Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Chránič a korektor vybočených palcov Hallux valgus zo silikónu.

HealMed
0 / 5
Popis ponuky

Hallux Valgus chránič a korektor

Táto ortopedická pomôcka je prepojením silikónového korektoru a chrániča Hallux Valgus. Výsledok tohto spojenia rieši problémy vybočeného palca a citlivosti palcového kĺbu v obuvi. Vybočený palec môže byť genetická deformácia alebo nadobudnutá nosením nesprávnej obuvi s úzkou špičkou a vysokými opätkami, no môže sa objaviť aj po reumatických ochoreniach. Chránič a korektor je odporúčaný na nosenie každý deň v akejkoľvek obuvi. Pomôcka sa naťahuje na palec a je vhodné ju fixovať, aby sa pri celodennej chôdzi nehýbala.

Je nenáročný na údržbu, má dlhú životnosť a je univerzálny na ľavú aj pravú nohu. Vďaka silikónu, z ktorého je vyrobený, sa prispôsobí tvaru a veľkosti palca.

Ako liečiť Hallux valgus (vybočený palec)?

Jednou z možností, ako sa zbaviť haluxu, je kvalitná ortopedická obuv. Je dôležité starať sa o vaše nohy a k tomu neodmysliteľne patrí aj kvalitná obuv. Pokiaľ však chcete stále nosiť svoje obľúbené topánky, nezúfajte a vyberte si niektoré z kvalitných ortopedických vložiek. Pamätajte však, že noha musí mať stále dostatok priestoru v topánke. Tieto odporúčania sa hodia aj ako prevencia pred vznikom haluxom.

Pokiaľ však už trpíte vybočeným palcom a stále nie ste v najpokročilejšom štádiu, nezúfajte, ešte sa môžete vyhnúť operácii. Existuje mnoho zdravotníckych pomôcok, ktoré korigujú váš vybočený palec a zároveň chránia kĺb pre odieraním v topánke a tým aj postupným zhoršovaniu stavu vybočeného palca. Jednou z možností je práve korektor vybočeného palca.

Či už nosíte ortopedické vložky, používate rôzne korektory na halux alebo bandáže, nezabúdajte aj vykonávať špeciálne cviky. Spýtajte sa svojho lekára, aké cviky by vám odporučil.

Príznaky Hallux valgus

Viete správne rozpoznať príznaky vybočeného palca? V prvých štádiách budete pociťovať občasnú bolesť chodidla po boku a môžete vidieť jemné začervenanie. Postupom času bude dochádzať k oddeľovaniu kostičiek pod palcom a v tomto štádiu už rozpoznáte halux aj vizuálne. Palec sa bude postupne vybočovať smerom k ostatným prstom na nohe.

Ak budete tento problém ignorovať, môže váš vybočený palec ostatné prsty na nohe začať križovať a výsledkom budú permanentné bolesti. V tomto štádiu je chodidlo citlivé aj na menší dotyk. Posledným štádiom haluxu je, keď vás už lekár pošle s týmto problémom na operáciu. Preto netreba čakať a začnite s liečbou a prevenciou čo najskôr.

Zobraziť menejZobraziť viac
5,90 €
5,90 €

Vyprší
3.3.2021
Poskytuje
Prejsť na ponuku
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
5,90 €
5,90 €

Vyprší
3.3.2021
Poskytuje
Prejsť na ponuku
Zdielať ponuku

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

75
65
25