Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Posilnite svoje imunitu infúziami s vitamínom C - limitovaná ponuka.

30
Popis ponuky

 • Prečítajte si o schopnosti vitamínu C pomáhať nášmu telu - rozhovor s MUDr. Ester Točikovou
 • O tom, ako sme skúsili terapiu vitamínom C na vlastnej koži (doslova) si môžete prečítať v našom blogu, ďalšie články, v ktorých nájdete informácie o účinkoch nájdete tu, tu alebo tu
 • "Podľa najnovších výskumov pomáha liečiť niektoré rakovinové nádory za predpokladu, že v krvi človeka je dostatočne vysoká koncentrácia vitamínu C."
 • "V súčasnosti máme k dispozícii vitamín C, ktorý môžeme podať priamo do krvi cestou krátkej infúzie. Takýmto spôsobom vieme dosiahnuť vysokú koncentráciu vitamínu C v krvi, ktorá nemá len preventívne, ale priamo liečebné účinky."
 • Pozrite si aj video, ako sa Jasmina chráni pred koronavírusom

Na rozdiel od mnohých cicavcov si ľudský organizmus nie je schopný vyrobiť vitamín C. Preto je nevyhnutné, prijímať túto životne potrebnú látku v potrave. Potrebujeme ju nevyhnutne preto, aby v ľudskom organizme prebiehalo mnoho dôležitých procesov ako napr. tvorba kolagénu, hojenie rán, obranný mechanizmus proti stresu a mnoho ďalších. Jeho nedostatok okrem iného predstavuje rizikový faktor vzniku onkologických ochorení.

Vitamín C je známy aj pod názvom kyselina askorbová. Jeho objav sa datuje medzi roky 1928-1933, popísal ho maďarský biochemik Szent-Győrgyi, ktorý našiel súvislosť medzi oxidáciou a produkciou energie v organizme.

Vitamín C je silný antioxidant, chráni bunky pred pôsobením voľných radikálov. Je dôležitý pre správne fungovanie imunitného systému, ale aj pre tvorbu väziva a obnovu kolagénu, pri odstraňovaní škodlivých látok z organizmu. Má úlohu aj pri kontrole cholesterolov v organizme, podieľa sa na znižovaní hladiny histamínu. Jeho pôsobenie v našom organizme je aj dnes ešte stále predmetom skúmania.

Hladina vitamínu C nie je stanovovaná pri bežnom biochemickom vyšetrení. Mnohé štúdie však poukazujú na jej zníženú hladinu v krvi u zdravých ľudí a oveľa viac u chorých ľudí, hlavne u chronických ochorení. Jeho denný príjem v strave je nedostatočný pri rozšírenom používaní polotovarov a fast-food stravovaní. Vitamín C je dôležitý pre správne fungovanie imunitného systému, každé akútne infekčné ochorenie zvyšuje nároky na jeho príjem. Jeho zvýšený príjem je potrebný aj pri chronických infekčných ochoreniach, ale aj pri neinfekčných chronických ochoreniach ako zápaly kĺbov (artritída), poruchy trávenia, pri operačných výkonoch.

Pri zvýšenej potrebe vitamínu C je jeho doplnenie bežnou stravou nemožné, nielen pre zníženú chuť do jedla pri akútnom infekčnom ochorení, ale aj pre obmedzené vstrebávanie – vitamín C sa vstrebáva v tenkom čreve pomocou špeciálnych transportných molekúl ktoré ho prenášajú do krvi, ale počet týchto molekúl je obmedzený, takže do krvi sa prenesie len časť vitamínu C – či z potravy alebo podaného vo forme tabliet. K nedostatku vitamínu C nielen pri akútnom infekčnom ochorení prispieva aj skutočnosť, že vitamín C je rozpustný vo vode a naše telo si nevie vytvoriť jeho zásoby.

Človek je jedným z mála živých organizmov, ktorí stratili schopnosť vlastnej tvorby vitamínu C v priebehu evolúcie. Sme úplne odkázaní na jeho príjem v potrave.

Optimálna hladina vitamínu C v organizme podľa DGE (Deutsche Gesellschaft für Ernährung – Nemecká spoločnosť pre výživu) je 1,1-1,2 mg/dl krvi, minimum pre udržanie zdravia 0,9 mg/dl. Pri chronických ochoreniach bola zistená znížená priemerná hladina vitamínu C – napríklad 0,6 mg/dl u pacientov s cukrovkou, 0,53 mg/dl u osteoporózy, ale až 0,11 mg/dl u akútnych infekčných ochorení, traumatických stavoch, popáleninách. Poukazuje to na jeho vysokú potrebu pri akútnych ochoreniach ako aj zvýšenú potrebu a znížený príjem pri chronických ochoreniach.

Infúzne podanie vitamínu C umožňuje rýchle doplnenie vitamínu a prístup k vitamínu každej bunke organizmu tým, že na prechodnú dobu vytvorí jeho nadbytok v organizme.

 • stave dlhodobej únavy (je vhodné skontrolovať tiež hladinu vitamínu D)
 • akútnom ochorení dýchacích ciest (chrípka, zápaly priedušiek, prínosových dutín)
 • pri chronických poruchách trávenia (histamínova intolerancia)
 • pred plánovaným chirurgickým výkonom
 • ako podporná a doplnková liečba pri chronických ochoreniach
 • precitlivenosť na kyselinu askorbovú
 • ochorenie alebo predispozícia na ochorenie obličkových kameňov
 • ochorenia talasémia, hemochromatóza, sideroblastická anémia

Zobraziť menejZobraziť viac
34,90 €
50 €

Vyprší
28.9.2021
Poskytuje
Tagy
Prejsť na ponuku
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
34,90 €
50 €

Vyprší
28.9.2021
Poskytuje
Tagy
Prejsť na ponuku
Zdielať ponuku

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

38
28
65
80