Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Objavujte históriu s predplatným časopisu Historická Revue - najstarší slovenský mesačník.

20
Popis ponuky

Historická revue je v súčasnosti jediný slovenský magazín o histórii a archeológii, vychádza 12-krát do roka. V každom vydaní ponúka magazín zasvätený pohľad na vybranú tému zo svetových alebo slovenských dejín.

Na stránkach Historickej revue nenájdete žiadne bulvárne informácie, konšpiračné teórie či „alternatívne“ dejiny. Články od renomovaných slovenských aj zahraničných historikov vám však prinášajú najnovšie poznatky a pomáhajú čitateľom zorientovať sa v súčasných udalostiach v historickom kontexte. Mesačník je zároveň ideálnou učebnou pomôckou pre učiteľov a žiakov na školách.

Zaujímavé články a reportáže od renomovaných autorov, ktoré ani časom nestrácajú nič na svojej aktuálnosti. Prichádza tiež s originálnymi autorskými textami a fotografiami zo Slovenska a zo sveta. Zaujme vás pútavými príbehmi zo slovenských a svetových dejín.

Za uplynulé roky si Historická revue získala mnoho verných čitateľov, od ktorých dostáva nemálo podnetov pre ďalšiu prácu. Zámerom tvorcov je populárnou formou obohatiť vedomosti čitateľov z oblasti domácich a svetových dejín, pričom nám pomáha kolektív profesionálnych historikov, ale aj nadšencov a milovníkov dávnych vekov i celkom nedávnej minulosti.

  • články o významných historických udalostiach a osobnostiach, ktoré menili svetové a slovenské dejiny
  • príspevky z oblasti didaktiky dejepisu prinášajúce najnovšie poznatky k problematike výučby dejepisu
  • reportáže o archeologických lokalitách a najvýznamnejších kultúrnych pamiatkach po celom svete
  • ale aj články, ktoré približujú slovenské kultúrne dedičstvo v múzeách i galériách a pod.

Časopis Historická revue, ktorý je v súčasnosti jediný celofarebný slovenský mesačník o histórii a archeológii v reprezentatívnej podobe, vydáva Slovenský archeologický a historický inštitút SAHI, občianske združenie (oddelenie edičnej činnosti).
14,30 €
17,90 €

Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
14,30 €
17,90 €

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

13
35
62
14