Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

BUBO: Thajsko, Malajzia a Singapur za 15 dní s TOP leteckou spoločnosťou.

CK BUBO
0 / 5
30
Popis ponuky

Vyrazte do sveta s BUBO, najväčšou slovenskou cestovnou kanceláriou v oblasti poznávacích zájazdov. Vedomosti, prakticky nekonečná ponuka a dlhé roky skúseností sú zárukou vašej spokojnosti. Zažite neuveriteľné, uviďte nevídané a staňte sa lovcami zážitkov!

Keď cestujete s BUBO, máte istotu, že zažijete autentické kúty sveta plné úžasných ľudí a zážitkov, o akých ste dosiaľ len snívali. Pritom to vôbec nemusí byť o tom, že sa kvôli ceste ďaleko od civilizácie vzdáte komfortu a pohody, na aké ste zvyknutí. BUBO venuje významné množstvo energie do prieskumu nových destinácii a vzdelávania sprievodcov v BCA (BUBO cestovateľskej akadémii).

1. deň: Let so špičkovou leteckou spoločnosťou

POHODLIE V KVALITNOM LIETADLE. Odlet z Viedne a dlhý let do Ázie.

2. deň: Úvod v meste anjelov

BANGKOK vás ohúri ihneď. Ubytovanie v hoteli Royal. 3* ubytovanie v centre Bangkoku so skvelou polohou, ktorá nám ušetrí presuny po Bangkoku trpiacom dopravnými zápchami. Po ubytovaní vyrazíme na obhliadku okolia. Kaviarničky, bary, zmenárne a obchodíky na najživšej bangkokskej uličke Khao San. Večer pre záujemcov ženský cirkus na Patpongu v najvykričanejšej štvrti celého Bangkoku. Všetkým odporúčame vynikajúcu travesti-show Calypso, výpravné kabaretné vystúpenie. Cestou z Patpongu sa ponaháňame na tuktukoch. Aklimatizácia šokom!

3. deň: Najväčšia budhistická stavba sveta

PLÁVAJÚCE TRHY - MOST CEZ RIEKU KWAI - NAKHON PATHOM. Klimatizovaným autobusom sa vydáme k plávajúcim trhom Damnoen Saduak, vzdialeným od Bangkoku sto kilometrov. Tu sa budeme po vodných kanáloch plaviť na rýchlych motorových člnoch. Predavači priamo z lodiek vám ponúknu vyprážané banány, kokosy, mango a rambutany, ale aj sušené exotické korenia. Zažijete jedinečnú atmosféru ÁZIA tradičného trhoviska. Damnoen Saduak patria k posledným zachovaným plávajúcim trhom. Oblasť Ratchaburi je preslávená rezbármi a umelcami, ktorí z tíkového dreva tvoria neuveriteľné umelecké diela. Známy most cez rieku Kwai v Kanchanaburi vychutnáme počas plavby po rieke spojenej s exotickým obedom. Najvyššia buddhistická stavba sveta Nakhon Pathom, kde si za vyzváňania buddhistických zvončekov vysvetlíme, o čom buddhizmus vlastne je. Návrat do Bangkoku. Večer individuálny program.

4. deň: Najkrajšia historická pamiatka Thajska

AYUTTHAYA. Pre záujemcov je pripravený celodenný výlet do bývalého hlavného mesta Thajska AYUTTHAYA. Mesto, asi sedemdesiat kilometrov severne od Bangkoku, bolo centrom krajiny celých tristo rokov, kým ho nevyplienili Barmčania. Bangkok vznikol až neskôr. Chrámy Ayutthaye dnes predčí snáď len barmský Bagan. Okrem zvyškov kráľovského paláca s troma zachovanými stúpami, uvidíte hlavnú stúpu a chrám, ktorý bol akýmsi Vatikánom Ayutthajskej ríše. Bývalé výcvikové slonie centrum doteraz funguje a vy máte možnosť sa odfotiť a nakŕmiť ceremoniálne slony. Samozrejme, nevynecháme ani chrámový komplex Wat Maha That, kde je asi najslávnejšia podobizeň Buddhu, zarastená do koreňov stromu. Kto sa nepridá, môže preskúmať individuálne čínsku štvrť, oddýchnuť si v parku Lumpini, pozrieť si modernú tepnu Silom Road. Moderná štvrť ponúka možnosti nákupov, alebo vyhliadku z jedného z najvyšších hotelov sveta, Baiyoke Sky. Máte na výber z viacerých možností: od 76. poschodia s barom, 81. poschodia s luxusnou reštuaráciou po 83. poschodie s hudobným barom. Alebo pôjdete na luxusnú večeru na streche The Dome at Lebua, kde vás osloví viacero reštaurácií.

5. deň: Zlatý kráľovský palác a najlepšie školy masáže

WAT PHO, BANGKOK. Dnešný deň je venovaný historickým pamiatkam Bangkoku. Chrám Wat Pho s najväčším ležiacim zlatým Buddhom v Thajsku a preslávenými školami masáže (ktorú si, samozrejme, môžeme v Thajsku vyskúšať), je len začiatkom. Navštívime aj Wat Arun, ktorý stojí na mieste, kde vznikla nová ríša po páde Ayutthaye. Najdôležitejšia je návšteva Kráľovského paláca. Tento palác je drahokamom medzi obdobnými pamiatkami. Rozprávková výzdoba a architektúra vo vás zanechá silný zážitok. V najkrajšie vyzdobenom chráme Wat Phra Kaew je umiestnený symbol Thajska - Smaragdový Buddha. Malá soška, ktorá vďaka svojmu príbehu znamená tak veľa pre celé dnešné Thajsko. Odchod nočným komfortným autobusom do Krabi alebo transfer na letisko a odlet na juh. Pre tých, ktorí zvolia pohodlnejší letecký presun, už prvá noc pri Andamanskom mori.

6. deň: Prvé prechádzky po dokonalých plážach

KRABI, THAJSKO. Krabi je právom považované za miesto s najkrajšími plážami juhovýchodnej Ázie. Thajsko svojimi plážami láka. Kokosovníkové palmy sa skláňajú nad belostnými plážami a z tyrkysového mora trčia ostrovčeky v podobe dračích zubov. Základné ubytovanie a ⭑⭑⭑⭑hotel za doplatok sú dve minúty od pláže. Gurmánske špeciality – grilované barakudy, mečúne, homáre, krevety, polievky podávané priamo v kokosovom orechu. Dáte si ušiť hodvábny oblek, či kostým na mieru? Nasledujúce dni sú oddychové, pre aktívnejších máme pripravený program. Program jednotlivých dní môže byť zmenený podľa aktuálnej situácie. Už dnes môžete zažiť prechod pralesom na slonoch, ktorý je v cene zájazdu.

7. deň: Celodenný výlet na opustené ostrovy

KOH PODA, PHRANANG, KOH KAI. Výlet loďou na okolité pláže a ostrovy v cene. Postupne navštívime pláž Phra Nang s jedinečnou jaskyňou a ostrov Poda s nádhernou plážou a úchvatnou krištáľovou vodou. Ostrovy Chicken a Tup sú za odlivu spojené piesočným chrbtom a za prílivu sú to samostatné ostrovy. Príjemný oddych na nádherných plážach Andamanského mora.

8. deň: Pláž Leonarda DiCapria na Koh Phi Phi

KOH PHI PHI. Pre aktívnejších je pripravený výlet na magicky krásne súostrovie Phi Phi. Na Koh Phi Phi Leh sa pozrieme na takzvanú jaskyňu Vikingov, kde žijú morskí cigáni, za odlivu sa okúpeme uprostred skalnatej lagúny a pozrieme sa na preslávenú pláž Maya. Na Koh Phi Phi Don si dáme obed a podľa záujmu sa okúpeme, ochutnáme rolovanú zmrzlinu, alebo nakúpime suveníry. Krásny Bambusový ostrov bude možno najkrajšou plážou, na akej ste sa kedy kúpali.

9. deň: Na kajakoch do mangrových lesov

AO NANG, KRABI. Ak máte radi prírodu a vodu, určite sa nechajte zlákať výletom na kajakoch svetom mangrových lesov. Na kajakoch sa pokojným tempom poplavíte okrajom zátoky do jedinečného lesa. Mangrovy sú stromy, ktoré sú schopné rásť aj v brakickej, aj v slanej vode. Ich koreňový systém je nepreniknuteľný a jediná možnosť sú práve kajaky. Dokonalý deň v unikátnom prostredí býva najobľúbenejšou aktivitou na Krabi.

10. deň: Voľný deň na vlastné aktivity

KOH HONG, KRABI. Voľný deň, ktorý môžete venovať oddychu, alebo niektorej z ponúkaných aktivít. Môžete ísť na rafting, liezť po skalách a feratách, potápať sa, alebo absolvovať kurz varenia thajských špecialít. Možností je viac ako dosť a sprievodca vám pomôže si vybrať.

11. deň: Zmes kultúr a chutí v Perle Orientu

PENANG, MALAJZIA. Ráno odchod do Malajzie. Celé doobedie strávime na thajských cestách až na hraničný prechod Sadao. Pokračujeme do Malajzie. Všetko sa zmení. Náboženstvo, vzhľad ľudí, atmosféra. Krajinu úsmevov vystrieda priateľský islam. Pokračujeme na ostrov PENANG do hlavného mesta ostrova GEORGETOWN. Ubytovanie v kvalitnom ⭑⭑⭑⭑ hoteli v centre mesta a potom zážitková jazda nočným mestom na cyklorikšiach. Na miestnom trhu ochutnáme špeciality, na aké by ste si doma netrúfli.

12. deň: Najvyššie dvojičky sveta a masochistický festival

JASKYNE BATU, KUALA LUMPUR. Doobedná prehliadka Georgetownu, ktorý je na zozname UNESCO, a vniknutie do multikultúrnej spoločnosti Malajzie (moslimovia, taoisti, hinduisti, kresťania). Prejdeme sa pešo po historickom centre mesta od pevnosti Cornwallis, okolo dvoch radníc k najstaršiemu anglikánskemu kostolu v juhovýchodnej Ázii. V Little India navštívime taoistický a hinduistický chrám, ochutnáme ťahaný čaj a vstúpime do čínskeho klanového domu. Prehliadku zakončíme ochutnávkou kávy (skúsite cibetkovú?) neďaleko Jetty – domčekov chudobnejších obyvateľov na koloch nad vodou. Odchod do KUALA LUMPUR. Prichádzame k jednému z najdôležitejších hinduistických chrámov mimo samotnej Indie, po dlhočizných schodoch vystúpime do jaskýň Batu. Večerné nákupy a exotická prechádzka okolo Petronas Towers, najvyšších dvojičiek na svete. Nočnú Kualu si dôkladne užijeme.

13. deň: Koloniálna architektúra a najvyššie mrakodrapy

KUALA LUMPUR-SINGAPUR. Prehliadka hlavného mesta Malajzie pokračuje. Najvyššie mrakodrapy uvidíme aj za dňa, národná mešita Masjid Negara, mešita Masjid Jamek na mieste sútoku (Kuala Lumpur = bahenný sútok). Námestie Merdeka s vysokým vlajkovým stožiarom. Na mesto sa pozrieme z vtáčej perspektívy, z televíznej veže Menara KL. Po obede, kde si budete vyberať zo všetkých chutí Ázie, pokračujeme ďalej na juh. Obrovský rozdiel oproti thajským dedinkám. Prejdeme hranicu a sme na ostrove. SINGAPUR: ubytovanie opäť v kvalitnom hoteli. Prehliadka vysvieteného singapurského Manhattanu počas plavby po riečke Singapura. Ak vládzete, poďte s nami obdivovať vysvietené superstromy v Gardens by the Bay.

14. deň: Najčistejšie mesto sveta a kúpanie sa na najjužnejšom bode Ázie

SINGAPUR. Kvalitná spoločná prehliadka mesta prenajatým autobusom. Britská koloniálna štvrť, čarovný Chinatown, hotel Marina Bay Sands, Gardens by the Bay a Merlion Park so sochou leva. A čo potom? Najčistejšia indická štvrť na svete? Alebo kúpanie na najjužnejšom bode juhovýchodnej Ázie. Budete nakupovať na najluxusnejších miestach planéty? Pozriete si podmorské akvárium? Ochutnajte typickú singapurskú stravu, alebo sa najedzte v najlacnejšej michelinovskej reštaurácii na svete. Vo večerných hodinách odchod na najmodernejšie letisko planéty.

15. deň: Vitajte doma!

SINGAPUR - VIEDEŇ. Prílet domov.
1 106 €
1 580 €

Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
1 106 €
1 580 €

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

12
Práve prezerá 38 ľudí
21
42
44