Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

BUBO: 16-dňový zájazd Kuba Absolut Total do krajiny plnej šťastia s impozantnou zľavou.

CK BUBO
0 / 5
40
Popis ponuky

Vyrazte do sveta s BUBO, najväčšou slovenskou cestovnou kanceláriou v oblasti poznávacích zájazdov. Vedomosti, prakticky nekonečná ponuka a dlhé roky skúseností sú zárukou vašej spokojnosti. Zažite neuveriteľné, uviďte nevídané a staňte sa lovcami zážitkov!

Keď cestujete s BUBO, máte istotu, že zažijete autentické kúty sveta plné úžasných ľudí a zážitkov, o akých ste dosiaľ len snívali. Pritom to vôbec nemusí byť o tom, že sa kvôli ceste ďaleko od civilizácie vzdáte komfortu a pohody, na aké ste zvyknutí. BUBO venuje významné množstvo energie do prieskumu nových destinácii a vzdelávania sprievodcov v BCA (BUBO cestovateľskej akadémii).

Program zájazdu:

1. Prvé mojito (Piatok)

HAVANA. Odlet z Viedne v ranných hodinách a prílet na ostrov slobody v ten istý deň. Transfer do hotela. Sadnete si s domácimi, ochutnáte prvý kubánsky rum alebo dáte prednosť prvému mojitu? Váš slovenský sprievodca je aj teraz k dispozícii, aby vám ukázal šarm tohto mesta.

2. Najväčšia zmrzlináreň sveta (Sobota)

HAVANA. Dôkladná prehliadka HAVANY: miesto, kde bola Havana založená. Dom guvernéra z 18. storočia, múzeum s originálom La Giraldilla de Habana, návšteva múzea rumu s ochutnávkou, ktorá nám ozrejmí rozdiely v kvalite. Capitolio, Parque Central a Prado, Plaza de la Catedral, Plaza de Armas, Plaza Vieja, Plaza de San Francisco, Miraflores, Playa, La Linea, Avenida de los Presidentes, najväčšia zmrzlináreň sveta, Námestie revolúcie s kanceláriou večne živého vodcu Fidela Castra a obrovským portrétom Che Guevaru. Večer najlepší jazzový podnik na celej Kube – ohromný zážitok (fakultatívne).

3. Ručne šúľané kubánske cigary (Nedeľa)

HAVANA - VIŇALES - HAVANA. Transfer luxusným autobusom do najzápadnejšej provincie ostrova Kuba do Piňar del Rio, známej najlepším tabakom na svete. Dom roľníka a zložitý postup pri pestovaní a zbere tabakových listov, návšteva fabriky na ručné šúľané cigary. Najkvalitnejšie cigary sveta za najlepšie ceny. Údolie VIŇALES a vyhľad na Mogotes z terasy hotela, kde sa natáčal aj jeden z prípadov majora Zemana. Prechádzka magickou prírodou a ochutnávka šťavnatučkého ovocia... Návrat do Havany.

4. Papa Hemingway (Pondelok)

HAVANA. Po stopách histórie starej Havany zapísanej v dedičstve UNESCO a po stopách milovaného papa Hemingwaya. Osviežime sa kokteilom daiquiri. Prvé kroky salsy? Skočíte večer vo voľnom čase na slávny kabaret Tropicana? Váš sprievodca pre Vás všetko zariadi. Kuba, ako ste o nej snívali. Na tieto dni budete dlho spomínať a to je iba začiatok.

5. Zátoka svíň (Utorok)

HAVANA - CIENFUEGOS - TRINIDAD. Odchod smer Karibik, konečne využijete plavky. Cestou zastávka na farme, pozrieme sa krokodílom na zúbky a ukážeme si miesto významnej historickej udalosti. Zátoka svíň, častý prvok Fidelových siahodlhých prejavov. My tu skúsime vodu a krokodíla. Najväčšie cenote Kuby sa nachádza tiež práve tu. Neviete čo to je? Ďalšie prekvapenie dnešného dňa. CIENFUEGOS Kubánci ospevujú a my sa tu zastavíme a pozrieme si najväčšie atrakcie. Prvé kúpanie v teplom Karibiku. Užívajte si život!

6. Najlepší zážitok zájazdu (Streda)

TRINIDAD pod patronátom UNESCO vás očarí. Dôkladná prehliadka mesta a čas na vlastné túlanie sa a nákup suvenírov. Ochutnáme drink canchanchara (podporuje libido). Vyhliadka na údolie Valle de los Ingenios zapísané tiež v dedičstve UNESCO. Pre odvážnejších poldenný výlet na koňoch nepoškvrnenou kubánskou prírodou a kúpanie sa vo vodopáde uprostred džungle. Rozhodne najlepší zážitok zájazdu.

7. Zlatá medaila, najväčšia bazilika a Nobelova cena (Štvrtok)

TRINIDAD - SANTIAGO DE CUBA. Najväčšia bazilika ostrova El Cobre, kde nájdete zlatú olympijskú medialu Javiera Sotomayora, cínové figúrky od mamy Fidela a Raula či Nobelovu cenu za literatúru od Ernesta Hemingwaya. Vysvetlíme si prečo. V Bayamo si zaspievame hymnu s pioniermi.

8. Miesto, kde sa začala revolúcia (Piatok)

SANTIAGO de CUBA je najkaribskejším mestom ostrova. Toto je tá pravá Kuba ďaleko od vládnuceho centra. Tu sa dozvieme viac. Dôkladná prehliadka mesta. Najstaršia budova postavená na Kube a unikátny cintorín s hrobmi kubánskych hrdinov ako Jose Martí, Carlos Manuel de Cespédes, ale aj hroby podnikateľa Emilia Bacardi a slávneho speváka Compaya Segunda. Obedujeme na Castillo del Morro, v nedobytnej pevnosti s prekrásnym výhľadom. Navštívime miesto, kde sa začala kubánska revolúcia a múzeum, kde si vysvetlíme všetky jej podrobnosti. Múzeum pirátstva a rozdiel medzi pirátmi, korzármi a bukaniermi. Najlepší rum na Kube sa vyrába práve tu a najlepšia hudba je pôvodom taktiež odtiaľto.

9. Najvzdialenejšie miesto našej cesty (Sobota)

GUANTANAMO s vojenskou základňou USA, o ktorej sa hovorí. Vyhliadková cesta popri Karibiku cez nádherné a nedostupné hory (až do roku 1960 nepriechodné) do najvzdialenejšieho miesta našej cesty. Prichystajte sa na to najlepšie!

10. Výstup na El Yunke (Nedeľa)

BARACOA: prvé hlavné mesto ostrova Kuba. Miesto vylodenia Krištofa Kolumba a kríž (Cruz de Para), starý vyše 500 rokov. Indiánska atmosféra, akú sme doteraz na Kube nevideli. Dôkladná prehliadka mesta. Pre záujemcov možnosť výstupu na stolovú horu El Yunke (výnimočný zážitok). Najkrajšia pláž celého ostrova a homáre pečené priamo na pláži, čerstvá čokoláda a čerstvá káva, zozbieraná z okolitých stromov. Toto ste ešte nezažili!

11. Doplnenie síl (Pondelok)

GUARDALAVACA: All Inclusive rezort priamo na pláži a doplnenie síl pred náročným prechodom

ostrova.

12. Che Guevara (Utorok)

GUARDALAVACA - CAMAGUEY - SANTA CLARA. Vychutnáme si all inclusive servis a po obede vyrazíme do tretieho najväčšieho mesta, do CAMAGUEY: mesto krčahov, námestí, najkľukatejších uličiek a študentov. Stále žiadni turisti. Aj toto je Kuba! SANTA CLARA – kvalitný hotel v tvare domorodých prístreškov indiánov Taino a samozrejme bazén. Múzeum Che Guevaru a mauzóleum hrdinu, ktorého ospevuje celá Kuba.

13. All inclusive pri Atlantiku (Streda)

VARADERO: ubytovanie v All Inclusive rezorte priamo pri Atlantiku. Zaslúžený oddych. Na rozdiel od ostatných my Kubu poznáme!

14. All inclusive pri Atlantiku (Štvrtok)

VARADERO: oddych. Poprípade posledné nákupy najlepších cigár a rumu. Prineste si autentickú kubánsku atmosféru aj domov.

15. Balíme dobrú náladu a berieme ju domov (Piatok)

VARADERO - HAVANA. Posledné kúpanie v azúrovo modrom Atlantickom oceáne, transfer na letisko a poobedný odlet späť do Európy.

16. Vitajte doma! (Sobota)

Prílet domov.

Hotely používané počas zájazdu (zmena vyhradená):

  • Havana: Comodoro a podobný, 4 noci
  • Trinidad: Ancon a podobný, 2 noci
  • Santiago: Versalles a podobný, 2 noci
  • Baracoa: Castillito a podobný, 2 noci
  • Holguin: Memories a podobný, 1 noc
  • Santa Clara: Caneyes a podobný, 1 noc
  • Varadero: Tuxpan a podobný, 2 noci

1 254 €
2 090 €

Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
1 254 €
2 090 €

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

12
Práve prezerá 36 ľudí
21
49
42