Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

5 liečivých dní v Hoteli Granit Piešťany*** - kúpeľný ústav F.E.Scherera s plnou penziou.

21
Popis ponuky

Na juhozápade Slovenska, v malebnom údolí rieky Váh, leží svetoznáme kúpeľné mesto Piešťany. Kvalitou prírodných liečebných zdrojov a úrovňou zdravotníckych služieb patrí Hotel Granit Piešťany - kúpeľný ústav F. E. Scherera k popredným protireumatickým kúpeľom v Európe.

Samotný Kúpeľný ústav F. E. Scherera Piešťany je najvýznamnejšie kúpeľné zariadenie na pravobrežnej – mestskej strane Váhu a nachádza sa priamo v srdci mesta Piešťany v uzavretom areáli, ktorý sa rozkladá na ploche dvoch hektárov. Vlastné parkové prostredie zabezpečuje hosťom Kúpeľného ústavu Piešťany tiché a intímne prostredie, ideálne pre oddych a regeneráciu.

Hotel Granit Piešťany - kúpeľný ústav F. E. Scherera vám ponúka možnosť ubytovania v jedno- a dvojlôžkových izbách s maximálnou kapacitou 149 lôžok, ktoré sú vybavené samostatnou kúpeľňou a WC, rádiom, TV SAT a chladničkou.

V rámci pobytu máte k dispozícii vnútorný bazén na neobmedzené používanie, rovnako ako aj posilňovňu.

Hotel Granit Piešťany - kúpeľný ústav F. E. Scherera poskytuje aj liečbu všetkých foriem zápalových a degeneratívnych reumatických chorôb, funkčné poruchy chrbtice, poúrazové stavy a stavy po ortopedických operáciach. Okrem samotnej liečby uvedených ochorení sa Kúpeľný ústav Piešťany venuje aj prevencii a regenerácii a všetky kúpeľno-liečebné procedúry je možné absolvovať aj ambulantne.

V cene pobytu máte vstupnú prehliadku u lekára, ktorý vám vytvorí liečebný program šitý na mieru. Bude pozostávať z 8 procedúr. Zoznam všetkých procedúr si môžete pozrieť TU.

Súčasťou ponuky je aj stravovanie. Riadi sa najmodernejšími dietetickými zásadami, rešpektuje požiadavky i zdravotný stav hostí. V cene máte plnú penziu, ktorá pozostáva z bufetových raňajok, obedov s výberom z dvoch jedál + šalátového baru a večerí s výberom z dvoch jedál. Na občerstvenie je k dispozícii denný bar.

Prečítajte si knihu, ktorú už dlho odkladáte, zahrajte si biliard, na klavíri či zacvičte si v telocvični.

Piešťany

Piešťany so svojím okolím patria k najteplejším miestam Slovenska s najväčším počtom slnečných dní, poloha a klíma ich predurčujú k tráveniu príjemnej dovolenky počas celého roka. Nachádzajú sa tu krásne parky, kúpeľný ostrov, jazerá (Striebornica, Sĺňava), v blízkosti zrúcaniny hradov Beckov, Tematín, Čachtice, archeologická lokalita Kostolec (v dedinke Ducové), ZOO farma Nový Zéland (Modrová), Park miniatúr v Podolí a mnoho ďalších.

Hrady a zámky

Medzi najväčšie bohatstvá Slovenska patria hrady, zámky, kaštiele a hradné zrúcaniny. Slovensko sa zaraďuje medzi krajiny s najvyšším množstvomhradných týchto kultúrno-historických pokladov. V okolí Piešťan sa nachádzajú štyri hradné zrúcaniny, tri hrady so sprístupnenými expozíciami a jeden zámok.

Tematín

Hrad je od Piešťan vzdialený približne 25 km a zrúcanina je viditeľná aj z Piešťan. Objekt vznikol v 2. polovici 13. storočia ako jeden zo strážnych hradov nad cestou vedúcou údolím Váhu. Hradnému areálu dominuje ranogotická hranolová veža a hradný palác.

Beckov

Hrad bol postavený na prelome 12. a 13. storočia na 70 metrov vysokom brale. To mu zabezpečovalo kontrolnu nad okolím. V roku 1727 hrad zachvátil požiar a postupne začal upadať. Zrúcanina hradu je vzdialená od Piešťan asi 26 km.

Čachtický hrad

História hradu sa začala písať v 13. storočí. Táto kultúrno-historická pamiatka je najčastejšie spájaná s grófkou Alžbetou Báthoryovou.

Múzeá

Obľube sa tešia aj múzeá. Balneologické múzeum bolo založené v roku 1928 pod názvom Piešťanské múzeum a podáva svedectvo o archeológii mesta, národopise regiónu. Zaujímavé exponáty ponúka aj Vojenské historické múzeum a Etnografické múzeum v Krakovanoch, ktoré sa nachádzajú len 5 km od Piešťan.

Prírodné zaujímavosti

Piešťanský región je plný prírodných zaujímavostí. Známy je chránený areál Sĺňava, svojou faunou a flórou je zaujímavý celý Kúpeľný Ostrov s krásou tamojších parkov. Najväčším a najstarším parkom je Sad Andreja Kmeťa. Na kúpeľnom ostrove je Kúpeľný park. Neďaleko mesta v katastrálnom území obce Banka je lesopark Červená veža.
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

35
Práve prezerá 37 ľudí
16
Práve prezerá 37 ľudí
42
36