Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Objavte krásy kráľovského mesta Krakov, ktoré je zapísané v UNESCO. Pobyt s raňajkami v hoteli Start** blízko centra Krakova.

58
Popis ponuky

Hotel so skromným vybavením a zariadením, zato však za lacný peniaz a s výhodnou polohou v Krakove. Ľahká dostupnosť autom či zastávka električky pri hoteli, s ktorou sa pohodlne a rýchlo dostanete do centra mesta...

Hotel Štart** sa nachádza v krátkej vzdialenosti od historického centra Krakova či hradu Wawel a len 2 km od svätyne Božej lásky v Lagiewniki. Priamo pri hoteli nájdete tiež obchod Tesco, otvorený 24 hodín. Domáci miláčikovia sú v hoteli vítaní. Všetky izby boli vymaľované v roku 2015 a sú okrem postelí vybavené kúpeľňou, stolom a stoličkami.

Napriek tomu, že Krakov je pulzujúce mesto, necítiť v ňom taký stres a uponáhľanú dobu. So ZľavaDňa si vo dvojici môžete počas troch dní vychutnať krásy tohto historického mesta.

Jedno z najkrajších európskych námestí je Rynek Główny. Je najväčším stredovekým trhoviskom v Poľsku a celej strednej Európe. Doposiaľ ostalo najdôležitejším uzlom Starého mesta.

Kráľovský hrad Wawel je symbolom samotného Poľska a od roku 1320 na tomto mieste začali korunovať poľských kráľov. Miestni Vám určite radi porozprávajú príbeh o drakovi, ktorý sa udomácnil za jeho hradbami. Plyšových zelených dráčikov tu predávajú na každom kroku.

Mariánsky kostol je po Wawelskej katedrále druhý najvýznamnejší kostol Krakova. Ide o dvojvežový gotický šperk z roku 1223. Červenou tehlovou fasádou pripomína skôr kostoly zo Škandinávie. Skutočným pokladom je však jeho neskorogotický oltár pripomínajúci vrcholné práce z dielne Majstra Pavla z Levoče.

Krakov zostal ako zázrakom počas druhej svetovej vojny neporušený a tak isto sa na ňom výrazne nepodpísal ani komunistický režim. Preto sa tu doposiaľ nachádza vyše 6 tisíc historických objektov. Množstvo zelene v meste, ktorá neustúpila výstavbe, centrum, ktoré je zapísané na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, či samotní Krakovčania dokázali vyčarovať z veľkomesta neopakovateľnú atmosféru malého mesta na okraji provincie.

www.hotelstart.com.pl
50 €
118 €

Kúpené
84x
Poskytuje
Tagy
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
50 €
118 €

Kúpené
84x
Poskytuje
Tagy

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

45
40
41
38