Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Pobyt priamo na brehu Štrbského Plesa v hoteli Solisko**** s neobmedzeným wellness.

13
Popis ponuky

V samom srdci Vysokých Tatier, v najvyššie položenej tatranskej osade Štrbské Pleso a priamo na brehu Štrbského plesa v nadmorskej výške 1351 m nájdete hotel Solisko****. Svojou polohou, históriou a ponukou služieb patrí k vyhľadávaným miestam pre oddych a liečenie.

Už koncom 19. storočia vyrástla pri Štrbskom plese vila Augusta s 38 izbami slúžila ako letovisko cisárskeho dvora. Neskôr bola premenovaná na Jiskru a po roku 1945 s úpravou fasády bola premenovaná na Solisko – v tom čase slúžiacu už ako detskú liečebňu. V 1994 bola liečebňa zbúraná a do troch rokov vyrástla nová liečebňa Solisko už s jednoduchšími tvarmi. Od roku 2011 s vnútornými úpravami ponúka svoje služby ako hotel Solisko**** s orientáciou na rodiny s deťmi a vlastne na všetkým, kto má rád Tatry na dosah ruky.

Poloha hotela poskytuje možnosť oddychu aj aktívneho ako v lete tak aj v zimnom období. Je to miesto ideálne pre jednoduché túry, cyklistické výlety a prechádzky ale tiež je to veľmi dobrá základňa pre náročné vysokohorské výstupy. Zimná krajina zas láka dokonalými bežeckými traťami, ktoré začínajú už na prahu vstupu do hotela. Zjazdové lyžovanie konské záprahy, snežné skútre, to všetko v stredisku vzdialenom nie viac ako 10 min.od hotela. Nie príliš ďaleko na odvoz a nie príliš blízko aby rušilo ticho pri relaxe.

Kapacita hotela je 28 izieb a 56 pevných lôžok, z toho 17 izieb má výhľad priamo na Štrbské pleso. Izby prvého poschodia majú k dispozícii balkón, izby na 2. poschodí sú priestrannejšie a s možnosťou prístelky. Na 2. poschodí sú k dispozícii štandardné a rodinné izby – 2 samostatné štandardne vybavené izby medzi sebou prepojené. 3. poschodie je vybavené izbami typu DeLuxe.Kráľovský apartmán s dvoma oddelenými izbami a bezbariérová izba sa nachádzajú na 1. poschodí.

Ubytovaní budete v štandardnej izbe s výhľadom na jazero. V izbe sa nachádza manželská posteľ, LCD TV so samostatným ovládačom, satelitné programy, sejf, mini – bar, kombinovaná kúpeľňa so sprchou, fén, Wi-Fi, prípadne je možné si vyžiadať detskú postieľku.

Raňajky sú podávané v čase od 7.00 – 10.30 hod. formou švédskych stolov. Obsahujú teplé a studené jedlá, nárezy syrov a salám, čerstvé – doma dopekané pečivo a sladké koláče, výber musli a cereálií, čerstvé ovocie a zeleninu, jogurty, paštéty, nátierky, džemy, džúsy, kávu a čaj. Za príplatok je možné doobjednať si polievky a panini. Na základe objednávky, vám môže izbová služba priniesť raňajky do postele.

Pod vedením šéfkuchára Martina Kurhajca ponúka reštaurácia Al Lago jedlá tradičnej mediteriánskej kuchyne s výberom slovenských špecialít. Dôraz je kladený hlavne na čerstvé a pôvodné suroviny, a preto si jedlá zachovávajú tú správnu pôvodnú chuť.

Pizza je robená z talianskej múky Caputo, steaky sú pripravované z odležanej argentínskej sviečkovice a polievka Demikát zahusťovaná vodou z halušiek. Pri príprave jedál nepoužívajú umelé dochucovadlá a múku na zahusťovanie.

Pre vegetariánov je k dispozícii široký výber jedál, práve tak ako aj bezlepkové cestoviny a pizza pre celiatikov.

Súčasťou reštaurácie je aj detský kútik, ktorý svojou prepojenosťou s reštauráciou ponúka rodičom možnosť pokojného stravovania sa v spoločnosti detí.

Letná terasa ponúka možnosť oddýchnuť si pri dobrom nápoji či jedle priamo na otvorenom priestore a čerstvom vzduchu.

Na večerné posedenie je určený salónik s výberom koňakov a cigár v príjemnom kreslovom posedení.

Vo wellness zóne hotela Solisko**** nájdete fínsku, infra a parnú saunu, ochladzovací bazén, vodný masážny kúpeľ nôh, strikové sprchy, vírivú vaňu, oddychovú zónu a Fitness centrum. Vstup do týchto priestorov je pre ubytovaných hostí možný v čase od 15.00 – 21.00 hod.

Súkromná vírivá vaňa pod hviezdnou oblohou je miestom pre romantický kúpeľ vo dvojici s občerstvením.

V prípade záujmu sú k dispozícii aj masáže podľa výberu. Je možné zabezpečiť tiež kozmetickékadernícke služby.

Vysoké Tatry ponúkajú vyše 600 km značených turistických chodníkov, ktoré návštevníkom umožňujú spoznávať tie najkrajšie miesta s fascinujúcou flórou a faunou našich veľhôr. Vaše kroky môžete zamieriť nie len do nádherných glaciálnych dolín, na horské chaty, k brehom tatranských plies s krištáľovo čistou vodou, ale rovnako tak aj na vysokohorské sedlá a tatranské vrcholy s magickými výhľadmi.

Štrbské pleso

  • najtypickejšie morénové jazero (pleso) vo vysokých Tatrách
  • nachádza sa v nadmorskej výške 1346 m n.m.
  • spája Furkotskú a Mlynickú dolinu
  • má rozlohu 19.76ha, maximálnu hĺbku 20m, šírku 600m a dĺžku 640m
  • v lete možnosť člnkovania na plese s tradíciou 120 rokov
  • okolo plesa vedie náučný chodník prístupný celoročne

Stredisko

  • cca 1,5 km priamo od hotela Solisko****
  • V lete možnosť vyviezť sa lanovkou do výšky až 1840 m n.m.
  • Pešie túry so všetkými stupňami obtiažnosti

Turistika

Naplňte si pľúca čerstvým tatranským vzduchom a doplňte si energiu do každej bunky svojho tela. Vyberte sa pešo po turistických chodníkoch a Vysoké Tatry vám odhalia svoje tajomstvá. Nechajte sa unášať jedinečnou atmosférou a nádhernými výhľadmi. Vysoké Tatry ponúkajú množstvo trás na objavovanie v každom ročnom období.

Važecká jaskyňa

V roku 1968 bola jaskyňa vyhlásená za chránený prírodný výtvor. Sprístupnených je 230 m pohodlnou prehliadkovou trasou. Podzemné priestory vznikli erozívnou a korozívnou činnosťou vôd Bieleho Váhu, preto majú priestory jaskyne tvar nízkych priestranných sál, sčasti vyplnených riečnymi nánosmi. Nájdeme tu zátišia bohato zdobené sintrovými nátekmi a mladými kvapľami rôznych tvarov a farieb. Medzi najpozoruhodnejšie patrí 2 m vysoký a 80 cm široký kvapľový stĺp či Biele záclony v Húskovej sieni, Koralové jazierko v Jazierkovej sieni, Galéria a Zbojnícka komora. V riečnych usadeninách sa zachovali kosti medveďa jaskynného (Ursus speleus).

Gerlachovský štít

Najvyšší vrch a jeden z najmohutnejších masívov Tatier, Slovenska aj celých Karpát. Gerlachovský štít (2 654 m n. m.) je pre svoju výšku, dostupnosť a krásnu horskú scenériu jedným z najnavštevovanejších vrcholov. Výstup na Gerlachovský štít je povolený len so sprievodom horského vodcu. Najpopulárnejší turistický výstup je zo Sliezskeho domu cez Velickú próbu.

Starý Smokovec - Hrebienok

Najstaršia tatranská osada a jedno z najvýznamnejších centier cestovného ruchu v Tatrách. Na Hrebienok sa z neho dá najpohodlnejšie dostať asfaltovou cestou, pozdĺž ktorej vedie pozemná lanovka.

Morskie Oko v Poľsku

Morskie Oko je najväčšie a najnavštevovanejšie tatranské jazero. Vedie z neho trasa na Rysy - najvyšší vrch Poľska (2 499 m. n m.). Ide o pomerne náročnú, no napriek tomu obľúbenú trasu.

Poprad

Vďaka svojej polohe ho prezývajú aj "vstupnou bránou do Vysokých Tatier". Medzi jeho najvýznamnejšie pamiatky patrí Kostol sv. Juraja s oltárom Majstra Pavla z Levoče. V historickom centre je najvýznamnejšou pamiatkou Kostol sv. Egídia.

Lomnický štít

Druhý najvyšší vrch Tatier (2 640 m n. m.). Na jeho vrchole je najvyššie položené observatórium na Slovensku, astronomické aj meteorologické pracoviská SHMÚ. Štít nie je prístupný po klasickom turistickom chodníku, ale dostanete sa naňho visutou lanovkou zo Skalnatého plesa.

Zakopané

Zakopané je jedným z najznámejších turistických miest v Poľsku. Za svoju popularitu vďačí rôznym atrakciám, ktoré ponúka svojim návštevníkom. V lete sú to náročné lezecké možnosti na strmých skalách Vysokých Tatier, ako aj nenáročné, prístupné pre každého.

Tatranský národný park

Najstarší a najviac navštevovaný národný park na Slovensku založený v roku 1949, v ktorom sa nachádza najvyšší štít Slovenska – Gerlachovský štít 2655 m n.m.Medzi najvýznamnejšie symboly Vysokých Tatier patria kamzík tatranský, svišť a orol skalný, no nájdete tu na rozdiel od Álp aj medveďa hnedého, vlka alebo rysa.

Možnosti na kúpanie

AquaCity Poprad - 13 termálnych a relaxačných bazénov, tobogany, moderné wellness.

Thermal park Vrbov - desať bazénov, z toho sú štyri detské. Teplota vody v bazénoch je od 26 - 38 °C.

Hrady a historické pamiatky

Hrad v Kežmarku, Spišský Hrad, hrad v Starej Ľubovni, kaštieľ Strážky, mestská pamiatková rezervácia Spišská Sobota, kostol sv. Juraja v Spišskej Sobote, Artikulárny Kostol v Kežmarku, historické centrum mesta Levoča s kostolom sv. Jakuba, unikátne pivničky na zemiaky v Liptovskej Tepličke, Geopark Neandertal v Gánovciach.

Múzeá

Podtatranské múzeum v Poprade a expozícia v Spišskej Sobote, múzeum TANAPu v Tatranskej Lomnici, Lyžiarske múzeum Tatranská Lomnica, Tatranská galéria v Poprade, Galéria Encián na Skalnatom plese, Múzeum Ždiarsky dom, kočiarové múzeum Pavla Baláža vo Veľkej Lomnici, Múzeum tatranskej kinematografie a fotografie v Starom Smokovci, Múzeum veteránov – Mlynica
109 €
125 €

Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
109 €
125 €

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

57
40
32
16