Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Po stopách legendy o Statočnom srdci 4-dňovým leteckým zájazdom do Edinburghu.

14
Popis ponuky

Program zájazdu:

1.deň

Odlet z Bratislavy v doobedňajších hodinách, po prílete presun na hotel a odchod do centra Edinburghu. Prehliadnete si Škótsku národnú banku, parlament, Kráľovskú míľu. Popri Edinburgskom hrade sa presuniete cez jednu z najstarších častí mesta – Grassmarket, kde sa nachádza najstaršia krčma v meste a tiež miesto niekdajších popráv. Pokračovať budete okolo katedrály St. Giles, Cannogatského kostola a domu Johna Knoxa k pahorku Calaton Hill s národným pamätníkom, odkiaľ sa naskytá krásny výhľad na večerný Edinburgh. Cestou späť možnosť posedenia v niektorej s preslávených krčmiček v okolí Rose Street. Vo večerných hodinách presun späť na hotel.

2.deň

Raňajky, celodenný autobusový výlet do mesta Stirling - jedno z najdôležitejších historických miest Škótska. Dozviete sa o dvoch najvýznamnejších škótsko-anglických bitkách pri vojnovom poli Bannockburn a pri pamätníku Williama Wallace po ktorej bol William Wallace pasovaný za rytiera a ochrancu Škótska. Pamätná veža vás dokonale vtiahne do príbehu o Statočnom srdci. Okrem iného tu vzhliadneme sieň hrdinov, či meč Williama Wallace. Následne navštívite Stirlingský hrad – niekdajšie sídlo škótskych panovníkov a miesto korunovácie Márie Stuartovej. Prezriete si stredoveký kostol Holy Rude pomenovaný po úlomku kríža Ježišovho ukrižovania. Následne sa presuniete k ruinám opátstva Cabuskenneth, kde bola podľa legendy tajne pochovaná časť tela Williama Wallace. V prípade časových možností prehliadka lodného výťahu Falkirk Wheel alebo katedrály v Dunfermline alebo pozostatky paláca Linlithgow. Vo večerných hodinách príjazd späť na hotel.

3.deň

Raňajky, odchod do Rosslyn – prechádzka k zrúcanine Rosslynského hradu, ktorý bol ostrelovaný pri vojenskom prevrate Olivera Cromwella, následne návšteva Rosslynskej kaplnky známej z filmu Da Vinciho kód. Po prehliadke presun do Edinburghského prístavu, kde budete mať možnosť navštíviť kráľovskú jachtu Britannia. V poobedňajších hodinách návrat do centra mesta a možnosť navštíviť Škótske národné múzeum, či Škótsku národnú galériu.

4.deň

Raňajky, odchod do centra mesta Edinburgh – možnosť prehliadky Edinburghského hradu, ktorého vstupnú bránu chránia sochy škótskych hrdinov Roberta Brucea a Williama Wallace. Na hrade okrem iného uvidíte kameň osudu, korunovačné klenoty, múzeum vojen, či edinburský žalár. Pokračovanie v prehliadke Holyroodského paláca, alebo niektorého z múzeí národné múzeum, Mary King´s Close - svet tajomných podzemných ulíc, tí čo sa radi boja si tu prídu na svoje. Návšteva Scotch Whisky Experience, kde sa dozviete všetko o výrobe pravej škótskej whisky , či nákupy na Princess Street. Alternatívne možnosť návštevy zoologickej záhrady. V poobedňajších hodinách návrat na hotel, prevzatie batožiny a odchod na letisko. Odlet do Bratislavy vo večerných hodinách.

Zobraziť menejZobraziť viac
299 €
349 €

Prejsť na ponuku
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

39
42
41
30
Práve prezerá 44 ľudí