Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Objavte krásy kráľovského mesta Krakov, ktoré je zapísané v UNESCO. Pobyt s raňajkami v hoteli Start** blízko centra Krakova.

58
Popis ponuky

Hotel so skromným vybavením a zariadením, zato však za lacný peniaz a s výhodnou polohou v Krakove. Ľahká dostupnosť autom či zastávka električky pri hoteli, s ktorou sa pohodlne a rýchlo dostanete do centra mesta...

Hotel Štart** sa nachádza v krátkej vzdialenosti od historického centra Krakova či hradu Wawel a len 2 km od svätyne Božej lásky v Lagiewniki. Priamo pri hoteli nájdete tiež obchod Tesco, otvorený 24 hodín. Domáci miláčikovia sú v hoteli vítaní. Všetky izby boli vymaľované v roku 2015 a sú okrem postelí vybavené kúpeľňou, stolom a stoličkami.

Napriek tomu, že Krakov je pulzujúce mesto, necítiť v ňom taký stres a uponáhľanú dobu. So ZľavaDňa si vo dvojici môžete počas troch dní vychutnať krásy tohto historického mesta.

Jedno z najkrajších európskych námestí je Rynek Główny. Je najväčším stredovekým trhoviskom v Poľsku a celej strednej Európe. Doposiaľ ostalo najdôležitejším uzlom Starého mesta.

Kráľovský hrad Wawel je symbolom samotného Poľska a od roku 1320 na tomto mieste začali korunovať poľských kráľov. Miestni Vám určite radi porozprávajú príbeh o drakovi, ktorý sa udomácnil za jeho hradbami. Plyšových zelených dráčikov tu predávajú na každom kroku.

Mariánsky kostol je po Wawelskej katedrále druhý najvýznamnejší kostol Krakova. Ide o dvojvežový gotický šperk z roku 1223. Červenou tehlovou fasádou pripomína skôr kostoly zo Škandinávie. Skutočným pokladom je však jeho neskorogotický oltár pripomínajúci vrcholné práce z dielne Majstra Pavla z Levoče.

Krakov zostal ako zázrakom počas druhej svetovej vojny neporušený a tak isto sa na ňom výrazne nepodpísal ani komunistický režim. Preto sa tu doposiaľ nachádza vyše 6 tisíc historických objektov. Množstvo zelene v meste, ktorá neustúpila výstavbe, centrum, ktoré je zapísané na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, či samotní Krakovčania dokázali vyčarovať z veľkomesta neopakovateľnú atmosféru malého mesta na okraji provincie.

www.hotelstart.com.pl
50 €
118 €

Vyprší
19.10.2017
Kúpené
83x
Poskytuje
Tagy
Prejsť na ponuku
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
50 €
118 €

Vyprší
19.10.2017
Kúpené
83x
Poskytuje
Tagy
Prejsť na ponuku
Zdielať ponuku

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

35
41
Práve prezerá 38 ľudí
56
Práve prezerá 37 ľudí
44