Malebné vinárske mestečko Modra na úpätí krásnych Karpát je najkrajšie v zime. Pobyt pre dvoch s wellness a bowlingom v Penzión Clube M.K.M.

Mrzí nás to, ale platnosť tejto ponuky už vypršala.
Popis ponuky
Modra – vinárske mestečko, slávna keramika, krásne Karpaty, pôsobisko Ľudovíta Štúra. Už to je dostatočný dôvod zobrať nohy na plecia a vyraziť na výlet do toho malebného mestečka neďaleko Bratislavy a užiť si jeho krásu takisto ako krásu okolitej prírody.

Penzión Club M.K.M. sa nachádza v centre starobylého mestečka Modra. Pre návštevníkov sú k dispozícii kompletne vybavené izby s príslušenstvom.

Samozrejmosťou je možnosť stravovania sa, zábavy v dennom bistre a večernej diskotéke, športového vyžitia vo fitnes centre, plaveckom bazéne so saunou, prípadne v letných mesiacoch je k dispozícii nohejbalové ihrisko.

Najstarší hodnoverní písomný prameň, v ktorom sa spomína dedina Modra (villa Modor) je listina Bela IV. z roku 1256. Obsahuje popis hraníc pezinského chotára a je v nej uvedené, že jeho hranica vedie k hraniciam „dediny“ Modry, kde sú ľudia, ktorí platia (bratislavskému) hradu peňažnú dávku 5 ponderov. Kto boli títo Modrania a ani to, čím sa živili, sa zatiaľ pre nedostatok dobových písomných prameňov nevie. Mohli to byť vinohradníci, ale rovnako aj baníci.
Recenzie k ponuke0
0 recenzií
Táto ponuka nemá žiadne recenzie.

Tieto ponuky by vás mohli zaujímať