Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

BUBO: 18-dňová expedícia Pakistan, Himaláje a India pre ľudí, ktorí chcú zažiť nepoznané.

CK BUBO
0 / 5
40
Popis ponuky

Vyrazte do sveta s BUBO, najväčšou slovenskou cestovnou kanceláriou v oblasti poznávacích zájazdov. Vedomosti, prakticky nekonečná ponuka a dlhé roky skúseností sú zárukou vašej spokojnosti. Zažite neuveriteľné, uviďte nevídané a staňte sa lovcami zážitkov!

Keď cestujete s BUBO, máte istotu, že zažijete autentické kúty sveta plné úžasných ľudí a zážitkov, o akých ste dosiaľ len snívali. Pritom to vôbec nemusí byť o tom, že sa kvôli ceste ďaleko od civilizácie vzdáte komfortu a pohody, na aké ste zvyknutí. BUBO venuje významné množstvo energie do prieskumu nových destinácii a vzdelávania sprievodcov v BCA (BUBO cestovateľskej akadémii).

Program zájazdu:

1. deň: Let špičkovou leteckou spoločnosťou

Odlet do Pakistanu.

2. deň: Paríž východu s minimom turistov

LAHORE. Pristátie na letisku Allama Iqbal. Sme v LAHORE, v srdci Pakistanu, perle Pandžábu, v Paríži východu. Takéto prívlastky má druhé najväčšie mesto krajiny, tridsiate najväčšie na svete s minimom turistov. Slovenský sprievodca, ktorý je tu s Vašou malou skupinkou, zabezpečuje kompletný program.

3. deň: História centra Pandžábu je veľkolepá

LAHORE. Prehliadka mesta, kde si pozrieme pamiatky Mughalskej ríše, Ríše Mahmuda z Gazni, Síkskej ríše a Britskej koloniálnej ríše. Šalimarské záhrady založené Šáhom Džahánom sú preslávené, mešita Badšahi je veľkolepá. Vyskúšame čingči.

4. deň: Zážitok z výmeny stráží na indo-pakistanskej hranici

LAHORE. V noci krásne vysvietený moderný Minaret Pakistan a my vyrážame smerom k pakistanskému nepriateľovi, na hranice Indie. Z moslimského sveta prejdeme do hinduistického. Zaspomíname si na rok 1947, kedy sa tieto svety ešte prelínali. Povieme si, ako prebieha exotická výmena stráži na pakistansko-indickej hranici. Budete to chcieť aj zažiť?

5. deň: Staneme sa stredovekými pútnikmi v chráme

AMRITSAR. ZLATÝ CHRÁM je najsvätejším miestom sikhov. Atmosféra pútnického miesta, o ktorom ste si mysleli, že existuje iba v rozprávkach. Všade vládne mier a pohoda. Denne tu dostane zadarmo najesť 30 000 pútnikov. Dáte si aj Vy trochu dhalu a kúsok čapati? Najlacnejšie fľaškové nápoje na celom kontinente, dotované výrobcom iba pre Zlatý chrám. Ochutnáme ThumsUp za 6 centov.

6. deň: Magickú atmosféru Amritsaru vystrieda dopravný ruch na ceste do Jammu

AMRITSAR - JAMMU. Toto miesto má atmosféru ako Mekka pre moslimov a Jeruzalem pre kresťanov. Zároveň je to dejisko pohnutých udalostí. Cesta miestnym autobusom do JAMMU.

7. deň: Čakajú nás ornamentálne zdobené houseboaty na jazere Nagin

JAMMU - ŠRINAGAR. Prespali sme v JAMMU, zimnom hlavnom meste a mierime do ŠRINAGARU, ktorý pripomína stredoázijské mesto na Hodvábnej ceste. Mešity s drevenými stĺpmi, moslimky v ťažkých čadoroch. Ak je niekde na zemi raj, je to tu, píše perzský básnik. Je to stále pravda? Ubytovanie na luxusných hausbotoch na jazere Nagin.

8. deň: Celý deň v raji na zemi

ŠRINAGAR. Príjemná klíma mesta na jazere z neho skutočne robí raj na zemi. Pravé kašmírske koberce, kvetinové mughalské záhrady a život na jazere.

9. deň: Ranná plavba po jazere v tradičných lodičkách

ŚRINAGAR - SONAMARG. Záujemcovia vstanú skoro ráno a vyplávajú na jazero v šikarách – v tradičných lodičkách ešte za tmy. Správna rozlúčka s rajom na zemi. Kašmírci sú najtvrdší obchodníci na svete a presvedčia Vás o tom na lokálnom trhu priamo na vode. Korenia, pašmínové šály, kašmírsky čaj, šafrán a med, ktorý tu vraj kupoval aj futbalista Roberto Baggio či Mick Jagger. Presun do Himalájí do SONNAMARGU.

10. deň: Treking na koňoch k ľadovcu

SONAMARG - KARGIL. Zlaté lúky a treking na koňoch k ľadovcu. Tu žijú kočovní Gudžari. Spektakulárny prejazd cez sedlo Zoji La a Himaláje menia tvár: ubúda zelená a na pozadí už čnejú snehom pokryté vrcholy sedemtisícoviek.

11. deň: Ladakh: tibetskejší ako Tibet

KARGIL - LAMAYURU. Cez sedlo Fotu La sa ako v rozprávke prehupneme z moslimského do budhistického sveta. Raňajky pod 9 metrov vysokým impresívnym kamenným Budhom z raných storočí nášho letopočtu (bez turistov- jedna z BUBO špecialít). LADAKH: tibetskejší ako samotný Tibet. Tento rok sme tu predĺžili pobyt o ďalší deň! Budhistické kláštory, jaky, obrovské hory a Tibeťania. Pomodlíme sa spolu s mníchmi magické lamaistické modlitby, v našej známej rodine nám navaria tibetský čaj s jačím maslom a vykúpeme sa v studenom Induse. LAMAYURU je jedinečné miesto. Výhľady zo strechy kláštora, ktorý postavil známy budhistický mních – staviteľ Rinchen Zangpo.

12. deň: Centrum budhistického Ladakhu

LAMAYURU - LEH. Náš prenajatý autobus zastaví, kde chceme, a tak uvidíme naozaj veľa! LEH: hlavné mesto oblasti, ležiace vo výške cez 3 000 m. Komunity tibetských utečencov, ktorí tu nachádzajú slobodu a vyznávačov hnutia hippies, ktorí tu nachádzajú lacnú marihuanu. Zažijeme opäť festival, streľbu z luku, hru polo alebo tance?

13. deň: Raftovanie na Induse, treking do Sabu

LEH. Nad mestom sa týči Shanti stupa a bývalý kráľovský palác. Nazrieme dnu. Treking do SABU – nenáročný prechod dvoma sedlami a zostup mesačným údolím. Možností, ako sa obohatiť zážitkami a spoznať Ladakh je neúrekom, vyberiete si na mieste: Raftovanie na Induse, najvýznamnejšie kláštory Tikse a Hemis, alebo s nami zavítate na návštevu do sídla Dalajlámu.

14. deň: Ranná modlitba v budhistickom kláštore

LEH - THIKSE - HEMIS - LEH. Všade v Ladakhu máme kamarátov. Ranná pudža v kláštoroch, tibetské utečenecké centrum, jablkový koláč v nemeckej pekárni. Máte čas vyjsť do sedla Khardung La najvyššie položenou cestou sveta (5610 m).

15. deň: Prelet ponad Himaláje

LEH - DILLÍ. Posledný deň v Ladakhu a lúči sa nám veľmi ťažko. Sme bohatší o suveníry, ale najmä o poznanie tohto jedinečného himalájskeho regiónu. Zajtra skoro ráno transfer na horské letisko a prelet nad vrchmi Zanskaru s prekrásnym výhľadom.

16. deň: Fascinujúce Dillí

DILLÍ. Staré Dillí, trhy, kravy, fascinujúca Chandni Chowk, mešita Jama Masjid. Veľkomesto plné kontrastov, ktoré Vám ukážeme inak ako len z kaviarní na Connaught Place a povinnej zastávky pri India Gate. Staré a nové, chudoba a bohatstvo, parkovo upravené, čisté ulice, ale aj špina a žobráci. Luxus obchodných centier a stánky v spletitých uličkách. Navštívime Qutab Minar, najvyšší tehlový minaret na svete a pozrieme sa zblízka na Chandraguptov železný stĺp, o ktorom Erich von Däniken tvrdil, že nie je z tejto planéty.

17. deň: Fakultatívny výlet k Taj Mahalu

DILLÍ. Veľkolepý Aksardham je vznešené dielo indických architektov. Stará pevnosť Purana Qila, alebo Humayunova hrobka taktiež pod patronátom UNESCO. Pôjdeme na miesta, kam si chodia oddýchnuť lokálni obyvatelia Dillí. Toto mesto pochopíte, až keď ho prejdete celé. Posledné trhy a pietna pamiatka na Gándhího na Rajghate. Alebo dáte radšej prednosť celodennému výletu k najkrajšej stavbe postavenej z lásky? Taj Majal v Agre, ak ste ho ešte nevideli, je bezkonkurenčný. Transfer na letisko a odlet do Európy.

18. deň: Vitajte doma!

Prílet domov.
1 446 €
2 410 €

Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
1 446 €
2 410 €

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť