Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Za krásami Bielych Karpát do hotela Aréna*** so stravou (aj rodinné pobyty so vstupom do ZOO).

40
Popis ponuky

Hrad Brumov

Historicky zakonzervovaná zrúcanina horného hradu ponúka v bývalých pivničných aj nadzemných priestoroch expozíciu o histórii hradu, miesta a iné doplnkové expozície. Tradíciou sú tu umelecké výstavy v zaujímavo umiestnenej a riešenej hradnej galérii.

Najstaršia správa o stavbe hradu v Brumove pochádza z roku 1224. Bol založený v neskoro-románskom slohu pravdepodobne za vlády Přemysla Otakara I. niekedy začiatkom 13. storočia. Možno predpokladať, že predchodcom kamenného hradu bola na tomto návrší nad Brumovom stavba drevená.

Pôvodne kráľovský hrad Brumov stojaci pri vojensky a obchodne dôležitej ceste Vlárským priesmykom spájajúcej Považie s Pomoravím bol po celé stáročia najvýznamnejším objektom pre dejiny a ochrancom kraja. Pri veľkom požiari v roku 1760 vyhorel hrad aj s panským archívom. Po druhom veľkom požiari v roku 1820 bol v roku 1827 trvalo opustený a zmenil sa v ruinu. V 70. a 80. rokoch 20. storočia prebiehal na hrade archeologický výskum, v 90. rokoch sa podarilo hrad zakonzervovať a v roku 2000 sprístupniť verejnosti.

Priestor spodného hradu je čiastočne prebudovaný na malý amfiteáter s pódiom a využívaný na organizovanie rôznych kultúrnych a zábavných podujatí, divadiel, koncertov a pod.

Dedinka Sidonie

Sidonie, ktorá má len pár domčekov, turistov láka nielen na krásnu prírodu s čistou vodou v studničkách, ale aj na rozmanité výlety. Úplne jedinečná je "sklárska kolónia", teda pôvodné spoločné obydlia robotníkov zo sklární založených v 18. storočí Jánom Krstiteľom Illésházym. Sklárske osady sa nachádzajú na niekoľkých miestach obce. Dlhé domy boli rozdelené do jednotlivých bytov, kde v skromných priestoroch skladajúcich sa iba z kuchyne a izby žili po generácie početnej rodiny sklárov.

Luhačovice

Luhačovice sú mesto v okrese Zlín v Zlínskom kraji, 16 km juhovýchodne od Zlína na riečke Šťávnice. Mesto má katastrálne výmeru 33 km² (3 299 ha), 1 099 domov a žije tu približne 5 100 obyvateľov.

V Luhačoviciach sú štvrté najväčšie kúpele v Českej republike a najväčšie na Morave. Liečia sa tu predovšetkým ľudia s chorobami dýchacieho ústrojenstva, trávenia a obezitou. Kúpele vďačia za svoj ohlas predovšetkým minerálnym prameňom. V Luhačoviciach vyviera 6 prírodných prameňov a desiatky prameňov navŕtaných. Najznámejším a najvýznamnejším prameňom Luhačovských kúpeľov je prameň Vincentka.

Zlín

Zlín je mesto postavené obuvníckou firmou Baťa podľa amerického vzoru, mesto s ojedinelým súborom funkcionalistickej architektúry. Majú tam mrakodrap s kanceláriou vo výťahu, múzeum topánok a topánočiek všetkých typov z najrôznejších dôb i kútov sveta, renesančný zámok, a navyše ešte skvelú zoologickú záhradu.

Trenčiansky hrad

Trenčiansky hrad je hrad nad slovenským mestom Trenčín. Je charakteristickou dominantou nielen samotného mesta, ale aj stredného Považia. Je chránenou národnou kultúrnou pamiatkou Slovenska.
72,80 €
121 €

Vyprší
24.1.2021
Poskytuje
Tagy
Prejsť na ponuku
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
72,80 €
121 €

Vyprší
24.1.2021
Poskytuje
Tagy
Prejsť na ponuku
Zdielať ponuku

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

30
21