Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Vydajte sa do historického Krakova za nádhernými pamiatkami s ubytovaním a raňajkami v hoteli Petrus*** kúsok od centra mesta.

22
Popis ponuky

Mesto kráľov, ako sa príznačne nazýva Krakov, je jeden z najkrajších architektonických skvostov v Európe. Ak ste ho ešte nenavštívili, alebo mate v pláne si návštevu zopakovať, ponúkame vám ubytovanie v hoteli Petrus.

Hotel sa nachádza uprostred rekreačnej oblasti Twardowski Rocks Park, iba 1,5 km od kráľovského hradu Wawel a samotného centra mesta. Kombinácia komfortu, domácej atmosféry, vynikajúcej kuchyne a profesionálnych služieb vám zabezpečí krásny výlet do kráľovského mesta Krakov.

K dispozícii je 27 komfortne zariadených izieb. Každá z nich je vybavená vlastným sociálnym zariadením, telefónom a televízorom. Je tiež možné dodať žehličku, žehliacu dosku, sušič vlasov alebo aj postieľku pre najmenších hostí. V útulnej reštaurácii ochutnáte poľskú a medzinárodnú kuchyňu.

Hotel je kompletne nefajčiarsky a Wi-Fi pripojenie na internet môžete využívať celoplošne. Počas pobytu je vám k dispozícii aj menší salónik s krbom.

Na požiadanie vám v hoteli zabezpečia okružné jazdy do Krakova a exkurzie do mnohých zaujímavých miest v okolí: Wieliczka (soľná baňa), Ojców (skalná krajina), Osvienčim (Auschwitz) či Zakopane ("zimné hlavné mesto Poľska").

Hotel sa nachádza v blízkosti chránenej oblasti Jurajski Park a je vzdialený 8,9 km od diaľnice A4, ktorá vedie na medzinárodné letisko Balice.

Kráľovský hrad Wawel je symbolom samotného Poľska a od roku 1320 na tomto mieste začali korunovať poľských kráľov. Miestni vám radi porozprávajú príbeh o drakovi, ktorý sa udomácnil za jeho hradbami. Plyšových zelených dráčikov tu predávajú na každom kroku. Hrad Wawel si pochvaľujú azda všetci, ktorí ho už videli.

Jedno z najkrajších európskych námestí je Rynek Główny - najväčšie stredoveké trhovisko v Poľsku a celej strednej Európe. Dodnes ostalo najdôležitejším uzlom Starého mesta.

Mariánsky kostol je po Wawelskej katedrále druhým najvýznamnejším kostolom Krakova. Ide o dvojvežový gotický šperk z roku 1223. Červenou tehlovou fasádou pripomína skôr kostoly zo Škandinávie. Skutočným pokladom je však jeho neskorogotický oltár pripomínajúci vrcholné práce z dielne Majstra Pavla z Levoče.

Krakov ako zázrakom zostal počas druhej svetovej vojny nedotknutý, a takisto sa na ňom výrazne nepodpísal ani komunistický režim. Preto sa tu aj v súčasnosti nachádza vyše 6-tisíc historických objektov. Množstvo zelene v meste, ktorá neustúpila výstavbe, ďalej centrum, ktoré je zapísané na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO či samotní Krakovčania dokázali vyčarovať vo veľkomeste neopakovateľnú atmosféru...

www.hotelpetrus.pl
94 €
121 €

Vyprší
11.12.2017
Kúpené
58x
Poskytuje
Tagy
Prejsť na ponuku
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
94 €
121 €

Vyprší
11.12.2017
Kúpené
58x
Poskytuje
Tagy
Prejsť na ponuku
Zdielať ponuku

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

52
Práve prezerá 42 ľudí
44
55
Práve prezerá 46 ľudí
56
Práve prezerá 50 ľudí