Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Hodinový vstup do floating tanku – Mŕtve more na dosah. Zrelaxuje telo aj dušu.

56
Popis ponuky

Táto neobvyklá metóda relaxácie ponúka veľmi rýchle uvoľnenie tela i ducha. Dosiahnete ho asi hodinovým pobytom vo floating tanku naplnenom teplou, hustou a slanou kvapalinou, ktorá nadnáša telo a imituje tak do značnej miery stav beztiaže.

Pretože je priestor vane uzavretý a človek vo vnútri je oddelený od všetkých vonkajších vnemov, dochádza ľahko k absolútnemu uvoľneniu pohybového aparátu, kĺbov, svalov, ale aj vedomia.

Všeobecne sa odporúča zostať čo najdlhšie v stave ticha a pokoja, v druhej polovici relaxačnej doby možno nechať na telo "stekať" tóny príjemnej relaxačnej hudby. Ľudia, ktorí trpia fóbiou z malého priestoru, by mali pred vstupom do floatačnej vane skonzultovať svoj problém s odborníkom. Niekedy pomôže, keď si relaxujúca osoba nechá veko tanku pootvorené.

Uvoľnenie sa môže priaznivo prejaviť na celkovom zdravotnom stave. Skúsenosti potvrdzujú, že po floatácii (floatingu) dochádza k zlepšeniu pohybového aparátu, k odstráneniu bolesti kĺbov i k zvýšeniu ich pohyblivosti, rýchlejšie sa hoja zlomeniny a iné zranenia, vďaka slanému prostrediu sa celý organizmus prečisťuje a vyplavujú sa odpadové produkty, ktoré spôsobujú podráždenie, únavu a depresie. Krvné riečište sa rozširuje, dochádza k tzv. vazodilatačnému efektu - do buniek sa dostáva viac výživných látok a urýchľuje sa odplavovanie kyseliny mliečnej z tela.

Štúdie fínskeho lekára Dr. Johna Turnera naznačujú, že floating redukuje množstvo stresových biochemických látok a ich priaznivú hladinu udržuje nielen po celé dni, ale aj týždne. V priebehu relaxácie v tanku dochádza k tvorbe endorfínov v mozgu a k navodeniu príjemného pocitu eufórie. Pretože tento pocit môže pretrvávať, človek sa začne dobre vyrovnávať s rôznymi stresovými situáciami, stáva sa vyrovnanejším a priateľskejším, dobre spí, zlepšuje sa jeho pamäť i výkonnosť a znižuje sa pravdepodobnosť ochorenia. To ale nie je všetko. Floatácia (floating) navodzuje produkciu mozgových vĺn alfa a umožňuje dokonca vyladiť mozog na vlny theta. To je stav, do ktorého sa človek dostáva len vďaka dlhodobému cvičenie určitých meditačných techník. Dochádza tiež k synchronizácii oboch mozgových hemisfér. To vedie okrem iného k vytvoreniu optimálnej rovnováhy tela a mysle, čo má za následok nielen rad pozitívnych zmien v oblasti psychiky, ale aj úpravu radu funkcií fyzického tela. Normalizuje sa krvný tlak, zlepšuje sa srdcová činnosť, funkcia dýchacieho ústrojenstva, stabilizuje sa nervový systém a iné.

Pri pobyte človek vo vani zabúda na vonkajší svet a je schopný plne sa sústrediť na to, čo prebieha vo vnútri jeho tela i mysle. Niektorí relaxujúci prirovnávajú pobyt vo floating tanku k pôsobeniu drogy, lebo mimo všetko, čo už bolo povedané, býva tiež prítomný pocit ničím nerušeného bezdôvodného šťastia.

Priaznivých a zaujímavých účinkov na ľudský organizmus je oveľa viac. Floating je bezpochyby prostriedkom, ktorý umožňuje vrátiť sa k liečivým silám prírody a znova precítiť, aké to bolo, keď sme sa ešte nachádzali v bezpečnom prostredí matkinho lona tesne pred narodením.

Floating si môže užívať praktický každý. Najviac je však dopytovaný ľuďmi s:

 • najrôznejšími kožnými ťažkosťami, ako sú napríklad atopický ekzém, lupienka
 • depresia, stres akejkoľvek formy
 • únavou, únavovým syndrómom
 • ochorením dýchacích ciest
 • alergiami
 • problémami s dutinami
 • plesňami
 • pooperačnou stuhnutosťou kĺbového systému
 • poškodením pohybového aparátu, napríklad problémy s kĺbmi, chrbticou, ischias, reumatickým ochorením
 • celulitídou
 • cievnou nedostatočnosťou a iné.


Ponorte sa do vane, do príjemne teplej a slanej kvapaliny a snažte sa zabudnúť na starosti bežného života. Zbavte sa myšlienok, ktoré sa vám víria hlavou. Snažte sa maximálne uvoľniť a vnímať relaxáciu s každým vaším nadýchnutím a vydýchnutím.

Potom choďte na floating pravidelne, aspoň raz týždenne. Ale predpokladáme, že toto odporúčanie je napokon zbytočné, pretože už pri samotnej procedúre budete rozhodnutý prísť opäť a užívať si stav beztiaže.
19,90 €
45 €

Vyprší
15.1.2021
Poskytuje
Tagy
Prejsť na ponuku
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
19,90 €
45 €

Vyprší
15.1.2021
Poskytuje
Tagy
Prejsť na ponuku
Zdielať ponuku

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

67
66
75
72