Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Dovolenka na Sicílii v historicky významnom meste Syrakúzy s ubytovaním a raňajkami v 3* hoteli v blízkosti centra.

19
Popis ponuky

Dovolenka na Sicílii v historicky významnom meste Syrakúzy s ubytovaním v 3* hoteli s výhodnou pozíciou za atrakciami malebného ostrova. Sicília Vám ponúka množstvo piesočnatých pláži situovaných v krásnom prostredí s kvalitnými turistickými službami ako aj mnohé antické pamiatky.

Historické centrum Syrakúz je zapísané v zozname svetového dedičstva UNESCO.

V blízkosti hotela sa nachádza hrad Maniace s architektúrou z 13. storočia. Hrad stojí na cípe ostrova Ortigia a je dominantou Syrakúz. Postavený bol Frederikom II a bol používaný aj ako kráľovská rezidencia.

Hrad Maniace je od hotela vzdialený autom len cca. 13 min. (3,6 km)

Hotel sa nachádza kúsok od ostrova Ortigia.

Ortigia je historické centrum Syrakúz na juhovýchodnom pobreží Sicílie.

Hotel Centrale Syracuse***

Hotel Centrale Syracuse***je jedným z najstarších hotelov v Syracuse a kúsok od hlavných turistických a kultúrnych atrakcií. Hotel sa nachádza v blízkosti železničnej stanice, autobusovej stanice a stanice taxíka.

V hoteli Centrale Syracuse*** môžu hostia vidieť mesto z panoramatického výťahu s výhľadom na prístav Syrakúz a Ortigiu. Nádherný pohľad poskytujú aj niektoré miestnosti v krídlách budovy. Hotel bol úplne renovovaný, ponúka ubytovanie na troch poschodiach v 24 dobre vybavených izbách, záhradou pre hostí, čitáreň a elegantnú raňajkovú miestnosť.

Každá izba je vkusne zariadená a dobre vybavená: satelitný TV, minibar, klimatizácia, trezor, sušič vlasov. Interiér je veľmi pekný a nový, tak, aby Váš pobyt bol príjemný.

Ubytovaní budete v dvojlôžkovej izbe

V cene pobytu máte zahrnuté aj raňajky

Hotelové služby: bezplatné bezdrôtové pripojenie, ZEN-záhrada, záhrada, panoramatický výťah, recepcia 24 h., 2 vyhradené parkoviská, rezervácia pre prehliadky, hotel prijíma kreditné karty

Výlety po ostrove

Požičajte si napríklad auto a vyrazte za nádhernými miestami Sicílie a Syrakúz.

Fontane Bianche pláž je ideálna pre deti vďaka pokojnej vode. Nájdete tu piesočnaté pláže s krásnym tyrkysovým morom. Názov pochádza z prírodných prameňov sladkej vody pozdĺž pobrežia. Vzdialenosť autom od hotela cca. 22 min. (16,2 km). Táto oblasť ponúka všetko pohodlie a turistické služby. Z tejto lokality môžete navštíviť aj ďalšie očarujúce miesta zapísané v UNESCO ako napr. Noto, Modica, Ragusa.

Pláž Agnone je súčasťou starej fascinujúcej dediny Augusta. Agnone ponúka nádherné biele piesočnaté pláže lemované porastom eukalyptov a prirodzenou vegetáciou. Vzdialenosť autom od hotela cca. 39 min. (51,2 km). V blízkosti pláže sa nachádzajú viaceré služby pre Váš príjemný pobyt.

Hrad Euryalus sa nachádza od hotela autom len cca. 13 min. (8,1 km).

Pláž Calamosche má všeobecne pokojné more, vďaka skalám, ktoré dodávajú pláži aj exotický vzhľad. Autom od hotela cca. 39 min. (41,1 km).

Calamosche je malý a udivujúci raj. Táto zátoka sa nachádza medzi krásnou prírodnou rezerváciou Vendicari a historickou dedinkou Noto (UNESCO). Na dosiahnutie tejto krásnej pláže prejdete takmer 1 kilometer cez divokú prírodu až sa dostanete na pláž, ktorá ponúka jedinečný zážitok a ponorenie sa do kryštálovo modrej vody.

Noto je známy pre svoje krásne barokové staré centrum mesta, ktoré je súčasťou pamiatok UNESCO. Od hotela autom cca. 32 min. (37,0 km).

Katedrála Syrakúz. Foto: www.sicily.co.uk

Grécke divadlo je súčasťou Archeologického parku Neapolis a je považované za najväčšie divadlo antického sveta. Grécke divadlo sa vyznačuje čarovným miestom obklopeným impozantnou prirodzenou vegetáciou. Divadlo bolo postavené v roku 470 pred naším letopočtom a mohlo usadiť až 15.000 divákov. Od hotela autom cca. 1 h 25 min. (118 km).

Ako si rezervovať pobyt?
  • pobyt si zakúpite kliknutím na zelenú šípku "Kúpiť" a vyberte si variant pobytu
  • po úhrade Vám bude kupón automaticky doručený
  • rezervácia a overenie voľných termínov iba na tejto stránke
  • pri rezervácii uveďte číslo a kód kupónu

Titulná fotografia: www.sicily.co.uk
259 €
320 €

Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
259 €
320 €

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

45
25
26
53