Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

12-hodinový kurz kreslenia Kurz kresby nie je len o získaní novej zručnosti. Ide aj o spôsob vyjadrenia, pričom zážitok z vlastnej výtvarnej tvorby je akousi autoterapiou.

Artevia
0 / 5
43
Popis ponuky

Voľné pohyby tvorivej fantázie, vnútorných hnutí a predstáv, ktoré v nás žijú väčšia ľudí ponechá neodhalené. No práve vyjadrenie výtvarným umením vedie k lepšiemu pochopeniu seba samého. S kurzom kreslenia tak zdokonalíte nie len svoje zručnosti.

Náplň kurzu je zameraná na vyučovanie základov kresby štúdiom podľa skutočnosti a voľnej tvorby, ktorá vychádza z vlastnej predstavivosti. Kurz je určený pokročilým, ale aj úplným začiatočníkom. Podstatná je iba chuť tvoriť. Lektori budú vašimi poradcami a oporou, predajú vám skúsenosti, aby ste sa zdokonalili, či lepšie porozumeli technikám, s ktorými budete pracovať a poznali ich špecifiká.

Počas kurzu sa oboznámite so základnými technikami kresby. Porozumiete základom merania, výstavbe obrazu a proporciám, oboznámite sa s problematikou priestoru a perspektívy, svetla a tieňa, otázkami motívu a voľby námetu obrazu. Od základných geometrických tvarov sa plynule presuniete k stvárneniu jednoduchých a zložitejších zátiší. Preberá sa kresba ceruzou, uhlíkom, rudkou a pastelom. Súčasne vám lektori priblížia tvorbu významných umelcov a predstavia zaujímavosti z dejín umenia.

Príjemná atmosféra ateliéru, a predovšetkým profesionálny a súčasne trpezlivý a ľudský prístup učiteľa, prispejú k prebudeniu Vašej kreativity a motivácii pri hľadaní vlastného umeleckého výrazu. Ateliér disponuje aj výstavným priestorom, kde sa môžete svojou tvorbou prezentovať aj svojim priateľom a známym.

„Kresba je najzvodnejšou metamorfózou sveta a najpôvabnejším kúzelníctvom, pretože z bielej sa stáva čierna, z hmoty plocha, z plochy línia. Kresba je báseň nepreložiteľná v prózu, myšlienka bez slov... „ Emil Filla

Viac o kurzoch sa dočítate na stránke artevia.webnode.sk
69 €
120 €

Kúpené
2x
Poskytuje
Tagy
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
69 €
120 €

Kúpené
2x
Poskytuje
Tagy

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

75
80
50
15