Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Rumunsko a tajuplná Draculova Transylvánia. Netradičný zájazd dýchajúci históriou a tajomstvom.

20
Popis ponuky

1.deň:

odchod zo Slovenska v neskorých večerných hodinách.

2.deň:

v ranných hodinách príchod do soľnej bane Turda Salina, ktorá sa zaraďuje medzi najkrajšie turistické destinácie sveta a Business Inside ju dokonca vyhlásil za najkrajšie podzemné jazero na svete.

Neskôr sa presuniete do očarujúceho stredovekého mestečka Sighisoara. Nájdete tu údajne rodný dom Draculu – Vlada Tepeša, v ktorom je v súčasnosti reštaurácia. Prejdete sa dobovými ulicami, uvidíte hodinovú vežu, ktorá je dominantou mesta a budete mať možnosť vyjsť po 175 schodoch ku kostolu nad mestom, kde nájdete nielen školu, ale aj cintorín. Neskôr presun na ubytovanie. Nocľah.

3.deň:

po raňajkách navštívite kúpeľné mestečko Sinaia, kde kedysi prichádzala bohatá šľachta za zábavou už pred sto rokmi. Práve tu sa nachádza jeden ohromujúci zámok Peleš – bývalé letné sídlo rumunskej kráľovskej rodiny. Patrí medzi najkrajšie zámky v Európe a môžete vidieť jeho pompézne zámocké komnaty, ktoré zdobia významné európske umelecké diela a je zariadený skutočne luxusne.

Poobede navštívite Draculov hrad Bran. Prehliadnete si romantický hrad, krásnu záhradu a posledným bodom programu bude mesto Brašov, ktorého klenotom je historické centrum s dominantou mesta s Čiernym kostolom, ktorý je najväčšou gotickou katedrálou v juhovýchodnej Európe a priťahuje návštevníkov jednou kuriozitou – z empor visia dole staré orientálne modliace koberčeky. Neobídete ani starú radnicu, kostol sv. Bartolomeja a množstvo iných pamiatok. Uvidíte pulzujúci život v kaviarňach, elegantných obchodoch, v reštauráciach, ktorých je tu nespočetne veľa.

4.deň:

po raňajkách navštívite mesto Sibiu, ktoré bolo v roku 2007 hlavným kultúrnym mestom Európy. Prejdete sa po Moste Klamárov, prehliadnete si Veľké a Malé námestie, vežu a Palác Brukenthal..., individuálne voľno. Poobede sa presuniete k jednému z najúchvatnejších zámkov v meste Hunedoara, kde bol uväznený Dracula. Po prehliadke hradu odchod na Slovensko.

5.deň:

príchod na Slovensko v skorých ranných hodinách.

Zmena programu vyhradená. Pokyny k zájazdu obdrží e-mailom každý objednávateľ zájazdu najmenej 7 dní pred odchodom na zájazd.
159 €
199 €

Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
159 €
199 €

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

32
44
45
40