Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Neobmedzený vstup do wellness a polpenzia pre dvoch v Hoteli Kempa*** priamo pri lyžiarskom svahu.

30
Popis ponuky

Bývajte v najvýchodnejšie položenom hoteli v Českej republike a spoznávajte krásy tešínskych Beskýd. Srdečná atmosféra, luxusné wellness centrum, štýlové izby, výborná kuchyňa, slnečná reštaurácia - všetko s prekrásnym výhľadom v hoteli Kempa*** obklopenom kilometrami turistických a cyklotrás v bezprostrednej blízkosti poľských i slovenských hraníc.

Hotel Kempa *** v obci Bukovec je zasadený do malebného údolia medzi dva vrcholy: Gírová z juhu a Bahenec na severnej strane. Leží len 5 km od slovenských a 0,5 km od poľských hraníc a predstavuje tak perfektnú základňu pre výlety za krásami Česka i zahraničia.

Trojhviezdičkový hotel ponúka ubytovanie v komfortných dvojlôžkových izbách s možnosťou prístelky. Všetky izby sú štandardne vybavené samostatnou kúpeľňou s WC a sprchovým kútom alebo vaňou, fénom, nábytkom z masívneho dreva, LCD TV, minibarom a trezorom. Ku každej izbe tiež patrí vlastný balkón s výhľadom na beskydskú prírodu.

V celom hotelovom komplexe je k dispozícii zdarma Wi-Fi pripojenie k internetu a na každej izbe aj pevné internetové pripojenie. Ubytovaní hostia si môžu bezplatne požičať notebooky, poprípade si môžu zatelefonovať do všetkých sietí v rámci ČR.

Hotelové wellness ponúka vnútorný relaxačný bazén, whirlpool, masáže, soľnú jaskyňu a saunu. Oceníte elegantný, štýlový luxusný svet, v ktorom sa vaše telo i duša ocitnú v dokonalom v súlade.

V priestrannej saunovej kabíne zo svetlého dreva môže pohodlne oddychovať 2 až 7 osôb. Pri saune je k dispozícii ľadová sprcha pre ochladenie.

Relaxačná časť potom ponúka jedinečné miesto, kde zabudnete na všednosti vo vyhrievanom bazéne v tvare ležatej osmičky, s detskou a plaveckou časťou, ktorý je navyše efektne podvodne osvietený a vytvára tak romantickú atmosféru. V plaveckej časti je vodný chrlič a bublinková lavica.

Nájdete tu obľúbenú a zdraviu veľmi prospešnú soľnú jaskyňu, ktorá dokáže nahradiť svojimi účinkami aj pobyt pri mori.

Súčasťou hotela je príjemná reštaurácia s barom, krbom a detským kútikom. Veľmi pekné posedenie je v zimnej záhrade s prekrásnym výhľadom na panorámu hôr. Reštaurácia ponúka široký výber alkoholických i nealkoholických nápojov, miešaných drinkov a kvalitného vína z Moravy.

Skiareál Kempaland

Areál Kempaland Bukovec je zábavný areál voľnočasových aktivít v najvýchodnejšej obci Českej republiky. V zimnom období tu na severnom svahu vrchu Kempa (571 m n. m.) nájdete lyžiarsku zjazdovku s dĺžkou 650 m. Areál je vhodný ako pre rodiny s deťmi, začiatočníkov aj pokročilých, tak aj pre náročnejších a skúsenejších lyžiarov.

Skiareál ZŁoty Gruň

Lyžiarske stredisko Istebna - Zlatý Grúň (Istebna - Złoty Groń) sa radí medzi najmodernejšie rodinné strediská v sliezskych Beskydách. Nachádza sa v blízkosti centra obce Istebna a využíva špecifickú mikroklímu oblasti, vďaka ktorej sa sneh na svahoch strediska udrží od novembra až do mája.

Milovníci zimných športov majú na Zlatom Grúni k dispozícii široké zjazdovky, pravidelne upravované, zasnežované a osvetlené. Na vrchol zjazdoviek jazdí expresná 6-sedačka švajčiarskej firmy BMF s dĺžkou 800 metrov a prevýšením 69 metrov. Lyžiari majú k dispozícii aj menší lyžiarsky vlek dlhý 290 metrov.

Gorolie je nádherná kopcovitá krajina, nachádzajúca sa v najvýchodnejšej časti tešínskych Beskýd. Ak sa vydáte akýmkoľvek smerom, zistíte, že z nej vybočuje rad cyklotrás a turistických ciest, ktoré vás prevedú okolitou krajinou a vyvedú vás na tunajšie vrcholy. Chodníky, ako cyklo, tak turistické, sú dobre značené a z mnohých miest sa dá kochať krásnym výhľadom.

Trojmedzie

Blízko obce Hrčava nájdeme miesto, kde sa stretávajú hranice troch štátov, tzv. Trojmedzie. Miesto je výnimočné tým, že z vrcholu asi 606 m n. m. je vidieť panorámu krajiny 3 štátov: Českej, Slovenskej a Poľskej republiky.

V Hrčave nájdete taktiež malé dedinské múzeum, drevený kostolík sv. Cyrila a Metoda z roku 1936 a Lurdskú jaskyňu s prameňom. V lokalite zvanej Za Vrškom stoja tri symbolické žulové monolity s výškou 210 cm, v blízkosti je kryté odpočívadlo. Každoročne sa na tomto mieste pripomína Deň Zeme.

Gírová

Najvyšší vrch Slovenských Beskýd (839,9 m) na území Slovenskej republiky v Jablunkovskom Medzihorí, 6 km juhovýchodne od Jablunkova. Z diaľky pripomína svojím kužeľovitým tvarom sopku, na severozápadnom úbočí je lyžiarsky vlek, na južnom úbočí je turistická chata postavená v roku 1932 s občerstvením. Na jej severnom úpätí sa nachádza niekoľko pseudokrasových neprístupných jaskyniek.

Najvýchodnejší bod Česka

K najvýchodnejšiemu bodu vedie 500 m dlhý náučný chodník. Na celej trase chodníka je celkom sedem informačných panelov s množstvom zaujímavých vecí z histórie obce, o prírode a spôsobe života miestnych horalov (Gorol) na česko-poľsko-slovenskom pohraničí. Trasa vedie príjemným prostredím okolo prírodnej rezervácie Bukovec-Olecko, ktorá je tvorená rašelinnými lúkami s výskytom vzácnych rastlín.

Vidieť sa oplatí aj dochovanú starodávnu drevenú horalskú (gorolskú) stavbu Kurlok v susednej obci, odporúčame aj celodenný výlet do kráľovského Krakova (120 km) a nádherných soľných baní vo Wieličke.
154 €
220 €

Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
154 €
220 €

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

38
21
46
50