Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Prehliadka Bratislavy so súkromným sprievodcom‎ pre jednu osobu.

45
Popis ponuky

Prehliadka začne na najstaršom zachovanom moste, na Moste svätého Michala, nech to máte mierne z kopca. Cez Michalskú bránu vstúpite do starého mesta a porozprávate si o jednom zo symbolov Bratislavy - Michalskej veži. Prejdete okolo Františkánskeho kostola a kláštora na Hlavné námestie, ktoré bolo počas stáročí svedkom každej dôležitej udalosti. Práve na tomto mieste sa vítali významní hostia, konali sa tu pašiové hry, trhy, ale aj verejné popravy.

Nádvorím Starej radnice prejdete k bývalému Primaciálnemu palácu, ktorý patrí medzi najkrajšie historické pamiatky v meste. Prehliadka bude pokračovať popri Rybárskej bráne, ktorá bola jedným zo štyroch vstupov do stredovekého mesta. Presuniete sa na Hviezdoslavovo námestie, uvidíme Slovenské národné divadlo, budovu Reduty a slávny Hotel Carlton. Nevynecháte stĺp Svätej Trojice, Vydrickú bránu a pamätník holokaustu. Potom vystúpite ku kostolu svätého Martina, kde sa korunovali uhorskí králi.

Pozriete si zvyšky mestského opevnenia ako i najtichšiu a najstaršiu ulicu starého mesta. Na Panskej a Ventúrskej ulici budete obdivovať prekrásne mestské paláce a budovu Academie Istropolitana. Prehliadku zakončíte opäť pri Michalskej veži.
9,90 €
18 €

Vyprší
27.5.2020
Poskytuje
Tagy
Prejsť na ponuku
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
9,90 €
18 €

Vyprší
27.5.2020
Poskytuje
Tagy
Prejsť na ponuku
Zdielať ponuku

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

17
50