Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Vyskúšajte skialpinizmus pod dohľadom horského sprievodcu s kompletným vybavením vo Veľkej Fatre.

19
Popis ponuky

Okrem toho, že vás naučíme správne pohybovať sa na skialpinistických lyžiach, naučíme vás aj používať lavínovú výstroj. Nakoľko sa skialpinizmus vykonáva v zime a často vo voľnom teréne, riziko lavín netreba podceňovať. Na kurze sa však budeme pohybovať po bezpečných terénoch s cieľom naučiť sa o skialpinizme čo najviac. Čaká vás množstvo nových zážitkov a dobrodružstiev. A to všetko v nádhernom prostredí Veľkej Fatry.

Z praxe vieme, že po oboznámení a predvedení, ako sa pohybuje na skialpinistických lyžiach, tak výstup na lyžiach zvládnu všetci účastníci. Dôležité je aby ste vedeli lyžovať, no aj to si na kurze uľahčíme a lyžovať budeme po upravenej zjazdovke. Budete pod dohľadom horského sprievodcu UIMLA, ktorý má obrovské skúsenosti nielen so skialpinizmom ale aj s pohybom v horách.

Zo skúseností vieme, že túru, ktorú počas kurzu absolvujeme, zvládnu všetci účastníci, seniori aj deti od 12 rokov. Ide o stredne náročnú túru, pri ktorej prekonáme do 700 výškových metrov. Vyžaduje si od Vás vedieť lyžovať, primeranú fyzickú kondíciu a oblečenie.

Skialpinizmu je zimný šport, ktorý v posledných rokoch zažíva obrovský rozmach. Základom je pohyb na lyžiach, ktoré majú špeciálne viazanie a pásy, ktoré sa používajú na výstup. K tomu je potrebné mať na to vhodné lyžiarky, ktoré umožňujú šľapanie do kopca aj lyžovanie dole svahom. Skialpinizmus sa vykonáva v prírode, často mimo lyžiarskych stredísk, hlboko v dolinách a vysoko na hrebeňoch hôr. V poslednom čase je populárna aj ľahšia forma skialpinizmu, ktorá sa vykonáva v lyžiarskych strediskách na upravených zjazdovkách alebo na vyhradených trasách. Toto sú ideálne terény na vyskúšanie si skialpu.

Výhodou skialpinizmu je, že nemusíte čakať v radoch pri lanovkách, dostanete sa aj tam, kde sa bežný lyžiari nedostanú. Pri výstupe si volíte vlastnú stopu aj smer. Pri lyžovaní vo voľnom teréne si tiež vyberiete vlastnú líniu v neporušenom prašane, ktorý ešte nikto pred Vami nepopísal oblúkmi. Skialpinizmus Vám poskytuje slobodu pri pohybe v horách, veľa zážitkov, dobrodružstiev a niekedy aj adrenalín. Začať sám ako samouk je dosť náročný spôsob ako tomu športu prepadnúť, je množstvo vecí, kde môžete robiť chyby a tak si tento nádherný spôsob pohybu v horách skôr znepríjemníte. S nami si ho však užijete, nakoľko presne vieme čomu sa treba vyvarovať a ako skialp robiť, aby ste si ho užili.

Outdoorová cestovná kancelária, ktorá sa zameriava na pohyb v horách po celý rok. Turistika, via ferraty, alpinizmus, horolezectvo, expedície, lyžovanie a samozrejme skialpinizmus sú hlavné aktivity.

Túru vedie skúsený medzinárodný horský sprievodca UIMLA, ktorý ovláda omnoho viac ako vás môže za jeden deň naučiť a tak sa ho neváhajte pýtať na čokoľvek, čo sa týka hôr a pohybu v nich. Pre nás je prvoradá vaša bezpečnosť a spokojnosť. Každý účastník bude poistený. Poistenie zahŕňa cestovné poistenie a poistenie do hôr vrátane krytia zachraňovacích nákladov.

Zobraziť menejZobraziť viac
69 €
85 €

Vyprší
24.11.2020
Poskytuje
Tagy
Prejsť na ponuku
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
69 €
85 €

Vyprší
24.11.2020
Poskytuje
Tagy
Prejsť na ponuku
Zdielať ponuku

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

50
Práve prezerá 39 ľudí
69
58
50