Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Pastva pre milovníkov historickej architektúry a nádhernej v Banskej Štiavnici. Pobyt priamo v centre mesta v penzióne Cosmopolitan.

46
Popis ponuky

Pastva pre milovníkov historickej architektúry, nádhernej prírody i dokonalej pohody v historickej Banskej Štiavnici. Romantické pobyty s nádychom histórie v štýlových penziónoch Cosmopolitan I. alebo Cosmopolitan II.

Je situovaný v širšom centre mesta Banská Štiavnica v rekonštruovanej budove z 19. storočia. Budova bola v minulosti známa ako Erdossov dom alebo aj "Šusterajch". Dnes penzión pozostáva z dvoch častí - ubytovacej s 13 izbami pre hostí (dvoj-, troj- a štvorlôžkové) a reštauračno-bowlingovej časti. Mnohé z izieb nesú meno známych osobností slávnej Baníckej akadémie. Dobový nábytok vtiahne návštevníkov do čias dávno minulých, no prinášajúcich slávu mestu i továrni.

Reštaurácia Cosmopolitan ponúka výber z domácej i zahraničnej kuchyne. Medzinárodný team kuchárov pre vás pripraví jedlá chutné a vždy z čerstvých surovín doplnené lahodnými dezertami, ktoré pečú priamo v reštaurácii.

V kaviarni alebo bare si môžete posedieť, zabaviť sa či pracovne sa stretnúť s kolegami, pochutnať si na malých barových jedlách, pive alebo vynikajúcich miešaných drinkoch.

 • Parkovanie na vlastnom uzatvorenom parkovisku 50 m od penziónu
 • Free wifi
 • Bowling priamo v penzióne (dve bowlingové dráhy)
 • Reštaurácia otvorená denne
 • Bar a kaviareň

Dom bol postavený v 16. storočí a v jeho prízemí sa nachádza vchod do banskej štôlne. Bol citlivo zrekonštruovaný tak, aby sa zachovala jeho pôvodná dispozícia a moderné požiadavky doby sa prispôsobili vzácnosti interiéru. Návštevníci tak môžu obdivovať krásne stropy, klenby či schodisko. Penzión okrem ubytovania ponúka aj malú konferenčnú miestnosť vhodnú i na rodinné či firemné stretnutia, vínnu pivnicu priamo v banskej štôlni, ale aj príjemné wellness vybavené saunou, jacuzzi a vonkajšou terasou.

Penzión Cosmopolitan II je situovaný priamo v historickom centre mesta Banská Štiavnica, priamo tam, kde sa kedysi začínalo slávne štiavnické korzo - vyvýšený chodník lokálne pomenovaný "trotuár". Z okien penziónu Cosmopolitan II, ktorý bol kedysi Tindlovým domom, sa jeho obyvatelia mohli každú nedeľu kochať dámami a pánmi honosne vyobliekanými a predvádzajúcimi takto svoje rodiny.

Vínna pivnica využíva priestory bývalej banskej šachty, ktorej prvá časť je prispôsobená posedeniu i skladovaniu vína. Jej druhá časť je expozičná a príležitostne sa využíva na výstavu umeleckých diel, avšak jej hlavnou úlohou je ukážka dobového spôsobu dobýjania rudy.

Vínna pivnica v sebe ukrýva unikátne bulharské vína Terra Tangra ako aj vysoko-hodnotené vína z malých vinárstiev, ktorých filozofiou nie je masová produkcia, ale dodržiavanie prísnych tradičných metód výroby vína, a tak dosahovanie vysokej kvality. V pivnici ponúkajú aj výnimočné sekty firmy Hacaj, ktoré sú ako jediné v našej krajine vyrábané metódou z oblasti Champagne.

V pivnici sa pravidelne organizujú ochutnávky vín, ale každý hosť si môže denne posedieť v jej príjemnom prostredí či iba zakúpiť víno lahodiace jeho vkusu.

Malé hotelové wellness je umiestnené na druhom poschodí a je prepojené s dvojpodlažnou terasou. Ponúka nasledovné služby:

 • sauna
 • jacuzzi
 • masáže

 • Parkovanie na verejnom stráženom parkovisku 150 m od penziónu
 • Free wifi v konferenčnej miestnosti
 • Wellness
 • Vínna pivnica

Je situovaný v širšom centre mesta Banská Štiavnica v rekonštruovanej budove z 19. storočia. Pôvodne budova slúžila ako továreň na výrobu a opravu obuvi. V minulosti bola známa ako Erdossov dom alebo aj "Šusterajch". Dnes penzión pozostáva z dvoch častí - ubytovacej s 13 izbami pre hostí (dvoj-, troj- a štvorlôžkové) a reštauračno-bowlingovej časti.

Mnohé z izieb nesú meno známych osobností slávnej Baníckej akadémie. Dobový nábytok vtiahne návštevníkov do čias dávno minulých, no prinášajúcich slávu mestu i továrni.

 • Parkovanie na vlastnom uzatvorenom parkovisku 50 m od penziónu
 • Free wifi
 • Bowling priamo v penzióne, dve bowlingové dráhy
 • Reštaurácia otvorená denne
 • Bar a kaviareň

Reštaurácia Cosmopolitan III Štiavnické Bane ponúka výber z ľahkej domácej kuchyne. Medzinárodný team kuchárov pre vás pripraví jedlá chutné a vždy z čerstvých surovín doplnené lahodnými dezertami.

Vnútorná reštaurácia má kapacitu do 30 osôb, vhodná aj na rodinné oslavy, svadby či firemné stretnutia. Táto kapacita sa rozširuje i o využitie priestorov terasy pre účely reštaurácie.

Penzión Cosmopolitan III ponúka svojím hosťom množstvo príležitostí, ako oddychovať priamo v lone prírody.

Neoddeliteľnou súčasťou penziónu je aj požičovňa vodných bicyklov a tichá súkromná pláž. Čistá a svieža voda štiavnického tajchu Windšachta má priaznivé zdravotné účinky pri problémoch pohybového aparátu.

Okrem toho penzión má k dispozícii k prenájmu neďaleké multifunkčné ihrisko pre tennis, nohejbal, futbal, volejbal.

Okolie Štiavnických vrchov ponúka návšteveníkom mnoho turistických zaujímavých trás, ktorým vás môžu sprevádzať vopred objednaní sprievodcovia alebo si túlanie sa nimi vychutnáte sami iba podľa mapy.

Písomná história mesta Banská Štiavnica siaha do roku 1075 a jej centrum patrí do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.
84 €
157 €

Kúpené
143x
Poskytuje
Tagy
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
84 €
157 €

Kúpené
143x
Poskytuje
Tagy

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

60
37
Práve prezerá 42 ľudí
27
Práve prezerá 41 ľudí
37
Práve prezerá 42 ľudí