Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Tekvicový, pestrecový alebo konopný olej lisovaný za studena pre vaše zdravie.

29
Popis ponuky

Pestrec mariánsky je jedno až dvojročná liečivá bylina, ktorej pôvod je v Stredomorí, na Kanárskych ostrovoch a v Ázii. U nás sa vyskytuje na záhradách ako bylina a aj ako okrasná rastlina.

Olej z pestreca je cenný liečivý výrobok. Obsahuje chlorofyl, komplex polynenasýtených mastných kyselín, tokoferoly, akrotenoidy. Pomáha pri cirhóze a žltačke, poškodení pečene, vredových ochoreniach a pri chronickej gastritíde, paradontóze, popáleninách a pri zle sa hojacich ranách.

Pestrecový olej lisovaný za studena, jednodruhový, jedlý. Prípadný zákal nie je závadou – ide o charakteristický jav pri olejoch, ktoré sú lisované za studena. Pestrec mariánsky sa používa pri cirhóze a tukovej dystrofii pečene, hepatitíde, poškodenia pečene v dôsledku užívania alkoholu, vredového ochorenia žalúdka a dvanástnika, pri akútnej a chronickej gastritíde, paradentóze a poškodení kože a popáleninách (chemické, termické, na zle hojace sa rany).

Užívanie:

  • 1 čajová lyžička 2x denne

Zloženie:

  • 100 % čistý olej vyrobený listovaním plodov pestreca za studena. Neobsahuje konzervanty a farbivá

Konopný olej je dôležitým prvkom na liečbu kožných problémov. Získava sa z konopných semien a neobsahuje žiadne THC. Konopný olej patrí medzi najcennejšie oleje. Obsahuje nenasýtené mastné kyseliny omega 3 a omega 6. Tieto kyseliny si telo nedokáže vytvoriť samo a je možné ich získať z potravy.

Konopný olej lisovaný za studena.

Za studena lisovaný výhradne český konopný olej je vyrobený zo semienok vybraných potravinárskych odrôd konope, bez obsahu THC. Pri výrobe sa nepoužívajú žiadne rozpúšťadlá.

Ponúkame vám konopný olej lisovaný výhradne v Českej republike zo semienok vybraných registrovaných potravinárskych odrôd konope, bez obsahu THC, bez prísad, príchutí alebo konzervačných látok. Špeciálna výrobná metóda lisovania za studena pri 40°C zaručuje že všetky hlavné zložky konopného semienka (omega 3 a omega 6 nenasýtené mastné kyseliny, nevyhnutné pre ľudský organizmus a zdraviu prospešné rastlinné steroly) zostávajú zachované v konečnom produkte a tak je zaručená ich maximálna účinnosť v organizme. Konopný olej tiež obsahuje vysoké množstvo prírodného vitamínu E. Podporuje bunkový metabolizmus a imunitný systém. Nie je vhodný na varenie pri vysokých teplotách a na vyprážanie.

Tekvicový olej je výborný pre svoje mimoriadne schopnosti. Je bohatým zdrojom zinku, selénu, vápnika, draslíka, fosforu, horčíka i železa.

Tekvicový olej sa odporúča užívať všetkým členom rodiny. V porovnaní so živočíšnymi tukmi nezaťažuje organizmus cholesterolom a dodáva mu esenciálne nenasýtené mastné kyseliny. Olej je zelenej až tmavohnedej farby.

Účinky pre zdravie:

  • pomáha pri ťažkostiach s prostatou
  • znižuje hladinu cholesterolu v krvi
  • chráni cievy pred aterosklerózou
  • priaznivý účinok pri srdcovo-cievnych ochoreniach
  • antioxidačný účinok
  • pôsobí proti vypadávaniu vlasov a lámavosti nechtov
  • napomáha zdraviu žalúdka, žlčníka a celého tráviaceho traktu
  • zlepšuje kvalitu pokožky

Tekvicový olej je skvelí ako šalátová zálievka a môže sa používať aj na grilované ryby, cestoviny... Pri tepelnom spracovaní stráca svoju jedinečnú chuť a zdravé vlastnosti. Neodporúčame užívať osobám s cukrovkou.

Minimálne, preventívne užívanie – 6 mesiacov.

Skladovanie:

Na tmavom a chladnom mieste.

Zobraziť menejZobraziť viac
6,39 €
8,95 €

Vyprší
19.6.2021
Poskytuje
Tagy
Prejsť na ponuku
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
6,39 €
8,95 €

Vyprší
19.6.2021
Poskytuje
Tagy
Prejsť na ponuku
Zdielať ponuku

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

79
79
79
79