Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Blefaroplastika – korekcia očných viečok, nová technológia nezanecháva jazvy.

29
Popis ponuky

Cieľom blefaroplastiky je úprava previsu horných viečok alebo úpravy záhybov a vačkov pod očami. Ide o omladzujúcu operáciu, ktorá patrí medzi veľmi obľúbené korektívne operácie práve kvôli svojim dlhodobým výsledkom. Operáciou sa nadbytočná koža viečok odstraňuje spolu s nadbytočným tukovým tkanivom.

Blefaroplastika horných alebo dolných viečok prebieha v lokálnej anestézii, no tlmenie sedatívami je potrebné. Klienta/ku/ tým bude zbavená predoperačnej psychickej tenzie a nepokoja. Najčastejšie sa operujú len horné alebo len dolné viečka, zriedkavejšie si klient/ka/praje súčasnú operáciu horných aj dolných viečok.

U zdravého človeka blefaroplastika nevyžaduje zvláštnu prípravu ani vyšetrenie. Štrnásť dní pred zákrokom nie je dobré užívať lieky ako (Acylpyrin, Anopyrin). Opatrne zvážiť túto potrebu u pacientov užívajúcich lieky obmedzujúce krvnú zrážanlivosť. Menej vhodné je operovať v dobe 3 dni pred a po začiatku menštruácie. Operácia sa vykonáva počas celého roka.

Zákrok trvá približne 1 hodinu. Rez na hornom viečku prebieha v záhybe viečka, rez na dolnom viečku prebieha pod mihalnicmi. Po operácii nasleduje hospitalizácia, ktorá trvá obvykle do nasledujúceho dňa, najmenej však 4 hodiny po operácii. Po dobu hospitalizácie je na očiach bandáž, ktorú je pri odchode z kliniky odstránená.

Rekonvalescencia trvá cca 1 týždeň. Ošetrenie operovaných viečok je veľmi jednoduché. Stehy sa odstraňujú 1 týždeň po operácii. Rana je už vodotesná, zbytky krvných výronov a mierny opuch je možné kryť mejkapom.

Pre koho je blefaroplastika vhodná

Príznaky zmienené vyššie začínajú väčšinou pomaly vznikať po 30 roku života, ale len zriedkakedy sa operácia uskutočňuje pred 35 rokom života. Je málo žien a mužov, u ktorých by operácia vykonaná po 45.

roku života nemala výrazný výsledok, ktorý vydrží asi 7 – 12 rokov. Operácia sa dá opakovať, ale nie je dobré ju robiť viac než dvakrát v živote. Pred operáciou, konzultácia, objednanie termínu operácii viečok by mala predchádzať konzultácia na ktorú je nutné sa objednať telefonicky. Ak je pre Vás problém na konzultáciu prísť, je možné, hlavne pri operáciách horných viečok vykonať "konzultáciu" zaslaním fotografií cez internet , alebo je možné objednať sa priamo na termín zákroku. Konzultácia je potom uskutočnená tesne pred zákrokom. Obidva spôsoby znamenajú riziko nedorozumenia a sú núdzovým riešením.

Ako sa zákrok uskutočňuje

Operácia viečok sa väčšinou vykonáva ambulantne, v lokálnom znecitlivení. Na zákrok nie je vhodné prísť

nalačno a smädný. Mali by ste byť v dobrej kondícii. Okrem injekcie je zákrok celkom bezbolestný, dobre sa

znáša a trvá asi 1 hodinu pri operácii horných viečok a do 2 hodín pri spodných viečkach. Podstatou zákroku je odstránenie kožného nadbytku na viečkach a odôvodnených prípadoch aj odstránenie tukových teliesok. Jazvy sú v záhybe kože nad horným viečkom a tesne pod líniou mihalníc na spodnom viečku. Po zákroku je nutné zabezpečiť si odvoz alebo taxi.

Pooperačný priebeh a odporúčania

Po operácii sa takmer vždy vytvoria modriny, ktoré môžu byť až tmavo modré a okolo celého oka. Modriny

postupne miznú zväčša po 14 dňoch. Po 14 dňoch vyzerajú oči celkom prirodzene a stav je možné prirovnať k podráždeniu oka ako napríklad pri zápale spojiviek. Ako prevencia modrín- hematómov, opuchov a pre hladký priebeh hojenia je veľmi dôležitý kľud a to hlavne v prvých pooperačných hodinách. Po operácii si preto naplánujte 48 hodín odpočinku s očami väčšinu času zavretými. Na oči sa v tomto čase prikladajú obklady, ktoré dostanete už pri ukončení operácie a bude Vám vysvetlené a ukázané ako si obklad pripraviť. Rovnako dostanete celé vybavenie na pooperačné ošetrovanie. Opuchy môžu byť nesúmerné a to vedie k dočasne nesúmernej polohe jaziev. Operácia má len výnimočne akútne komplikácie. Stehy sa vyťahujú 5.- 7. pooperačný deň.

V prípade, že si môžte dovoliť ísť do práce s modrinami, je to možné 5. pooperačný deň (s ťažkosťami 3.

pooperačný deň) inak je potrebné počítať so spoločenským obmedzením 14 dní vzhľadom k hematómom.

Okolo 10. pooperačného dňa sa môžu začať jazvy sťahovať a tvrdnúť. Je to normálna fáza procesu vyzrievania jazvy, ktorá po určitom čase sama pominie. Toto obdobie treba skrátiť masážmi a použitím špeciálneho krému na jazvy obsahujúce silikón, ktorý možno zakúpiť priamo na recepcii, po zákroku.

Riziká blefaroplastiky

Najvážnejšou komplikáciou na spodných viečkach je vznik ektropie - stav, kedy koža ťahá a viečko nie je

možné dobre zavrieť. Významnou prevenciou je dodržanie pooperaného kľudu. Stav sa len pomaly upravuje pomocou masáží a ďalších opatrení. Ďalšou komplikáciou je vznik organizovaného hematómu v podkoží. Ten sa vždy vstrebe, ale môže to výrazne predĺžiť hojenie. V tomto prípade je vhodné hematóm vypustiť. Ostatné riziká ako je infekcia, poruchy hojenia a podobne, nie sú časté, ale môže k nim dôjsť ako pri každej rane.

Kontraindikácie

  • diabetes
  • zápal spojiviek
  • krvné ochorenie
  • zlá zrážanlivosť krvi
  • zhoršenie akéhokoľvek chronického ochorenia
  • ochorenie oka
  • pohlavné choroby

Zobraziť menejZobraziť viac
499 €
700 €

Vyprší
18.4.2021
Poskytuje
Tagy
Prejsť na ponuku
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
499 €
700 €

Vyprší
18.4.2021
Poskytuje
Tagy
Prejsť na ponuku
Zdielať ponuku

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

50
68
66
75