Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Krásna kytica tulipánov pre vašu polovičku - premeňte aj bežný deň na výnimočný.

17
Popis ponuky

Každú ženu tešia komplimenty od mužov, avšak mnoho mužov nie je tak výrečných a otvorených, že by im hrejivé slová rozprávali denne. To, čo cítite, povedzte jednoducho kvetom a potešte tak svoje nežnejšie polovičky nádhernou kyticou tulipánov nielen cez sviatok, ale iba tak, počas bežného dňa.

Tulipán je symbolom vyznania lásky. Považuje sa za to hlavne na Blízkom východe, odkiaľ tento nádherný kvet pochádza. Konkrétne to bolo v Perzii, kde sa tomuto kvetu hovorilo "tülbend", v preklade turban, ktorý jeho tvar pripomína. Do Európy sa údajne dostal v roku 1554, ako dar tureckého sultána rakúskemu cisárovi Ferdinandovi I. Tulipán Európanov nesmierne očaril.

Okrem vyznania lásky predstavuje tulipán aj oddanosť a vďačnosť. Rovnako, ako pôvab ženy, aj tulipány sú inšpiráciou mnohých umelcov a maliarov a tvoria obľúbený námet pre ich diela. Tulipány rastú do krásy. Ich stonky neprestávajú rásť dokonca ani vo váze.

Neskôr sa táto nádherná kvetina dostala do Holandska, kde sa vo veľkom začala pestovať. Pre jej obľúbenosť a krásu si tulipány obľúbili nielen v Holandsku, ktoré sa nazýva aj krajinou tulipánov. Pestuje sa tam totiž 43 % tulipánov z celého sveta s ročným vývozom takmer dvoch miliárd kusov.

Zobraziť menejZobraziť viac
18,90 €
22,80 €

Poskytuje
Tagy
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
18,90 €
22,80 €

Poskytuje
Tagy

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

47
55
48
66