Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Oddýchnite si v malebnom prostredí Štiavnických vrchov v penzióne Antolský mlyn.

36
Popis ponuky

Penzión pripomínajúci rozprávkovú chalúpku vám pripomenie nielen históriu Banskej Štiavnice, ale aj Slovenska. Tento pobyt je nesmierne vhodný pre priateľov prírody a pre ľudí túžiacich po turistike či aktívnom spoznávaní okolia. Využite prírodu ako príjemnú kulisu alebo sa vydajte do jej náručia a spoznávajte ju.

Penzión stojí na mieste pôvodného mlyna, ktorý slúžil širokému okoliu. Prostredie poskytuje vhodné podmienky na rodinnú rekreáciu a rodinné, menšie spoločenské a firemné podujatia.Okolie ponúka široké možnosti oddychu, poznania, aktívneho pobytu pre turistov, priateľov prírody, záujemcom o históriu či športovcov.

​​

Ubytovaciu kapacitu penziónu tvorí 7 izieb a apartmán.

Každá izba je vybavená:

 • predsieňou
 • príslušenstvom so sprchovacím kútom
 • WC
 • Izby je možné doplniť prístelkou

Izby sú poskytované v štruktúre:
 • 2x bezbariérové dvojlôžkové izby
 • 4x dvojlôžkové izby
 • 1x dvojlôžková izba plus.

V penzióne Antolský Mlyn radi privítajú každé zvieratko. Preto vám nič nebráni vziať so sebou tiež svojho najlepšieho priateľa, ktorý si dosýta užije prírodu a čerstvý vzduch.

Parkovanie

Ubytovaní hostia môžu prednostne parkovať svoje vozidlá na určenom mieste na pozemku penziónu. Parkovisko je neplatené a nestrážené.

Občerstvenie a stravovanie je poskytované hosťom v reštaurácii na prízemí. Reštaurácia je otvorená bežne od 7.00 do 22.00 hod. a ponúka posedenie pre 25 hostí. Vo vstupnej hale je kaviarenské posedenie pre 8 hostí. V kuchyni pripravujú chutné stredoeurópske jedlá i niektoré typické národné špeciality. Z pestrého výberu teplých i studených nápojov ponúkajú okrem iného i vína z oblasti Veľkého Krtíša a pivo osvedčených slovenských i českých výrobcov.

Turistika

Prostredie Štiavnických vrchov poskytuje vynikajúce možnosti pre turistiku v každom ročnom období. Výnimočnosť oblasti spočíva v spojení atraktívnych historických miest s množstvom kultúrno-historických pamiatok situovaných na pozadí horskej a jazernej krajiny. Podmanivý sopečný reliéf dodáva územiu divoký neprístupný ráz.

Návštevníci sa môžu zoznámiť s najzaujímavejšími miestami oblasti prostredníctvom náučných chodníkov.

 • Náučný chodník ( NCH) Sitno
 • Okružný letný peší NCH s prírodovedným a kultúrnohistorickým zameraním v oblasti Sitna.
 • NCH po žile Terézia
 • Obojsmerný letný i zimný chodník s odbočkami, vlastivedné zameranie. Vychádza z Červenej studne a nad Klingerom sa stáča späť.
 • NCH Richňavské jazerá
 • Obojsmerný letný i zimný chodník s prírodovedným a historickým zameraním. Začína nad Hornou Rovňou a končí v sedle Peciny
 • NCH Kysihýbel
 • Okružný obojsmerný letný chodník s lesníckym, prírodovedným a historickým zameraním. Začína a končí pri arborétu Kysihýbel.
 • NCH Andreja Kmeťa
 • Okružný peší chodník s prírodovedným a kultúrno-historickým zameraním.
 • Začína pri PP Vyhniansky travertín a končí pri zastávke SAD ZŤS Vyhne.

Vodné nádrže (tajchy) v okolí Banskej Štiavnice

Atraktívnou súčasťou prírodného prostredia oblasti sú umelé nádrže – tajchy. Vznikli umelým prehradením dolín. Prvé vodné nádrže sa v banskoštiavnickom rudnom revíri začali stavať na začiatku 16. storočia a väčšina z nich vznikla v prvej polovici 18. storočia. Celkovo bolo vybudovaných 60 tajchov, dodnes sa zachovalo už len 20. Vodné nádrže predstavovali nevyhnutný zdroj na pohon banských zariadení a na úpravárske procesy. Dnes vodné nádrže blahodárne ovplyvňujú klimatické podmienky oblasti a vzrastá ich rekreačná funkcia.

Botanická záhrada v Banskej Štiavnici

Záhrada bola založená v rokoch 1838-9. Slúžila študentom lesníckej akadémie na štúdium botaniky. Najväčšími stromami sú mamutie sekvoje vysadené v r. 1877.

Arborétum v Kysihýbli

Arborétum leží 4 km na východ od centra Banskej Štiavnice pri ceste do Banského Studenca. Bolo založené v r. 1900 -1913. Arborétum obsahuje zbierku viac ako 260 druhov domácich a cudzokrajných druhov drevín severnej pologule.

Jazdenie na koňoch

Možnosť jazdenia na koňoch je vo Sv. Antone


V období mimo hlavnú turistickú sezónu pripravíme i rodinné oslavy, svadby, promócie či menšie spoločenské podujatia do 25 osôb.

Horská cyklistika

Rozmanitosť lesných ciest a chodníkov vytvára dobré podmienky pre horskú cyklistiku. Môžete si vybrať buď značené turistické chodníky, alebo iné neoznačené lesné cesty a cestičky. Použite techniku svojho biku na objavenie prírodných krás i technických zaujímavostí minulosti!
79 €
124 €

Kúpené
17x
Poskytuje
Tagy
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
79 €
124 €

Kúpené
17x
Poskytuje
Tagy

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

37
56
Práve prezerá 50 ľudí
49
Práve prezerá 40 ľudí
45
Práve prezerá 39 ľudí