slovensko.

6. deň :

Príchod na Slovensko.

Zmena programu vyhradená. Pokyny k zájazdu obdrží e-mailom každý objednávateľ zájazdu najmenej 7 dní pred odchodom na zájazd.
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

30
Práve prezerá 36 ľudí
51
46
32