Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Zavítajte do Krakova - jedného z najkrajších európskych miest. Počas pobytu pre dvoch na 2 alebo 3 noci spoznáte všetky jeho zákutia.

39
Popis ponuky

Krakov je jedným z najdôležitejších poľských turistických centier s cennými pamiatkami z rôznych epoch. V Krakove sa nachádza vyše 6 tisíc historických objektov.

Jedno z najkrajších európskych námestí je Rynek Główny. Je najväčším stredovekým trhoviskom v Poľsku a celej strednej Európe. Doposiaľ ostalo najdôležitejším uzlom Starého Mesta.

Kráľovský hrad Wawel je symbolom samotného Poľska a od roku 1320 na tomto mieste začali korunovať poľských kráľov. Miestni vám určite radi porozprávajú príbeh o drakovi, ktorý sa udomácnil za jeho hradbami. Plyšových zelených dráčikov tu predávajú na každom kroku.

Mariánsky kostol je po Wawelskej katedrále druhý najvýznamnejší kostol Krakova. Ide o dvojvežový gotický šperk z roku 1223. Červenou tehlovou fasádou pripomína skôr kostoly zo Škandinávie. Skutočným pokladom je však jeho neskorogotický oltár pripomínajúci vrcholné práce z dielne Majstra Pavla z Levoče.

Krakov zostal ako zázrakom počas druhej svetovej vojny neporušený a takisto sa na ňom výrazne nepodpísal ani komunistický režim. Preto sa tu doposiaľ nachádza vyše 6 tisíc historických objektov. Množstvo zelene v meste, ktorá neustúpila výstavbe, centrum, ktoré je zapísané na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO,či samotní Krakovčania dokázali vyčarovať z veľkomesta neopakovateľnú atmosféru malého mesta na okraji provincie.

Hotel ComfortExpress*** je moderný, útulný hotel, ktorý sa nachádza v obci Krzywaczka iba 25 km od mesta Krakow. Bol navrhnutý ako sieť hotelov a reštaurácií v blízkosti hlavných dopravných uzlov a miest, ktoré majú vysokú návštevnosť. Zmyslom je poskytovať cenovo dostupné a pohodlné ubytovacie služby.

Izby Hotela ComfortExpress*** majú starostlivo vybrané farby a nábytok, a tým dodávajú interiéru eleganciu a útulnosť. Izby majú 22 m² a poskytujú pohodlie pre prácu, ale aj odpočinok. Každá izba má pohodlnú a veľkú posteľ, kúpeľnu so sprchovacím kútom a sušičom vlasov, županom, písacím stolom, LCD TV so satelitným príjmom a wifi zdarma.

ComfortExpress *** je ideálnym východiskovým bodom pre objavovanie turistických atrakcií, ako napr. Malopoľska Royal Krakow, Wadowice - mesto Jána Pavla II, Lanckorona, Kalwaria Zebrzydowska, Wieliczka a Osvienčim.

Parkovanie v centre mesta možné v nákupnom stredisku Krakow Galeria, kde je prvá hodina zdarma a každá ďalšia v cene 2 zloty, tj. cca. 50 centov.

"Wieliczka "Soľná baňa - vzdialenosť od hotela 21 minút (25,2 km)

"Wieliczka" Soľná baňa je jednou z najcennejších pamiatok materiálnej a duchovnej kultúry v Poľsku. Každý rok ju navštívi viac ako milión turistov z celého sveta. Je zaradená medzi dvanásť objektov na zozname svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Baňa je výsledkom práce desiatok generácií baníkov.

Park "World of Dreams" - park miniatúr - vzdialenosť od hotela 35 minút (34,1 km)

Vo "Svete snov" sú architektonické modely z celého sveta:
  • Colosseum
  • Šikmá veža v Pise
  • Bazilika Svätého Petra
  • Socha Slobody
  • Veľký čínsky múr
  • Eiffelova veža
  • Víťazný oblúk
  • Big Ben
  • Biely dom
  • a mnoho ďalších
Väčšina z miniatúr bola postavená v mierke 1:25, takže môžete ľahko porovnávať veľkosť jednotlivých objektov. Súčasťou parku je aj zábavný park s množstvom atrakcií.

Energylandia Amusement Park - vzdialenosť od hotela 45 minút (42,4 km)

Zábavný park, kde na ploche 26 ha nájdete viac ako 30 rôznych typov moderných atrakcií. Na svoje si prídu adrenalínoví nadšenci aj rodiny s deťmi.

DINOZATORLAND - vzdialenosť od hotela 45 minút (38 km)

Výstava sa skladá z viac ako 100 pohyblivých dinosaurov. Nachádza sa v starom lese, kde môžete obdivovať aj storočné stromy. Okrem dinosaurov tu môžete vidieť výstavu minerálov a drahých kameňov.

WWW.COMFORTEXPRESS.PL
85 €
140 €

Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
85 €
140 €

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

35
18
Práve prezerá 35 ľudí
50
54