Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

6-dňový poznávací zájazd Pobaltskými krajinami a Fínskom.

40
Popis ponuky

Poznávací zájazd pobaltskými krajinami – Litvou, Lotyšskom, Estónskom a k tomu Helsinky vo Fínsku. To všetko sa dá stihnúť len za 6 dní. Tri noci prespíte v hoteloch so zabezpečenými raňajkami a dve strávite v luxusnom klimatizovanom autobuse, v ktorom vám nič nebude chýbať. Zážitky z ciest vám nikto nikdy nezoberie, tak hor sa spoznávať Európu!Popis zájazdu:

1. deň:
utorok, odchod z Bratislavy v popoludňajších hodinách (13:00), ďalej nástupné miesta bez poplatku Trnava, Trenčín, Žilina, nočná jazda Poľskom

2. deň: streda, dopoludnia návšteva ostrovného vodného hradu Trakai, jednej z najväčších atrakcií Litvy. Na poludnie príchod do Vilniusu – hlavného mesta Litvy. Prehliadka prekrásneho barokového starého mesta, ktoré je celé pamiatkou UNESCO, katedrála pod Vilniuským zámkom, barokový kostol sv. Petra a Pavla, Gediminasov hrad, Jantárové múzeum a galéria a ďalšie kostoly a chrámy, ktoré dotvárajú tento magický charakter mesta. Večer presun na ubytovanie do neďalekého mesta Kaunas.

3. deň: štvrtok, po raňajkách odchod smer Lotyšsko, cestou ešte zastávka na jednom z najvýznamnejších miest Litvy „Hory krížov" u Šiauliai s tisíckami krížov prinášaných pútnikmi z celého sveta. V popoludňajších hodinách príchod do Rigy, hlavného mesta Lotyšska. Prehliadka stredovekého centra (taktiež pamiatka UNESCO), gotický Rižský dóm, skupinka historických domov Traja bratia, Švédska brána, Pamätník Slobody. Večer ubytovanie.

4. deň: piatok, po raňajkách odchod smer Estónsko, v obedňajších hodinách príchod do Tallinnu, ktoré je hlavným mestom Estónska a najdôležitejší estónsky prístav. Prehliadka historického centra (UNESCO), zachovalé mestské opevnenie, malebné stredoveké uličky s gotickými domami, Staré trhovisko a Radničné námestie s gotickou radnicou a lekárňou, hradné návršie Toompea s pravoslávnou katedrálou Alexandra Nevského, parlament a nádherný výhľad. Večer ubytovanie.

5. deň: sobota, po raňajkách plavba trajektom cez Fínsky záliv do mesta Helsinky. Prehliadka centra mesta s modernou architektúrou i stavbami ovplyvnenými cárskym Ruskom. Historické centrum so Senátskym námestím, jedinečný Dóm, Uspenská pravoslávna katedrála, prezidentský palác, tržnica, originálny Sibeliov monument, kostol Temppeliaukio. Podvečer návrat trajektom späť do Tallinnu. Večer odchod smer Slovensko, nočná jazda Estónskom, Lotišskom, Litvou.

6. deň: prejazd Poľskom, návrat na Slovensko v popoludňajších až večerných hodinách.
229 €
380 €

Kúpené
13x
Poskytuje
Tagy
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
229 €
380 €

Kúpené
13x
Poskytuje
Tagy

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

42
45
32
35